לימודי מחשבת ישראל

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

תואר ראשון במחשבת ישראל

אם אתם מעוניינים להכיר את נפלאותיה של ההגות היהודית, לגלות את מסתריה של המיסטיקה היהודית, וליהנות מחוכמה ופלפולים שנאגרו במהלך מאות שנים – לימודי תואר ראשון במחשבת ישראל (הידועים, לעיתים, גם כלימודי פילוסופיה יהודית ולימודי מורשת ישראל) יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים.

לימודי תואר ראשון במחשבת ישראל, המשלבים בין שלל תחומי לימוד מרתקים – יהדות ומקרא, פילוסופיה וספרות, היסטוריה ומיסטיקה ועוד, מעניקים לסטודנטים ידע נרחב על ההגות היהודית לאורך הדורות, ומכשירים אותם למחקר והוראה בתחום מרתק זה, הזוכה לפריחה מחודשת בשנים האחרונות. בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי תואר ראשון במורשת ישראל במכללות המובילות.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי מחשבת ישראל?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי מחשבת ישראל?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון במחשבת ישראל?

לימודי מחשבת ישראל לתואר ראשון מיועדים למי שמעוניין להכיר מקרוב את נפלאותיה ורבדיה הרבים של ההגות והתרבות היהודית והתפתחותה לאורך השנים. אנשים סקרנים ותאבי דעת ימצאו עניין רב בלימודים מעשירים אלו, ומי שעולמה המופלא של היהדות קרוב לליבו יזכה בחוויית לימודים מהנה במיוחד.

אם אתם מתעניינים בלימודי תואר ראשון במחשבת ישראל, אולי תמצאו עניין רב גם בלימודים קרובים נוספים – לימודי תואר ראשון במקרא, לימודי תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל, לימודי קבלה ולימודי פילוסופיה יהודית הם רק חלק מאפשרויות הלימודים המרתקות שיכולות למשוך את המתעניינים בלימודי מחשבת ישראל.
לימודי מחשבת ישראל
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם תנאי הקבלה לתואר ראשון במחשבת ישראל?

תנאי הקבלה ללימודי מחשבת ישראל אינם נחשבים לגבוהים במיוחד, וברוב המכללות ניתן להתקבל ללימודים עם ציונים ממוצעים בתעודת הבגרות והפסיכומטרי. בחלק ממוסדות הלימוד אף ניתן להתקבל ללא פסיכומטרי – ועל בסיס ציוני הבגרות בלבד.

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון ותעודת הוראה במכללת אורנים, לדוגמא, כוללים ציון משולב (של הבגרות והפסיכומטרי) של 530 ומעלה. מועמדים אשר ממוצע הבגרות שלהם הוא מעל 92, יכולים להתקבל על סמך הבגרות בלבד – וללא להציג ציון בבחינה הפסיכומטרית.

אם אתם חוששים כי לא תוכלו ליהנות מלימודים מרתקים אלו – כיוון שאינכם עומדים בתנאי הקבלה – יש לנו חדשות טובות עבורכם! קיימות מספר דרכים פשוטות להעלאת סיכויי הקבלה שלכם – השתתפות במכינה קדם אקדמית, לימודים בקורס שיפור והשלמת בגרויות או הרשמה לקורס הכנה לפסיכומטרי – יעזרו לכם לשפר את נתוני הקבלה שלכם – כך שתוכלו ליהנות גם אתם מהלימודים המרתקים.

כמה זמן נמשכים לימודי מחשבת ישראל?

לימודי מחשבת ישראל לתואר ראשון, בדומה למרבית התארים בתחום מדעי הרוח, נמשכים שלוש שנים. מכללות אחדות מציעות מסלולי לימוד ייחודיים, הנערכים בשעות אחר הצהריים והערב ובימי שישי בבוקר, במטרה להקל על אנשים עובדים להשתלב גם הם בלימודים המרתקים.
לימודי מחשבת ישראל
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם מסלולי הלימוד לתואר ראשון במחשבת ישראל?

תואר ראשון במחשבת ישראל ניתן ללמוד במתכונת חד חוגית או דו חוגית. רבים בוחרים לשלב את הלימודים עם תחום קרוב נוסף (כגון לימודי היסטוריה של עם ישראל) ואחרים בוחרים לשלבו עם תחום יישומי יותר (כמנהל עסקים או פסיכולוגיה, לדוגמא) וכך ליהנות הן מלימודים לרוח והן מלימודים פרקטיים יותר. מסלול לימודים פופולרי נוסף הוא שילוב הלימודים עם תעודת הוראה – אפשרות המאפשרת לבוגרים להשתלב בעבודה כמורים מיד בסיום הלימודים.

מה לומדים בתואר ראשון במחשבת ישראל?

לימודי תואר ראשון במחשבת ישראל מעניקים לסטודנטים ידע נרחב ומעמיק על המחשבה והתרבות היהודית לאורך הדורות, החל מהספרות התלמודית והמדרשית ועד להגות היהודית של העידן המודרני. הלימודים כוללים העמקה באמונות ובדעות בהן החזיקו היהודים במהלך ההיסטוריה, ונוגעים בהתפתחותם של רעיונות דתיים ופילוסופיים ביהדות, ולקשר והאינטראקציות שלהם עם רעיונות שנולדו מחוץ לעולם היהודי.

בין הנושאים הנלמדים במרבית מוסדות הלימוד בתחום: מבוא למחשבת חז"ל וספרותה, חגים ומועדים, ספרות המיסטיקה היהודית, הגותו של הרמב"ם, מחשבה מודרנית ופוסט מודרנית ביהדות, תלמוד בבלי למתחילים, מושגי יסוד בקבלה, מבוא לפילוסופיה יהודית בימי הביניים, התפילה בישראל, מבוא לפילוסופיה יהודית מודרנית - מהמאה ה-17 עד המאה ה-19, הפולמוס בין חסידים ליהודים, תולדות הספר היהודי בדפוס ועוד שלל נושאי לימוד מעשירים ומרתקים.

איזה תעודה מקבלים בוגרי מחשבת ישראל?

בוגרי התואר, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת בוגר תואר ראשון – BA במחשבת ישראל, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

במה עוסקים בוגרי תואר ראשון במחשבת ישראל?

בוגרי תואר ראשון במחשבת ישראל יוכלו להשתלב בעבודות מחקר, הדרכה והוראה בתחום – במכוני מחקר, באקדמיה, במוזיאונים וכיו"ב. בוגרים בעלי תעודת הוראה יוכלו להשתלב בעבודה כמורים במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית.

מה הם לימודי ההמשך לתואר ראשון במחשבת ישראל?

רבים מבוגרי התואר במחשבת ישראל פונים להעמיק מומחיותם בתחום באמצעות לימודי תואר שני במחשבת ישראל או בתחומים קרובים (תואר שני במקרא, תואר שני במדעי היהדות, תואר שני בלימודי ארץ ישראל וכו'). כן יכולים הבוגרים לפנות ללימודי תעודה אשר יפתחו להם שלל אפשרויות תעסוקה חדשות – כגון לימודי הדרכת טיולים, לדוגמא.
מודעה
מחפש לימודי מחשבת ישראל?
מחפש לימודי מחשבת ישראל?
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה