לימודי מדעי הקוגניציה

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

תואר ראשון במדעי הקוגניציה

כבר אלפי שנים שההכרה האנושית מעסיקה את טובי המוחות בעולם - וגדולי הפילוסופים היוונים, כמו גם ממשיכיהם בתרבות הפילוסופיה המערבית, נדרשו לסוגיות השונות ולהגדרותיה של ההכרה האנושית. יחד עם זאת, רק במרוצת השנים האחרונות, והודות להתקדמות האדירה בטכנולוגיה, צמח תחום מדעי הקוגניציה כתחום אקדמי נפרד - הנלמד במסלול עצמאי ולא רק כחלק מלימודי מדעי המח, הפילוסופיה, הפסיכולוגיה וכיו"ב. כפי שניתן לשער - לימודי תואר ראשון במדעי הקוגניציה הינם אינטרדיסציפלינריים ומשלבים בין מגוון תחומים מרתקים - מתמטיקה ועולם מדעי הטבע, פילוסופיה ועולם מדעי הרוח ואף פסיכולוגיה ומדעי החברה - שכן הקוגניציה האנושית כוללת, למעשה, את כל תהליכי ההכרה ופעולותיו המנטאליות של האדם (ובעלי חיים אחרים). 

תואר ראשון בלימודי קוגניציה מוצע לכם על ידי מספר אוניברסיטאות ומכללות מובילות - כאשר חלקן מציעות לימודים אלו במסלול חד חוגי ואילו חלקן מציעות לימודי מדעי הקוגניציה לתואר ראשון במסלול דו חוגי בלבד או במסגרת לימודי חטיבה לתואר ראשון כללי (תואר ראשון בלימודים רב תחומיים). אז אם גם אתם רוצים להכיר מקרוב את נפלאות התודעה האנושית וללמוד את המחקרים השונים ופורצי הדרך של השנים האחרונות אודות הקוגניציה האנושית - הגעתם למקום הנכון: בואו לקרוא מידע ופרטים אודות לימודי תואר ראשון במדעי הקוגניציה במכללות המובילות. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי מדעי הקוגניציה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי מדעי הקוגניציה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות תואר ראשון במדעי הקוגניציה

אם תמיד רציתם לדעת כיצד פועלת ההכרה והתודעה האנושית ואם חשקתם ללמוד מקצוע אינטרדיסציפלינרי מרתק - כדאי לכם להכיר את לימודי תואר ראשון במדעי הקוגניציה - מסלול לימודים רב תחומי חדשני, אשר הינו רלוונטי עד מאד לתחומים רבים: כלכלה, פסיכולוגיה, מדעי המחשב ובינה מלאכותית, בלשנות ועוד, ועל כן שילוב של לימודי תואר ראשון במדעים קוגניטיביים לצד חוג לימודים נוסף - יכול להוות עבורכם את הצעד הראשון בדרך לקריירה פורצת דרך ורווחית. 

תואר ראשון במדעי הקוגניציה יקנה לכם את הידע העדכני ביותר בתחום מרתק זה, יכיר לכם מחקרים פורצי דרך מהתחום ותיאוריות מרכזיות בו - ואף יקנה לכם מיומנויות וכלים מעשיים בתחום. אז אם גם אתם רוצים להבין יותר את תהליכי החשיבה, קבלת ההחלטות, הזיכרון, היצירתיות, השפה וכיו"ב - ולהשתלב במגוון עבודות מרתקות לאחר סיום לימודיכם - לימודי תואר ראשון במדעי הקוגניציה יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים. 
לימודי מדעי הקוגניציה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאים ללמוד תואר ראשון במדעי הקוגניציה?

לימודי תואר ראשון במדעי הקוגניציה מתאימים לאנשים סקרנים, המעוניינים להיכנס בעובי הקורה של התודכה האנושית והתהליכים המנטאליים שבבסיס ההכרה והחשיבה. הלימודים מתאימים במיוחד לשילוב עם חוג לימודים נוסף לתואר ראשון - פסיכולוגיה, מדעי המחשב, בלשנות ועוד. 

אם אתם מתעניינים בלימודי מדעי הקוגניציה לתואר ראשון - אולי תגלו עניין גם בלימודי תואר ראשון או תואר שני במדעי המח. 

מה הם תנאי הקבלה לתואר ראשון במדעי הקוגניציה?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון במדעי הקוגניציה אמנם משתנים בין המכללות השונות בתחום - אך בדרך כלל נדרשים המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי בתוקף. תנאי הקבלה לתואר ראשון במדעי הקוגניציה לא נחשבים לגבוהים במיוחד (כלומר, בדרך כלל ניתן להתקבל עם ציון פסיכומטרי וציוני בגרות ממוצעים) - אך כדאי לשים לב כי באם אתם נרשמים לתואר במסלול דו חוגי, יהיה עליכם לעמוד, כמובן, גם בתנאי הקבלה של החוג השני שברצונכם ללמוד. חלק מהמכללות אף מאפשרות להתקבל ללא פסיכומטרי - באם אתם בעלי ממוצע ציוני בגרות גבוה במיוחד. 

באם אינכם עומדים בתנאי הקבלה - תוכלו להצטרף ללימודים במכינה קדם אקדמית (או לשפר את ציוני הבגרות והפסיכומטרי שלכם) ובכך להעלות את סיכויי הקבלה שלכם פלאים. 

כמו כן, חלק מהמכללות - כמכללת רמת גן לדוגמא, אינן מציבות כל תנאי קבלה בפני המועמדים - והלימודים בהן פתוחים בפני כל המעוניין. 
לימודי מדעי הקוגניציה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשכים לימודי תואר ראשון במדעי הקוגניציה?

בדומה למרבית המסלולים ללימודי תואר ראשון - גם תואר ראשון במדעי הקוגניציה נמשך, בדרך כלל, שלוש שנים (6 סמסטרים). 

חלק מהמכללות מציעות אפשרות ללימודים בשעות הערב ואחר הצהריים (ולעיתים גם בימי שישי בבוקר), במטרה לאפשר גם לאנשים העובדים במשרה מלאה (ולאנשים העסוקים בשעות היום מכל סיבה אחרת) להשתלב גם הם בלימודים בקלות ובנוחות יחסית, מבלי לפגוע יתר על המידה בסדר יומם הרגיל. 

מה לומדים בתואר ראשון במדעי הקוגניציה?

תכנית הלימודים לתואר ראשון במדעי הקוגניציה הינה עשירה ומרתקת עד מאד, ומשלבת בין נושאי לימוד ממגוון תחומים (פסיכולוגיה, מדעי המחשב, בלשנות ועוד). בחלק מהמכללות נהנים הסטודנטים גם מהשתתפות במחקרים - הפותחים להם צוהר לעולם המחקרי המתקדם בתחום. 

מרבית מסלולי הלימוד לתואר ראשון במדעים הקוגנטיבים כוללים את נושאי הלימוד והתכנים הבאים: סטטיסטיקה ושיטות מחקר, מבוא למדעי המחשב, תכנות JAVA, פסיכולוגיה פיזיולוגית, פסיכולוגיה קוגניטיבית, לוגיקה, פילוסופיה של הנפש, בלשנות תיאורטית, מוח וקוגניציה, מודלים חישוביים במדעי הקוגניציה, שפה וקוגניציה, השתתפות במחקרים ועוד מגוון נושאי לימוד מרתקים. 

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר ראשון במדעי הקוגניציה?

בוגרי תואר ראשון במדעי הקוגניציה, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים (עמידה בחובת הנוכחות, מעבר מוצלח של המבחנים, הגשת עבודות וכיו"ב) יהיו זכאים לקבל תעודת בוגר תואר ראשון במדעי הקוגניציה, מטעם המכללה בה השלימו את לימודיהם. 

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי תואר ראשון במדעי הקוגניציה?

לאחר סיום לימודי מדעי הקוגניציה לתואר ראשון יוכלו הבוגרים להמשיך בלימודיהם האקדמיים במגוון תחומים: תואר שני במדעי הקוגניציה, תואר שני במדעי המוח, תואר שני בבלשנות, תואר שני במדעי המחשב ותואר שני במנהל עסקים הם רק חלק ממסלולי הלימודים הפופולאריים בקרב בוגרי התואר הראשון במדעי הקוגניציה (חשוב לשים לב כי הקבלה לחלק ממסלולי התואר השני תדרוש מכם גם לימודי השלמה). 
מודעה
מחפש לימודי מדעי הקוגניציה?
מחפש לימודי מדעי הקוגניציה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה