לימודי סטטיסטיקה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
לימודי סטטיסטיקה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי סטטיסטיקה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי סטטיסטיקה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

תואר ראשון בסטטיסטיקה

אם אתם מסתדרים היטב עם מספרים, טבלאות וגרפים, אם אתם "חולים" על סקרי דעת קהל ואם אתם מעוניינים ללמוד את התחום עליו נשענים רבים מהמדעים – החל מהרפואה וההנדסה וכלה במדעי החברה – לימודי הסטטיסטיקה יכולים להתאים לכם עד מאד!

הסטטיסטיקה, אשר על אף הישענותה על כלים מתמטיים, משויכת, בד"כ, למדעי החברה, היא התורה העוסקת באיסוף, ניתוח, הסקת מסקנות ומתן תחזיות לעתיד מנתונים כמותיים שונים, היא אחד מכלי המחקר החשובים ביותר ותרומתה למדעים השונים לא תסולא בפז. אז אם גם אתם מתעניינים בלימודים אלו – שיכולים לתרום רבות להתפתחותכם המקצועית, הגעתם למקום הנכון – בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי תואר ראשון בסטטיסטיקה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי סטטיסטיקה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי סטטיסטיקה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בסטטיסטיקה?

לימודי סטטיסטיקה לתואר ראשון מיועדים לבעלי נטייה למקצועות ריאליים, שאוהבים מספרים וטבלאות ומסתדרים היטב עם מתמטיקה. אם אתם "מכורים" לסקרים בעיתונות או לקריאת מאמרים במדעי החברה – לימודי הסטטיסטיקה יתאימו לכם עד מאד. לימודי הסטטיסטיקה מתאימים במיוחד לחוקרים בתחומים שונים המעוניינים להתמקצע בתחום בכדי שיוכלו לבצע ניתוחים סטטיסטיים עצמאיים על מחקריהם.
אם אתם מתעניינים בלימודי סטטיסטיקה, ייתכן כי תגלו עניין רב גם בלימודי מתמטיקה לתואר ראשון.

מה הם תנאי הקבלה ללימודי סטטיסטיקה?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בסטטיסטיקה אינם נחשבים לגבוהים במיוחד, אך הם דורשים רמה גבוהה יחסית במתמטיקה: ללימודים יתקבלו מועמדים עם תעודת בגרות מלאה הכוללת לפחות 4 יח"ל במתמטיקה בציון 70 ובעלי ציון פסיכומטרי תקף. בחלק ממוסדות הלימוד ניתן להתקבל גם ללא פסיכומטרי – אלא בהסתמך על ציוני הבגרות בלבד, אולם במקרה זה על ממוצע הבגרות להיות גבוה במיוחד.

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בסטטיסטיקה וחקר ביצועים באוניברסיטת תל אביב, לדוגמא, כוללים ציון התאמה (ציון משולב של הבגרות והפסיכומטרי) של 610 ומעלה. מועמדים בעלי ממוצע בגרות 102, הכולל 5 יחידות מתמטיקה בציון 85 או 4 יחידות מתמטיקה בציון 95, יכולים להתקבל גם ללא להציג ציון פסיכומטרי.

אם גם אתם רוצים ללמוד את קסמי הסטטיסטיקה, אך חוששים כי אינכם עומדים בתנאי הקבלה – אל חשש! קיימות מספר דרכים להעלאת סיכויי הקבלה שלכם: שיפור הבגרות בעזרת קורס שיפור והשלמת בגרויות, שיפור הציון הפסיכומטרי בעזרת קורס הכנה למבחן או הצטרפות ללימודים במכינה קדם אקדמית יעזרו לכם להעלות פלאים את סיכויי הקבלה שלכם ללימודים מרתקים אלו.

כמה זמן נמשכים לימודי סטטיסטיקה?

לימודי תואר ראשון בסטטיסטיקה, בדומה למרבית התארים הראשונים בתחומי מדעי החברה, נמשכים שלוש שנים. מכללות אחדות מציעות מסלול לימודים בשעות הערב, במטרה להקל על אנשים עובדים ליהנות אף הם מלימודים מרתקים אלו.

מה הם מסלולי הלימוד בסטטיסטיקה?

לימודי סטטיסטיקה מוצעים במתכונת חד חוגית או דו חוגית (בדרך כלל המעבר ללימודים במתכונת חד חוגית אפשרי רק החל מתחילת השנה השנייה ללימודים). רבים משלבים את לימודי הסטטיסטיקה עם מקצוע נוסף, ובין השילובים המבוקשים ביותר ניתן למצוא את לימודי סטטיסטיקה וכלכלה, לימודי סטטיסטיקה ומתמטיקה, לימודי סטטיסטיקה ופסיכולוגיה ועוד, שכן, לימודי הסטטיסטיקה משתלבים היטב כמעט עם כל חוג לימודים נוסף, ויתרמו רבות להצלחתכם כמעט בכל חוג אחר בו תבחרו ללמוד.

אילו התמחויות יש בסטטיסטיקה?

מכללות ואוניברסיטאות אחדות מציעות לסטודנטים אפשרות לבחור מגמת התמחות – סטטיסטיקה תיאורית (העוסקת בפיתוח ומחקר של שיטות הצגת נתונים שונות), סטטיסטיקה היסקית (העוסקת בניסיון להגיע למסקנות שמאפיינות את כלל הקבוצה לפי התנהגות של מדגם של נתונים, ובניסיון לחזות התנהגות עתידית ושינויים אפשריים), חקר ביצועים (העוסק במשאבים ומבקש להביא לניצול מיטבי של המשאבים הקיימים, על ידי יישום של שיטות מדעיות), ביוסטטיסטיקה (הכוללת דגש על תחומי המחקר הרפואי) ועוד.

מה לומדים בתואר ראשון בסטטיסטיקה?

תכנית הלימודים בסטטיסטיקה היא עשירה ומכשירה את בוגריה במיטב הידע והכלים בתחום. הלימודים העיוניים והתיאורטיים מלווים בתרגולים שוטפים, כך שהכשרת הבוגרים הינה לעילא ועילא.

בין הנושאים הנלמדים בתואר: חשבון איפיניטיסימלי, אקטואריה, אלגברה לינארית, תוכנות סטטיסטיות, הסקה סטטיסטית, תורת ההתפלגויות, מתמטיקה דיסקרטית, לוגיקה מתמטית, מודלים סטטיסטיים, תכנות, מבנים אלגבריים, לוגיקה מתמטית, משוואות דיפרנציאליות, תורת הקבוצות, טופולוגיה, פונקציות מורכבות, תורת המידה, לוגיסטיקה, סטטיסטיקה עיונית, תורת המשחקים, סטטיסטיקה יישומית ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים.

איזה תעודה מקבלים בוגרי סטטיסטיקה?

בוגרי התואר, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת בוגר תואר ראשון – BA בסטטיסטיקה או B.Sc במתמטיקה (בהתאם למסלול בו למדו), מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

במה עוסקים בוגרי תואר ראשון בסטטיסטיקה?

בוגרי תואר בסטטיסטיקה יכולים להשתלב במגוון עבודות מרתקות – במכוני מחקר בתחום, במשרות הוראה ותרגול באקדמיה, במכוני סקרים, בחברות הייטק ומיזמי סטארט אפ, במשרדים ממשלתיים ובלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בבנקים וחברות אשראי, בעבודה בניתוח מגמות כלכליות בשוק ההון, בעזרה סטטיסטית לחוקרים וסטודנטים מתחומים שונים ועוד.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי סטטיסטיקה?

בוגרים רבים פונים ללימודי תואר שני בסטטיסטיקה, או פונים ליהנות מלימודים מתקדמים בתחומים אחרים – תואר שני בכלכלה, תואר שני במנהל עסקים ותואר שני בבנקאות ושוק ההון הם רק חלק ממסלולי הלימוד הפופולאריים בקרב בוגרי תואר ראשון בסטטיסטיקה.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎