קורס מורי דרך

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי הכשרת מורי דרך במכללות

מורה הדרך הוא מקצוע מאתגר ומרתק, האחראי על ניהולן של קבוצות תיירים ומטיילים המבקשים ליהנות מנופיה של המדינה ולהכיר את תרבותה ומאפייניה. בישראל, על מנת לעבוד כמורה דרך, נדרש להוציא תעודה מטעם משרד התיירות, הניתנת רק לאחר השלמת קורס מקיף ומעמיק באחת מהמכללות המאושרות לכך.

לימודים אלו, הכורכים יחדיו מגוון תחומי דעת מרתקים – גיאוגרפיה והיסטוריה, ארכיאולוגיה ואמנות, אנתרופולוגיה וארכיטקטורה ועוד, כמו גם שלל סיורים מקצועיים בכל רחבי הארץ, מקנים לבוגרים היכרות נרחבת ואינטימית על ארץ ישראל, נופיה ומאפייניה. בעמוד זה תמצאו מידע רב אודות הלימודים בקורסים להכשרת מורי דרך, המוצעים לכם על ידי המכללות המובילות בישראל.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מורי דרך?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מורי דרך?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

למי מתאים ללמוד קורס מורי דרך?


הלימודים בקורס מורי דרך מיועדים למי אשר אהבת הארץ בליבם, וברצונם להשתלב בעבודה ייחודית ומרתקת בה הם יתורו את נופיה של המדינה, יבקרו בפינות החמד השונות וידריכו תיירים (ישראלים וזרים) בינות לאטרקציות והנופים המרהיבים הפזורים לכל אורכה ורוחבה של ישראל. כן מתאימים הלימודים למעוניינים בהעשרה אישית בלבד, אשר תקנה להם היכרות מעמיקה עם נופי המדינה, תולדותיה ותרבותה.

אם אתם מתעניינים בלימודי הכשרת מורי הדרך אולי תגלו עניין גם בקורס הכשרת מדריכי טיולים, קורס הכשרת מדריכי טיולים בחו"ל, קורס תיירות אקולוגית או קורסים נוספים מתחומי התיירות.
קורס מורי דרך
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם תנאי הקבלה ל קורס מורי דרך?


תנאי הקבלה לקורס הכשרת מורי הדרך כוללים, בדרך כלל, את הדרישות הבאות: גיל 21 ומעלה, אזרחות ישראלית, יכולת ביטוי גבוהה בעברית, תעודת בגרות מלאה, ועבר פלילי נקי. מכללות רבות אף עורכות ראיונות קבלה, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק, ומבחני קבלה ייעודיים מהווים אף הם תנאי קבלה נפוץ.

ידיעת שפה זרה נוספת (פרט לאנגלית), כמו גם תואר ראשון רלוונטי (תואר ראשון בארכיאולוגיה, תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל, תואר ראשון במקרא, תואר ראשון בהיסטוריה וכיו"ב) מהווים יתרון משמעותי בקבלה ללימודים.

מה משך קורס מורי דרך?


משך הלימודים בקורסים להכשרת מורי דרך נע בין שנה וחצי לשנתיים, והם כוללים בין 600 ל-700 שעות לימוד אקדמיות. לרב נערכים הלימודים במתכונת של מפגש אחד או שניים בשבוע, אך אליהם נוספים כ-80 – 90 ימי סיור (הכוללים, לעיתים, שינה בשטח), המתקיימים ביום אחר, בדרך כלל.

במטרה להקל על אנשים עובדים וסטודנטים עמוסים, מציעות מספר מכללות מסלולי לימוד בשעות אחר הצהריים והערב, או בימי שישי בבוקר, אולם חשוב כי תזכרו כי ימי הסיור הרבים יאלצו אתכם לוותר על כמה ימי עבודה ולימודים, גם אם תבחרו בלימודים במסלול ערב.
קורס מורי דרך
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים ב קורס מורי דרך?


תכנית הלימודים בקורס מורי דרך היא עשירה ומגוונת למדי, ומשלבת בין הקניית ידע עיוני ותיאורטי מתחומי דעת שונים, לבין שלל סדנאות מעשיות חווייתיות וסיורים רבים בכל רחבי הארץ.

בין הנושאים הנלמדים במרבית התכניות בתחום: ההיסטוריה של ארץ ישראל ומדינת ישראל, גיאוגרפיה, גיאולוגיה וגיאומורפולוגיה, החי והצומח באזורי הארץ השונים, אמנות וארכיטקטורה, ארכיאולוגיה, דתות ופולקלור, אקטואליה ישראלית – חברה, פוליטיקה ועוד, ניהול וארגון הסיור, תכונות המדריך ומאפייניו, אקלים, מיעוטים בישראל, ביטחון ובטיחות, עזרה ראשונה, תיירות אקולוגית, מיומנויות הדרכה, קשר עם גורמי תיירות, תקשורת בין אישית וניהול קבוצה ועוד.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס מורי דרך?


בוגרי קורס מורי הדרך, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. לאחר סיום הלימודים יוכלו הבוגרים לגשת למבחנים החיצוניים ולהוציא את תעודת "מורה דרך ארצי מוסמך" מטעם משרד התיירות (בכפוף לעמידה בכל תנאי קבלת הרישיון – גיל 21 ומעלה, ללא עבר פלילי וכו').

חשוב לוודא טרם בחירת מוסד הלימודים כי תכנית הלימודים בו מוכרת על ידי משרד התיירות, שכן לימודים במכללות שאינן מוכרות לא יאפשרו להוציא את תעודת מורה הדרך ויקשו עליכם להשתלב בעבודה בתחום. כל המכללות המפורסמות בעמוד זה (ובאתר מכללות כולו) הן איכותית, בעלות מוניטין ומזכות את בוגריהם בתעודות מוכרות.

במה עוסקים בוגרי קורס מורי דרך?


בוגרי הלימודים יוכלו להשתלב, כמובן, בעבודה כמורי דרך וללוות תיירים רבים במשעוליה הקסומים של המדינה ובינות לפינות החמד והנופים המרהיבים הפזורים בה. הבוגרים יוכלו לעבוד כמדריכי תיירות נכנסת (תיירים מחו"ל) או מדריכי תיירות פנים (תיירים ישראלים) ולעזור לשלל התיירים להכיר את המדינה הייחודית, ואף לנטוע בליבותיהם אהבה לארץ ותושביה.

אילו אפשרויות המשך לימודים יש לבוגרי קורס מורי דרך?


בוגרים אשר ירצו להמשיך ולהתפתח בתחומי התיירות יוכלו לפנות ללימודי תואר ראשון בניהול תיירות ומלונאות או ללימודי תעודה בתחום – כלימודים בקורס סוכני נסיעות או קורס מלווי טיולים לחו"ל לדוגמא.

סיכום

לסיכום, אם נופי הארץ מעבירים בכם צמרמורת ענוגה, אם טיולים באתריה הקדושים ובנופיה המגוונים הם תחביבכם, ואם ברצונכם להעמיק היכרותכם עם חלקיה השונים, משעוליה הנסתרים, תולדותיה ותרבותה של המדינה, ואף להשתלב בעבודה ייחודית ומהנה במיוחד בסוכנויות נסיעות, נופש ותיירות – המשלבת נופים קסומים והדרכה של תיירים חביבים – לימודי הכשרת מורי הדרך יכולים להתאים לכם עד מאד. בואו ליהנות מלימודים חווייתיים ומעשירים במיוחד – בואו ללמוד בקורס מורי דרך.
מודעה
מחפש קורס מורי דרך?
מחפש קורס מורי דרך?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: צפון הארץ
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה