קורס מדריכי ירי

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס מדריכי ירי
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מדריכי ירי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מדריכי ירי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי הכשרת מדריכי ירי במכללות

מדריך הירי הוא איש המקצוע האחראי על הדרכתם ואימונם של לקוחות המטווח האזרחי או הצבאי. תפקידי המדריך הם רבים ואחריותו גדולה, שכן הוא אחראי על הקניית כללי הזהירות והבטיחות למתאמנים במטווח, והוא גם אמור לעזור להם לשפר את כישורי הירי והצליפה שלהם.

בישראל, מרובת הסכנות הביטחוניות, רבים מבקשים להוציא רישיון ירי ולשפר את יכולותיהם וכישוריהם בתחום – אנשים פרטיים, מאבטחים, קב"טים, מנהלי אבטחה, מאבטחי אישים ורבים אחרים, מקפידים לפקוד בקביעות את המטווחים, ועל כן הדרישה למדריכי ירי מקצועיים ואיכותיים היא רבה. אם גם אתם אוהבים לצלוף במטרות במטווח, ושוקלים להצטרף ללימודי הכשרה איכותיים אלו, המוצעים לכם על ידי מכללות מובילות ברחבי הארץ, הגעתם למקום הנכון – בעמוד זה תוכלו למצוא מידע רב ושלל פרטים אודות הלימודים בקורסים להכשרת מדריכי ירי.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מדריכי ירי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מדריכי ירי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס מדריכי ירי

אם אתם אוהבים את ריח אבק השריפה על הבוקר, אם המטווח הוא עבורכם הוא כמו גן שעשועים, ואם יכולות הצליפה שלכם הן טובות למדי, או, לכל הפחות, מניחות את הדעת – למה שלא תשלבו את אהבתכם לירי עם מקצוע מרתק ומאתגר?

הלימודים בקורס הכשרת מדריכי הירי, הנמשכים חודשים ספורים בלבד, יכשירו אתכם במיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום, כך שתוכלו להשתלב בעבודה במטווחים, לשפר את כישורי הירי שלכם, ולחנוך, להדריך ולסייע לרבים אחרים לשפר את יכולות הירי שלהם. אז בואו ליהנות מלימודים עם מטרה – בואו ללמוד בקורס מדריכי ירי.

מה לומדים בקורס מדריכי ירי?

תכנית הלימודים בקורסי הכשרת מדריכי הירי היא עשירה ומקיפה, ומשלבת בין הקניית מיטב הידע העיוני והתיאורטי הדרוש, לבין שלל התנסויות מעשיות – בירי ובהדרכה, כך שהכשרת הבוגרים הינה איכותית ושלמה. אמנם נושאי הלימוד המדויקים יכולים להשתנות מעט בין מכללה למכללה ובין מוסד לימודים לרעהו.

אולם, לעיתים קרובות כוללים הלימודים את הנושאים והתכנים הבאים: הוראות בטיחות כלליות וספציפיות, סוגי מטווחים, בעלי תפקידים במטווח – חובותיהם וזכויותיהם, ארגון וניהול המטווח, חוק כלי ירייה ותקנות משרד הפנים, גורמי סיכון במטווחים, חוק רישוי עסקים, חידוש הרישיון לכלי הירייה וחידוש רישיון מדריך הירי, בליסטיקה, בניית תרגיל, הוראות פתיחה באש – חוק העונשין, בניית תיק תרגיל, אקדח, רובי אוויר, רובי צייד, רובה בריחי, רובה חצי אוטומטי ורובים נוספים, מנגנוני נשק, תחמושת, אימון המדריך, הגשת עזרה ראשונה, ועוד שלל נושאי לימוד, המלווים בתרגולים שוטפים, המכשירים את הבוגרים במיטב הידע, המיומנויות והכלים הדרושים למדריך הירי האיכותי והמקצועי.

למי מתאימים לימודי הדרכת ירי?

הלימודים בקורסים להכשרת מדריכי ירי מיועדים לכל השואפים להשתלב בתפקידי מדריכי ירי ומפקחי מטווחים. אם אתם מתעניינים בקורס מדריכי הירי, ייתכן כי תגלו עניין גם בקורסים נוספים מתחומי הביטחון והאבטחה.

מה הם תנאי הקבלה לקורס מדריכי ירי?

כיוון שעל מנת לקבל את רישיון מדריך הירי מטעם המשרד לביטחון פנים נדרשים המועמדים לעמוד בתנאים מסוימים, מהווים תנאים אלו דרישות סף בסיסיות לקבלה ללימודים בכל המכללות ומוסדות הלימוד – גיל 21 ומעלה, השלמת 12 שנות לימוד, בוגר שירות צבאי או משטרתי, עבר פלילי נקי, תושב ישראל השוהה בארץ בקביעות וברציפות כשלוש שנים לפני פתיחת הקורס, בעל אישור רפואי על בריאות תקינה ובעל אישור ממשרד לביטחון פנים להשתתף בקורס.

לצד תנאים אלו, מכללות מסוימות מציבות, לעיתים, תנאי קבלה נוספים – תעודת בגרות מלאה, תעודת מפקח מטווח בתוקף, עמידה בפני ראיון קבלה, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום ומעבר של מבחנים עיוניים ומעשיים ייעודיים.

מה משך קורס מדריכי ירי?

משך הלימודים בקורס מדריכי ירי משתנה אף הוא בין מכללות ומוסדות לימוד שונים, אולם בדרך כלל נמשכים הלימודים חודשים אחדים (בין שלושה לשישה חודשים) והם כוללים בין 150 ל-250 שעות לימוד אקדמיות (כולל לימודי העזרה הראשונה וההתנסויות המעשיות).

אם אתם מעוניינים להירשם לקורס זה, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות כן – יש לנו חדשות שתשמחו לשמוע! מכללות מסוימות מציעות אפשרות ללימודים בשעות אחר הצהריים והערב, ולעיתים אף ללימודים בימי שישי בבוקר, כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים נטולי זמן פנוי יכולים להשתלב בלימודים המעשירים בשעות והימים הנוחים והמתאימים להם ביותר, וליהנות מהכשרה מקצועית איכותית ומבוקשת זו.

בוגרי הקורס, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. כאמור, אין תעודה זו מהווה אישור או רישיון לעסוק בהדרכת ירי, ולא ניתן להתקבל לעבודה במטווחים עם תעודה זו.

אילו אפשרויות לימודים נוספות יש לבוגרי קורס מדריכי ירי?

במידה וקורס הדרכת ירי מעניין אתכם, שווה לכם לברר גם אודות קורס קציני ביטחון. לימודים אלה הינם מעניינים ביותר ומאתגרים שכן הם כוללים בתוכם אחריות רבה על שלומת של אנשים אחרים, שלרוב, אין באפשרותם כלי נשק חם שיעזור להם להגן על עצמם.

כמו כן, אם ברצונכם להמשיך ולהתמחות בתחומים הקשורים לשימוש והדרכה של נשק חם, יכול להיות שתמצאו עצמכם מתעניינים בקורס חוקרי אירועי ירי.

תחום זה כולל התמודדות עם אתגרים רבים אשר מחדירים בלומדים רמת אדרנלין גבוהה ביותר. לכן, אם הנכם מוצאים את עצמכם נהנים מתחושה זו ייתכן כי שווה לכם לברר אודות לימודי הדרכת ספורט אתגרי. הלימודים מהנים ביותר וכוללים תחומים רבים כמו: סנפלינג, צניחה חופשית ועוד.

במה עוסקים בוגרי קורס מדריכי ירי?

בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודות כמדריכי ירי במטווחים אזרחיים בכל רחבי הארץ.כמו כן, יש באפשרותם של המסיימים לקחת חלק בעבודות השייכות לתחום הביטחון, הולך ומתרחב בישראל.

במידה והינכם רואים עצמכם כאנשים הרוצים להשפיע ולשפר את איכות החיים והביטחון הכללי תוכלו להתנדב במשמר האזרחי.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎