לימודי שפה וספרות אנגלית

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

תואר ראשון בשפה וספרות אנגלית

אם אתם מעוניינים לדבר אנגלית שוטפת, להעמיק ביצירותיו של שייקספיר – ושל מחזאים, משוררים וסופרים רבים אחרים, ולהכיר לעומק את תרבותם וההיסטוריה של העמים דוברי האנגלית – הבריטים, האמריקאים, האוסטרלים והקנדים – לימודי שפה וספרות אנגלית לתואר ראשון יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים! לימודים מרתקים אלו, אותם ניתן לשלב גם עם לימודי תעודת הוראה באנגלית, יפתחו בפניכם עולם עשיר של ידע – ספרות ותרבות, היסטוריה ובלשנות ותחומים רבים אחרים מהווים חלק אינטגרלי מתכנית הלימודים בתואר, כך שהבוגרים יכולים להרגיש כמעט כאילו הם אמריקאים או בריטים מבטן ומלידה וליהנות משליטה מלאה בשפה החשובה בעולם.

התואר הראשון בשפה וספרות אנגלית מורכב משני תחומים מעניינים ומרתקים: ספרות ובלשנות. בחלק של הספרות למדו ניתוח שירה, סיפורים קצרים ומגוון יצירות שונות בשפה האנגלית לאורך ההיסטוריה, כגון צ'וסר מימי הביניים, דרך הצהרת העצמאות של ארצות הברית, ועד ליצירותיו של וודי אלן. החלק של השפה והבלשנות כולל ניתוח והבנת השפה האנגלית (אך לא רק): תלמדו פונטיקה, תחביר, ניתוח שיח על כל הסגנונות שלו (כגון אירוניה, הומור, דו משמעויות ועוד) ותוכלו ללמוד לזהות ולחכות כל מבטא בעולם. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי שפה וספרות אנגלית?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי שפה וספרות אנגלית?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות תואר ראשון בשפה וספרות אנגלית

לימודי שפה וספרות אנגלית מוצעים במתכונת חד חוגית ודו חוגית. רבים בוחרים לשלב לימודים אלו עם חוג נוסף – פסיכולוגיה, מנהל עסקים, תקשורת ומשפטים הם רק כמה מאפשרויות השילוב הפופולאריות והנפוצות בתחום. אך אם השפה האנגלית מרתקת אתכם ואתם מעוניינים להיכנס בעובי הקורה בלימודים - תוכלו לבחור במסלול החד חוגי ולהשלים מספר נקודות עם מעט קורסים מחוגים אחרים. 

מדובר בתואר עשיר, שיסקור את כל יצירות הספרות החשובות מתחילת תרבות הכתיבה והדפוס עוד במאה ה - 14 ועד לימינו: יצירותיהם של צ'וסר, וויליאם שייקספיר, צ'ארלס דיקנס, מארק טוויין, סקוט פיצג'רלד ועוד. במקביל ליצירות ספרותיות, תלמדו גם קורסים בבלשנות, כגון פונטיקה, ניתוח השיח ועוד. מסלולי לימוד מבוקשים נוספים לתואר באנגלית הם מסלולי התואר הראשון ותעודת ההוראה באנגלית (לימודי הוראת אנגלית). ניתן להשתלב בלימודי הוראת אנגלית לבית הספר היסודי, בלימודי הוראת אנגלית לבית הספר העל יסודי או בלימודי תואר ראשון ותעודת הוראה באנגלית לביה"ס יסודי ועל יסודי (תעודה משולבת).
לימודי שפה וספרות אנגלית
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאים ללמוד לימודי שפה וספרות אנגלית לתואר ראשון?

לימודי שפה וספרות אנגלית לתואר ראשון מיועדים לכל מי שמעוניין להכיר לעומק שפה חשובה זו - הנחשבת לשפה הבינלאומית המרכזית, כמו גם למעוניינים להכיר את תרבותן של האומות דוברות האנגלית – ובראשן בריטניה וארה"ב. חובבי בלשנות, שירה וספרות מהווים קהל יעד מרכזי ללימודים מרתקים אלו.

אם אתם מתעניינים בלימודי שפה ותרבות אנגלית, ייתכן כי תגלו עניין גם בלימודים קרובים נוספים – לימודי הוראת אנגלית, לימודי בלשנות, לימודי שפה וספרות צרפתית, לימודי תואר ראשון בספרות וכיו"ב. כמו כן – אם אתם מחפשים לימודים קצרים – תוכלו להסתפק בקורס אנגלית או בקורס אנגלית עסקית.

מה הם תנאי הקבלה ללימודי שפה וספרות אנגלית?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון באנגלית כוללים דרישה לתעודת בגרת מלאה (עם דגש על הציון באנגלית, כמובן) וציון פסיכומטרי תקף. במכללות רבות  מותנית הקבלה גם בעמידה במבחן כניסה של החוג לאנגלית הכולל הבנת הנקרא, כתיבת חיבור, בחינת רמת אוצר מילים וראיון אישי באנגלית. מכללות אחדות מאפשרות למועמדים להתקבל על סמך ציוני הבגרות בלבד (ללא פסיכומטרי), אולם במקרה זה נדרש ציון גבוה יותר בממוצע הבגרות.

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון ותעודת הוראה באנגלית במכללה האקדמית בית ברל, לדוגמא, כוללים ציון משולב (בבגרות ובפסיכומטרי) של 525 לפחות (ציון 85 בבגרות ו-475 בפסיכומטרי) ומעבר של ראיון קבלה.

אם אינכם עומדים בתנאי הקבלה – אין זו סיבה לוותר על החלום להשתלב בלימודים המרתקים – אתם יכולים להצטרף ללימודים במכינה קדם אקדמית, קורס אנגלית, קורס שיפור והשלמת בגרויות או קורס הכנה לפסיכומטרי – ובכך להעלות פלאים את סיכויי הקבלה שלכם.
לימודי שפה וספרות אנגלית
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשכים לימודי שפה וספרות אנגלית?

לימודי שפה וספרות אנגלית, בדומה למרבית התארים הראשונים בתחום מדעי הרוח, נמשכים שלוש שנים. לימודים תואר באנגלית הכוללים גם תעודת הוראה – נמשכים ארבע שנים. אם תחליטו ללמוד לתואר ללא תעודת הוראה, אך לאחר זמן מה תחליטו שבכל זאת תרצו להוציא תעודת הוראה - לא תצטרכו ללמוד לתעודת ההוראה מההתחלה, אלא להשלים כמה קורסים בנוסף למה שכבר למדתם. 

מכללות אחדות מציעות אפשרות ללימודי אנגלית לתואר ראשון במסלול ערב, במטרה להקל על אנשים עובדים (ואנשים עסוקים אחרים) להשתלב בלימודים מרתקים ומעשירים אלו.

מה לומדים בלימודי שפה וספרות אנגלית?

תכנית הלימודים בתואר הראשון בשפה וספרות אנגלית תדאג להכשיר את בוגריה במיטב הידע והכלים בתחום – הן מבחינת ידיעתם את השפה והן מבחינת היכרותם עם התרבות, ההיסטוריה והספרות של העמים דוברי האנגלית. בין הנושאים הנלמדים בתואר: מיומנויות למידה דרך ספרות, מבוא לדרמה, מבוא לשירה, ניתוח שירה, מבוא לבלשנות, יישום הבלשנות בהוראה, סקירת הספרות הבריטית, סקירת הספרות האמריקאית, צירופים כבולים - רכישה והוראה, אורתוגרפיה של השפה האנגלית, פונטיקה, קריאה אקדמית ועוד. 

הלימודים כוללים הרצאות פרונטליות, הגשת תרגילים, סמינריונים, מבחנים וקריאת ספרים וסיפורים במהלך הלימודים. 

במה עוסקים בוגרי תואר ראשון בשפה וספרות אנגלית?

מסיימי לימודי תואר ראשון בשפה וספרות אנגלית, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים,  מקבלים תואר ראשון B.A.  או B.Ed (בהתאם לתכנית בה למדו) בשפה וספרות אנגלית ותעודת הוראה באנגלית לבית הספר היסודי, לבית הספר העל יסודי, או תעודת הוראה כפולה שמתאימה גם לבית הספר היסודי וגם לבית הספר העל יסודי (בהתאם למסלול).

בוגרי התואר בשפה וספרות אנגלית, אשר הוציאו גם תעודת הוראה, יוכלו להשתלב בעבודה כמורים במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית. בוגרים ללא תעודת הוראה יוכלו להעביר שיעורים פרטיים באנגלית או להעביר קורסים (במוסדות כגון ברליץ, לדוגמא) או אף לעסוק בתרגום ועריכה. כמו כן, בעולמינו הגלובלי ודובר האנגלית יתרמו לימודים אלו כמעט לכל אחד ואחד – לאנשי עסקים, עורכי דין, אנשי תקשורת – ולעובדים בתחומים רבים אחרים.

בוגרי החוג לשפה וספרות אנגלית יכולים להמשיך ללימודים מתקדמים בתחום – תואר שני בשפה וספרות אנגלית, תואר שני בבלשנות או ללימודי תואר שני בתחומים שונים של מדעי הרוח והחברה. כן יכולים הבוגרים להשתלב בלימודי תעודת הוראה, או בלימודי תעודה מעשיים אחרים – כגון לימודי תרגום, לימודי עריכה לשונית וכיו"ב.
מודעה
מחפש לימודי שפה וספרות אנגלית?
מחפש לימודי שפה וספרות אנגלית?
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה