לימודי שימור מבנים ואתרים

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

תואר ראשון בשימור מבנים ואתרים

אם אתם חובבים בניינים עתיקים, אם אתרי מורשת וארכיאולוגיה מהלכים עליכם קסם, ואם אתם רוצים להשתלב בעבודה מבוקשת – בה תסייעו בשימור מבנים ואתרים – ותדאגו כי המורשת המפוארת של הבנייה בארץ ישראל לאורך הדורות לא תאבד – לימודי תואר ראשון בשימור מיועדים עבורכם.

לימודי תואר ראשון בשימור אתרים ומבנים הם לימודים צעירים בנוף האקדמי, אך הביקוש אליהם עולה בהתמדה – עם המודעות הגוברת בישראל ובעולם כולו לחשיבות שימור המורשת הבנויה. לימודי שימור כורכים יחדיו שלל תחומי דעת מרתקים – ארכיאולוגיה וארכיטקטורה, היסטוריה ואמנות ועוד, כך שהכשרתם של הבוגרים היא בין תחומית – ומומחיותם בשימור היא רבה. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים המרתקים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי שימור מבנים ואתרים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי שימור מבנים ואתרים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי

לימודי שימור הוא תחום לימודים חדש יחסית, שנולד בעקבות ההכרה של הרשויות בישראל בחשיבות של שימור אתרי מורשת וכחלק מההתפתחות של תחום "שימור המורשת הבנויה" בעולם כולו. כבר כיום, כל חפירה ארכיאולוגית וכל שימור מבנה דורשים הגשה ואישור של תכנית שימור מקצועית.
ממשלת ישראל החליטה לאחרונה להקציב סכום כסף גדול לשימורם של 150 אתרי מורשת בישראל. החלטה זו מעידה על הכרה של המדינה בצורך לטפל באתרים הראויים לשימור. בעקבות ההחלטה צפוי מימון מתמשך לעבודה מקצועית בשימור, שיפתח אפשרויות תעסוקה בפני בעלי הכשרה מקצועית בשימור ויהפוך אותם לאנשי מקצוע מומחים ומבוקשים.
לימודי שימור מבנים ואתרים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בשימור מבנים ואתרים?

לימודי שימור אתרים ומבנים לתואר ראשון מיועדים לכל מי שמעוניין להשתלב בעבודה מרתקת בתחום חדש יחסית – העוסק בעתיקות. אם אתם מעוניינים לתרום (ואף להוביל) את תחום שימור המבנים ההיסטוריים והאתרים הארכיאולוגיים במדינה – לימודים אלו תפורים עבורכם.

כן מתאימים הלימודים לאדריכלים, ארכיאולוגים, מהנדסי בניין והנדסאי בניין והנדסאי אדריכלות המעוניינים להתמחות בתחום השימור.

אם אתם מתעניינים בלימודי שימור, ייתכן כי תגלו עניין רב גם בלימודי תואר ראשון באדריכלות, תואר ראשון בארכיאולוגיה, תואר ראשון בהיסטוריה, תואר ראשון בהנדסת בניין, ולימודי הנדסאים בתחומי הבניה והאדריכלות.

מה הם תנאי הקבלה ללימודי שימור מבנים ואתרים?

תנאי הקבלה ללימודי שימור לתואר ראשון כוללים, בדרך כלל, דרישה לתעודת בגרות מלאה, ציון פסיכומטרי תקף, ורמה גבוהה יחסית באנגלית ומתמטיקה. מכללות אחדות מאפשרות קבלה ללא פסיכומטרי – באם ציוני הבגרות של המועמד הם גבוהים במיוחד.

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בשימור במכללה האקדמית גליל מערבי, לדוגמא, כוללים דרישה לתעודת בגרות מלאה בממוצע 78 ומעלה (על התעודה לכלול לפחות 4 יחידות לימוד במתמטיקה ואנגלית בציון 60), וציון של 500 לפחות בבחינה הפסיכומטרית. מועמדים בעלי ממוצע בגרות הגבוה מ-82, יכולים להתקבל גם ללא להציג ציון בפסיכומטרי.

אם אינכם עומדים בתנאי הקבלה – אין זו סיבה לוותר על החלום ליהנות מלימודים ייחודיים אלו – אתם יכולים להעלות פלאים את סיכויי הקבלה שלכם באמצעות לימודים במכינה קדם אקדמית, או בעזרת שיפור ציוני הבגרות או הפסיכומטרי – בעזרת לימודים בקורסי ההכנה המעולים המוצעים בכל רחבי הארץ.
לימודי שימור מבנים ואתרים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשכים לימודי שימור מבנים ואתרים?

לימודי תואר ראשון בשימור אתרים ומבנים הם לימודים ארוכים יחסית – וכוללים תשעה סמסטרים, הנפרשים לאורך שלוש שנים (כלומר, התואר כולל לימודים גם בסמסטר קיץ).

במטרה להקל גם על אנשים עובדים ליהנות מלימודים ייחודיים ומרתקים אלו, מכללות אחדות מציעות מסלול לימודים הכולל לימודים בשני ימים מרוכזים בשבוע – כשאחד מימי הלימודים הוא יום שישי, כך שניתן לשלב בקלות יחסית בין הלימודים המרתקים לעבודה.

מה לומדים בשימור מבנים ואתרים?

תכנית הלימודים בתואר ראשון בשימור מבנים ואתרים היא מרתקת ומגוונת, ומשלבת בין שלל תחומי דעת – ארכיאולוגיה ואמנות, אדריכלות והיסטוריה ועוד. הסטודנטים נהנים הן מרכישת ידע עיוני ותיאורטי רב, כמו גם משלל התנסויות מעשיות מרתקות – לרבות סיורים מקצועיים, כך שהכשרתם היא לעילא ועילא, וביכולתם להשתלב במהירות יחסית בשוק העבודה.

בין הקורסים הנלמדים בתואר: מבוא לארכיאולוגיה של ישראל, תולדות האדריכלות, תולדות האמנות, תיעוד מבנים, גישות ושיטות בשימור, טכנולוגיות וחומרים לשימור, בעיות הנדסיות בשימור, תיירות ושימור, היבטים כלכליים בשימור, ארכיטקטורה בישראל בתקופות שונות, שימור אורבני, מורשת התרבות הקלאסית ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים, שיכשירו את הבוגרים במיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום.

איזה תעודה מקבלים בוגרי שימור מבנים ואתרים?

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות התואר, יהיו זכאים לתעודת בוגר תואר ראשון – BA בשימור, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

במה עוסקים בוגרי תואר ראשון בשימור מבנים ואתרים?

בוגרי תואר ראשון בלימודי שימור יוכלו להשתלב בשלל עבודות מרתקות, במגוון מוסדות וגופים - רשות העתיקות, רשות הטבע והגנים, מוזיאונים, מעבדות ומרכזי שימור, מערכת החינוך, משרדי אדריכלים, רשויות מקומיות ומשרדי ממשלה וכיו"ב.

הבוגרים יוכלו להשתלב בתפקידי שימור של אתרים ארכיאולוגיים ומבנים היסטוריים, ביצוע סקר לקראת שימור, הכנת תיקי תיעוד לשימור, ניהול ותחזוקה של אתרי שימור, ייעוץ לפרויקטים קיימים ומתוכננים בשימור מבנים ואתרים, ייעוץ ועזרה למהנדסי בניין, עריכת מחקרים תיאורטיים ויישומיים הנוגעים לשיטות וטכנולוגיות שימור ועוד.
מודעה
מחפש לימודי שימור מבנים ואתרים?
מחפש לימודי שימור מבנים ואתרים?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אריאל בשומרון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה