לימודי גיאוגרפיה

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

תואר ראשון בגאוגרפיה

אם מגיל צעיר אהבתם לקרוא מפות ואטלס היה הספר האהוב עליכם, אם תכנון עירוני הוא תחום בו אתם רוצים לעסוק או אם אתם "מכורים" לתחזית מזג האוויר וחולמים לעבוד בשירות המטאורולוגי – לימודי תואר ראשון בגיאוגרפיה יכולים להיות בדיוק מה שאתם צריכים!

הגיאוגרפיה (מיוונית – כתיבת האדמה) היא תחום אינטרדיסציפלינרי, אשר אף על פי שהוא משתייך מסורתית לתחום מדעי החברה, משלב בתוכו לא מעט נושאים מתחומי המדעים המדויקים ומדעי כדור הארץ, שכן לימודי הגיאוגרפיה עוסקים הן בתופעות אנושיות המשפיעות על הסביבה (תכנון ערים, דמוגרפיה ועוד), והן בתופעות סביבתיות טבעיות – כגון תופעות גיאולוגיות או מטאורולוגיות, לדוגמא. בואו לקרוא עוד על לימודי גיאוגרפיה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי גיאוגרפיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי גיאוגרפיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בגיאוגרפיה?

לימודי גיאוגרפיה לתואר ראשון מתאימים לכל מי שהסביבה בה אנו חיים – האנושית והפיזית – מעוררת את סקרנותו, ובעיקר לאנשים בעלי תחומי עניין מרובים: כל מי שרוצה להבין ולחקור תופעות אלו ימצא את מקומו בלימודי הגיאוגרפיה העשירים והמרתקים. הלימודים מתאימים במיוחד לאדריכלים, מהנדסי והנדסאי סביבה ונוף – המעוניינים להרחיב ידיעותיהם בתחום ולהשתלב בעבודות תכנון עירוני.
לימודי גיאוגרפיה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם תנאי הקבלה לתואר ראשון בגיאוגרפיה?

תנאי הקבלה ללימודי התואר הראשון בגיאוגרפיה אינם גבוהים במיוחד, אולם אין הדבר מעיד על האתגרים שמציבים לימודי הגיאוגרפיה (שכן מדובר בלימודים מאתגרים למדי), אלא בענייני היצע וביקוש – החוג לגיאוגרפיה אינו מהחוגים הפופולאריים ביותר באקדמיה, אולי כיוון שרבים לא מודעים לנושאים המרתקים הרבים הנלמדים בו ולאפשרויות התעסוקה הרבות שממתינות לבוגרי הלימודים.

בדרך כלל כוללים תנאי הקבלה תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי תקף (הציונים, כאמור, לא צריכים להיות גבוהים במיוחד), אולם יש גם מכללות אשר מקבלות מועמדים ללא פסיכומטרי ו/ או תעודת בגרות מלאה.

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון ותעודת הוראה בגיאוגרפיה באורנים, לדוגמא, כוללים ציון משולב (בפסיכומטרי וממוצע הבגרות/ המכינה) של 530 ומעלה. ניתן להתקבל גם ללא פסיכומטרי - באם ממוצע הבגרות שלכם עומד על 92 ומעלה. כן נדרשים המועמדים לעבור ראיון אישי או קבוצתי.  אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודי תואר ראשון בגיאוגרפיה, אך אינכם עומדים בתנאי הקבלה – אתם יכולים להצטרף ללימודים במכינה קדם אקדמית, לקורס שיפור בגרויות או קורס הכנה לפסיכומטרי – ולהעלות את סיכויי הקבלה שלכם פלאים.

כמה זמן נמשכים לימודי גיאוגרפיה?

משך לימודי התואר הראשון בגיאוגרפיה, בדומה למרבית התארים בתחומי מדעי החברה, הוא שלוש שנים. סטודנטים אשר אינם מספיקים לסיים את כל חובות התואר בזמן זה, יכולים להגיש בקשה להארכת לימודים במזכירות החוג – ובדרך כלל הם זוכים לאישור "לגרור" את לימודיהם על פני שנה נוספת.
לימודי גיאוגרפיה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם מסלולי הלימוד לתואר ראשון בגיאוגרפיה?

לימודי התואר הראשון בגיאוגרפיה מוצעים במתכונת חד חוגית או דו חוגית. בדרך כלל נדרשים הסטודנטים להתחיל את לימודיהם במסלול הדו-חוגי, ורק לאחר סיום השנה הראשונה ללימודיהם יכולים הסטודנטים לעבור ללמוד במסלול החד-חוגי, ולהתמקד בלימודי הגיאוגרפיה בלבד. בין השילובים לתואר דו-חוגי הפופולאריים והנפוצים ביותר ניתן למצוא את לימודי הגיאוגרפיה ולימודי כלכלה, לימודי גיאוגרפיה ולימודי מדעי כדור הארץ, לימודי הגיאוגרפיה ולימודי גאולוגיה, לימודי גאוגרפיה ולימודי תיירות ומלונאות ועוד שילובים מרתקים רבים אחרים.

האם ניתן לשלב תעודת הוראה עם תואר ראשון בגאוגרפיה?

חלק מן המכללות מציעות לימודי תואר ראשון במתמטיקה בשילוב תעודת הוראה, בו תוכלו תוך 4 שנים להשתלב בעבודה כמורים לגיאוגרפיה במסגרות החינוך הפורמליות והבלתי פורמליות.

מה הם נושאי הלימוד בתואר ראשון בגיאוגרפיה?

נושאי הלימוד בחוג לגיאוגרפיה הם רבים ומגוונים – ושאובים מעולמות דעת שונים: היסטוריה, כלכלה, מדעי כדור הארץ, לימודי ארץ ישראל וביולוגיה הם רק חלק מהתחומים אותם נהנים הסטודנטים לגאוגרפיה ללמוד.

בחלק ממוסדות הלימוד והמכללות יכולים הסטודנטים לבחור תחום התמחות, אותו הם ירחיבו במהלך לימודיהם. ארבעת תחומי ההתמחות הנפוצים הם: אקלים, קרקע ומשאבי מים; גיאו-אינפורמטיקה; גיאוגרפיה היסטורית ומדינית; ו-עיר, סביבה ותכנון.

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר ראשון בגיאוגרפיה?

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישותיו של התואר, יהיו זכאים לתעודת בוגר תואר ראשון – BA בגיאוגרפיה, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

במה עוסקים בוגרי תואר ראשון בגיאוגרפיה?

בוגרי לימודי הגיאוגרפיה יכולים להשתלב במגוון עבודות ומשלחי יד מרתקים: בשירות המטאורולוגי, במשרדים ממשלתיים שונים (משרד השיכון, משרד הפנים), במרכזי מיפוי, במשרדי אדריכלים ומתכננים, בעבודות תכנון עירוני, בעבודות מחקר במשרד להגנת הסביבה, ובמכוני מחקר בתחום. בוגרים בעלי תעודת הוראה יוכלו להשתלב בעבודה כמורים במערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי תואר ראשון בגיאוגרפיה?

רבים מבוגרי התואר הראשון בגיאוגרפיה בוחרים להמשיך ולהעמיק ידיעותיהם בתחום ולפנות ללימודי תואר שני בגיאוגרפיה או תואר שני בתחומים קרובים אחרים. בוגרי התואר השני יכולים להשתלב במשרות הוראה ומחקר באקדמיה, ובמשרות בכירות בארגונים ציבוריים ופרטיים.

אופציה נוספת העומדת בפני הבוגרים היא להמשיך ללימודי תעודה: לימודי הדרכת טיולים, לדוגמא, מהווים אופציה מצוינת עבור בוגרי החוג לגיאוגרפיה, שמעוניינים להשתלב בעבודה מרתקת וחווייתית במיוחד.
מודעה
מחפש לימודי גיאוגרפיה?
מחפש לימודי גיאוגרפיה?
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה