ClickCease

לימודי סטטיסטיקה

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

תואר ראשון בסטטיסטיקה

לימודי סטטיסטיקה לתואר ראשון, על אף היותם מתמטיים וחישוביים, נלמדים תחת הפקולטה למדעי החברה ומהווים את אחד מתחומי המחקר החשובים ביותר עבור כלל המקצועות והתחומים – מדעי הרוח, מדעי החברה, מדעי הטבע, מדעים מדויקים, מדעי הרפואה, ההנדסה וכדומה.

הסטטיסטיקה עסקת באיסוף נתונים וניתוחם, הסקת מסקנות ומתן תחזיות לעתיד של נתונים כמותיים שונים. כמו כן, היא מאפשרת בחינה של משתנים קבועים ומשתני קבוצות מחקר או מדגם ואת הקשרים ביניהם. על ידי כך, מתאפשרים הבנה, ניתוח וייעול של מערכות מורכבות שונות.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי סטטיסטיקה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי סטטיסטיקה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות תואר ראשון בסטטיסטיקה

כמעט בכל תואר אקדמי נלמד לפחות קורס אחד בסטטיסטיקה, שכן הסטטיסטיקה, כמו גם ההסתברות וחקר הביצועים, משמשים כולם לצורך פיתוח, מחקר ועבודה בענפי הידע השונים והמגוונים. ההבנה הסטטיסטית מאפשרת גילוי של תופעות חדשות על ידי ביסוס קשרים חדשים או הפרכתם, ייעול תהליכים שונים בהתנהלות ארגונים וחברות, מספקת הסברים מתמטיים לתופעות שונות וכדומה.

קיימת אפשרות להשתלב בלימודי התואר הראשון בסטטיסטיקה במסגרת תואר ראשון חד חוגי בו מהווה הסטטיסטיקה את תחום הלימודים העיקרי וכן במסגרת תואר ראשון דו חוגי בו נלמדת הסטטיסטיקה לצד תחום לימודים נוסף.
לימודי סטטיסטיקה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לתואר ראשון בסטטיסטיקה

לימודי תואר ראשון בסטטיסטיקה פונים לקהל הרחב ולכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים במיוחד למועמדים בעלי זיקה לתחומים הריאליים, אוהבי חישובים ומספרים, בעלי חשיבה אנליטית והבנה מתמטית, אשר יש ברצונם לרכוש הסמכה אקדמית לצורך השתלבות בתחומי המחקר השונים.

תנאי הקבלה לתואר ראשון בסטטיסטיקה

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בסטטיסטיקה משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על ממוצע ציונים מסוים בתעודת הבגרות וכן על ציון תקף בבחינה הפסיכומטרית. חלק מן המוסדות אף מאפשרים קבלה על סמך אחד מן הקריטריונים הללו בלבד וכן על סמך סיום מכינה קדם אקדמית או מעבר בחינות כניסה.

בנוסף, ישנם מוסדות הדורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
לימודי סטטיסטיקה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי סטטיסטיקה לתואר ראשון

במרבית מוסדות הלימוד, נפרש התואר הראשון בסטטיסטיקה על פני תקופת זמן של כשלוש שנות לימוד אקדמיות, אמנם תקופת הלימודים יכולה להתארך בהתאם להיקף החומר הנלמד ואילוציהם השונים של הסטודנטים.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות והאוניברסיטאות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בתואר הראשון בסטטיסטיקה

במהלך לימודי התואר הראשון בסטטיסטיקה מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הסטודנטים יוכשרו לאפיון קבוצות מדגמי נתונים, חיזוי התנהגות עתידית, חקר ביצועים וכדומה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במהלך התואר כוללים קורסים בנושא אקטואריה, אלגברה לינארית, תוכנות סטטיסטיות, הסקה סטטיסטית, תורת ההתפלגויות, מתמטיקה דיסקרטית, לוגיקה מתמטית, תורת הקבוצות, טופולוגיה, תורת המידה, לוגיסטיקה, הסתברות, סטטיסטיקה יישומית ועוד.

תעודת גמר לאחר לימודי סטטיסטיקה

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, מעבר מוצלח של הבחינות והגשת מטלות, יוענק תואר B.A בסטטיסטיקה או תואר B.Sc במתמטיקה מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר ראשון בסטטיסטיקה

עם סיום לימודי התואר הראשון בסטטיסטיקה יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה בשלל משרות ותפקידים במסגרת מכוני מחקר, מכוני סקרים, חברות הייטק, מיזמי סטארט אפ, משרדים ממשלתיים, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בנקים וחברות אשראי ועוד.

לימודי המשך לאחר תואר ראשון בסטטיסטיקה

בוגרי התואר הראשון בסטטיסטיקה המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים מתקדמים במסגרת תואר שני בסטטיסטיקה.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים לתואר שני במתמטיקה, תואר שני בכלכלה ועוד.
מודעה
מחפש לימודי סטטיסטיקה?
מחפש לימודי סטטיסטיקה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב, הלימודים מתאימים לבני 18 ומעלה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה