ClickCease

לימודי מדעי הקוגניציה

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

תואר ראשון במדעי הקוגניציה

לימודי מדעי הקוגניציה לתואר ראשון נחשבים לתחום לימודים מבוקש ומרתק במיוחד באקדמיה, אשר משלבים בין ענפי ידע שונים וביניהם פילוסופיה, פסיכולוגיה, מתמטיקה, מדעי הרוח, מדעי החברה ועוד. תחום מדעי הקוגניציה עוסק בעיקרו בחקר המוח והתודעה האנושית תוך התמקדות בתהליכי תפיסה, מודעות, קבלת החלטות, זיכרון, למידה וכדומה.

המוח הינו האיבר המורכב ביותר הקיים בגוף האדם שכן זהו האיבר האחראי על כלל הפעולות הפיזיות שהגוף מבצע, כמו גם על התחושות, המחשבות, הרגשות, הזיכרונות, החושים וההתנהגות. חקר המוח האנושי מאפשר הבנה של הכישורים המנטליים השונים של האדם ואת התהליכים העומדים בבסיס אלו.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי מדעי הקוגניציה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי מדעי הקוגניציה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות תואר ראשון במדעי הקוגניציה

הקוגניציה כוללת בתוכה פעולות שונות כמו למשל זיכרון, קשב, תפיסה והבנה, חשיבה, למידה, אמונה, הסקת מסקנות, פתרון בעיות, התנהגות, מודעות, רכישת שפה, קבלת החלטות, יצירתיות ועוד. התיאוריות, הטכנולוגיות והמחקרים הרבים בתחום, בין אם הוותיקים ובין אם החדשניים, מביאים להיכרות עמוקה והבנה נרחבת של כל אלו.

לימודי מדעי הקוגניציה לתואר ראשון מאפשרים בחירת מגמת התמחות ספציפית בה יעמיקו הסטודנטים במהלך הלימודים. בין ההתמחויות הקיימות ניתן למצוא: התמחות בבלשנות, התמחות בפילוסופיה, התמחות בפסיכולוגיה, התמחות בלוגיקה ועוד.
לימודי מדעי הקוגניציה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לתואר ראשון במדעי הקוגניציה

לימודי תואר ראשון במדעי הקוגניציה פונים לקהל הרחב ולכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים סקרנים, בעלי יכולות למידה טובות וזיקה לתחומי המחקר השונים, אשר יש ברצונם לרכוש הכשרה מעמיקה ואיכותית לצורך הבנת דרכי הפעילות של המוח והגורמים המניעים אותו.

תנאי הקבלה לתואר ראשון במדעי הקוגניציה

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון במדעי הקוגניציה משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על ממוצע ציונים מסוים בתעודת הבגרות וכן על ציון תקף בבחינה הפסיכומטרית. חלק מן המוסדות אף מאפשרים קבלה על סמך אחד מן הקריטריונים הללו בלבד וכן על סמך סיום מכינה קדם אקדמית או מעבר בחינות כניסה.

בנוסף, ישנם מוסדות הדורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
לימודי מדעי הקוגניציה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי מדעי הקוגניציה לתואר ראשון

במרבית מוסדות הלימוד, נפרש התואר הראשון במדעי הקוגניציה על פני תקופת זמן של כשלוש שנות לימוד אקדמיות, אמנם תקופת הלימודים יכולה להתארך בהתאם להיקף החומר הנלמד ואילוציהם השונים של הסטודנטים.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות והאוניברסיטאות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בתואר הראשון במדעי הקוגניציה

במהלך לימודי התואר הראשון במדעי הקוגניציה מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במהלך התואר כוללים קורסים בנושא מודלים חישוביים במדעי הקוגניציה, שפה וקוגניציה, בלשנות תיאורטית, הפילוסופיה של הנפש, לוגיקה, פסיכולוגיה קוגנטיבית, סטטיסטיקה ושיטות מחקר, ביו-אינפורמטיקה, מתמטיקה, מדעי החיים, תהליכי קבלת החלטות, כוונה ומודעות ועוד.

תעודת גמר לאחר לימודי מדעי הקוגניציה

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, מעבר מוצלח של הבחינות והגשת מטלות, יוענק תואר B.Sc במדעי הקוגניציה מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר ראשון במדעי הקוגניציה

עם סיום לימודי התואר הראשון במדעי הקוגניציה יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה בשלל משרות ותפקידים במסגרת מערכות הבריאות, מעבדות מחקר, תעשיית הביוטכנולוגיה, תעשיית ההייטק ועוד.

לימודי המשך לאחר תואר ראשון במדעי הקוגניציה

בוגרי התואר הראשון במדעי הקוגניציה המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים מתקדמים במסגרת תואר שני במדעי ההתנהגות.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים לתואר שני במדעי המוח, תואר שני בבלשנות ועוד.  
מודעה
מחפש לימודי מדעי הקוגניציה?
מחפש לימודי מדעי הקוגניציה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה