ClickCease

לימודי גיאוגרפיה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
לימודי גיאוגרפיה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי גיאוגרפיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי גיאוגרפיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

תואר ראשון בגאוגרפיה

לימודי גיאוגרפיה לתואר ראשון הינם לימודים מרתקים במיוחד אשר נלמדים תחת הפקולטה למדעי החברה, אמנם משלבים בתוכם תכנים מעולמות ידע שונים מענף המדעים המדויקים, מדעי הרוח, היסטוריה, מדעי כדור הארץ ומדעי הטבע.

תכנית הלימודים בגיאוגרפיה עוסקת בנוף הטבעי אשר נובע מתופעות סביבתיות כמו תופעות גיאולוגיות או מטאורולוגיות, וכן בנוף מעשה ידי אדם שנובע מתופעות אנושיות שונות המשפיעות על הסביבה כמו תכנון ערים, כבישים, דמוגרפיה וכדומה. מטרת הלימודים הינה הבנת התופעות והתהליכים המתרחשים במרחב הפיזי ומימוש שיטות מדעיות שונות בהתאם לתופעות אלו.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי גיאוגרפיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי גיאוגרפיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות תואר ראשון בגיאוגרפיה

הגיאוגרפיה הקלאסית עוסקת בסביבה, אקלים, משאבי קרקע ומשאבי מים. לעומתה, עוסקת הגיאוגרפיה ההיסטורית והמדינית בגבולות, מרחב ושלטון. נוסף על כך, ישנו תחום הגיאו-אינפורמטיקה אשר עוסק בחישה מרחוק וקרטוגרפיה. נוסף על תחומים אלו, קיימות התמחויות כמו גיאוגרפיה חברתית, גיאוגרפיה כלכלית, גיאוגרפיה יישובית ועוד מגוון תחומים מרתקים.

ניתן להשתלב בתואר הראשון בגיאוגרפיה במתכונת של תואר חד חוגי בו מהווה הגיאוגרפיה תחום לימודים עיקרי ומרכזי, וכן קיימת אפשרות להשתלבות בתואר דו חוגי כאשר תחום הגיאוגרפיה נלמד לצד מקצוע נוסף.

קהל היעד לתואר ראשון בגיאוגרפיה

לימודי תואר ראשון בגיאוגרפיה פונים לקהל הרחב ולכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים במיוחד למועמדים בעלי זיקה לתחומי הסביבה והטבע אשר יש ברצונם לרכוש הכשרה אקדמית מקצועית על מנת שיוכלו לחקור את תופעות הטבע השונות ואת השפעותיהן. כמו כן, יוכלו למצוא עניין בלימודים הנדסאי סביבה ונוף, אדריכלים, מהנדסי סביבה וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ידיעותיהם בתחום.  

תנאי הקבלה לתואר ראשון בגיאוגרפיה

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בגיאוגרפיה משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על ממוצע ציונים מסוים בתעודת הבגרות וכן על ציון תקף בבחינה הפסיכומטרית. חלק מן המוסדות אף מאפשרים קבלה על סמך אחד מן הקריטריונים הללו בלבד וכן על סמך סיום מכינה קדם אקדמית או מעבר בחינות כניסה.

בנוסף, ישנם מוסדות הדורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי גיאוגרפיה לתואר ראשון

במרבית מוסדות הלימוד, נפרש התואר הראשון בגיאוגרפיה על פני תקופת זמן של כשלוש שנות לימוד אקדמיות, אמנם תקופת הלימודים יכולה להתארך בהתאם להיקף החומר הנלמד ואילוציהם השונים של הסטודנטים.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות והאוניברסיטאות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בתואר הראשון בגיאוגרפיה

במהלך לימודי התואר הראשון בגיאוגרפיה מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במהלך התואר כוללים קורסים בנושא שינויי אקלים, מדעי כדור הארץ, משאבי טבע וסביבה, גיאוגרפיה כלכלית, גלובליזציה, תחבורה, חקלאות, איכות סביבה, אסונות טבע, מערכת השמש, מיפוי, תכנון ערים, תיירות, תרבות ומורשת ועוד.

תעודת גמר לאחר לימודי גיאוגרפיה

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, מעבר מוצלח של הבחינות והגשת מטלות, יוענק תואר B.A בגיאוגרפיה מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר ראשון בגיאוגרפיה

עם סיום לימודי התואר הראשון בגיאוגרפיה יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה בשלל משרות ותפקידים במסגרת משרדים ממשלתיים שונים, מרכזי מיפוי, מרכזי אדריכלות ותכנון, עבודות תכנון עירוני, עבודות מחקר במשרד להגנת הסביבה, מכוני מחקר ועוד.  

לימודי המשך לאחר תואר ראשון בגיאוגרפיה

בוגרי התואר הראשון בגיאוגרפיה המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים מתקדמים במסגרת תואר שני בגיאוגרפיה.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים במסגרת קורסים בתחומי הדרכת הטיולים, כך שיוכלו לרכוש הכשרה שתספק עבורם אופציה נוספת לעבודה.     
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎