ClickCease

קורס סטטיסטיקה ומימון

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי הכנה לבחינת סטטיסטיקה ומימון

לימודי סטטיסטיקה ומימון במסגרת לימודי תעודה מהווים קורס הכנה לאחת הבחינות הראשונות מטעם הראשות לניירות ערך, העומדת בדרכם של המעוניינים לקבל רישיון עיסוק בתחומי ייעוץ השקעות, ניהול השקעות, ייעוץ ביטוח פנסיוני או ניהול כספים.

העיסוק בתחומים אלו דורש קבלת תעודה מטעם הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר, כאשר התנאים הנדרשים לצורך קבלת האישור התעסוקתי הינם מעבר בחינות בתחומי סטטיסטיקה ומימון, דיני ניירות ערך, אתיקה מקצועית ועוד, כמו גם לעמוד בחובת הסטאז'.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס סטטיסטיקה ומימון?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס סטטיסטיקה ומימון?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס סטטיסטיקה ומימון

במהלך לימודי סטטיסטיקה ומימון יכירו הסטודנטים את כלל מושגי היסוד הנדרשים לצורך עיסוק בתחום וכן ירכשו ידע נרחב שיחשוף בפניהם את כל הסודות הנדרשים לצורך הצלחה משמעותית בתחום מאתגר זה. חשוב לציין כי בוגרי תארים ראשונים בכלכלה, מנהל עסקים, חשבונאות או בנקאות פטורים מבחינה זו.

תכנית הלימודים כוללת הן ידע עיוני ותיאורטי הנדרש לצורך הצלחה בבחינה והן תרגולים רבים של שאלות לדוגמה שמקורן במבחנים שהתקיימו בשנים קודמות, כך שהסטודנטים יכירו הן את מבנה הבחינה והן את סוגי השאלות, ויגיעו אל הבחינה כאשר הם מצוידים בכל הדרוש למעבר מוצלח שלה.
קורס סטטיסטיקה ומימון
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לקורס סטטיסטיקה ומימון

לימודי קורס סטטיסטיקה ומימון פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים לכל מי שנמצא בתהליך ההכשרה לתחומי ייעוץ וניהול ההשקעות, השיווק והייעוץ הפנסיוני וכו', העומדים לפני בחינת סטטיסטיקה ומימון אשר מהווה את אחד מן השלבים הראשונים בתהליך הוצאת רישיון העיסוק.

תנאי הקבלה לקורס סטטיסטיקה ומימון

תנאי הקבלה לקורס סטטיסטיקה ומימון משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב נדרשים המועמדים להיות בני 21 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד אקדמיות, בעלי עבר פלילי נקי. כמו כן, לעיתים נדרשים המועמדים להחזיק בתעודת בגרות מלאה.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
קורס סטטיסטיקה ומימון
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי סטטיסטיקה ומימון

משך לימודי סטטיסטיקה ומימון משתנים בין המכללות השונות ובין היקף החומר הנלמד. על פי רוב, כוללים הלימודים בין 50 ל-100 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חודש לשלושה חודשים. קורסים מקיפים ומעמיקים במיוחד בתחום כוללים כ-150 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני בין חודשיים לחמישה חודשים.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.      

נושאי הלימוד בקורס סטטיסטיקה ומימון

במהלך לימודי הקורס בנושא סטטיסטיקה ומימון מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו סטטיסטיקה תיאורית, שונות, התפלגויות, רגרסיה, הסתברות, שיעורי תשואה וסטיית תקן, חישובי ריביות דריבית, ריבית אפקטיבית, שיטת ערך נוכחי, שיטת שיעור תשואה פנימי, מודל תוחלת-שונות, עקרונות ניהול נכסים פיננסיים, שימוש במודל השוק CAPM, חישוב שיעורי תשואה וסטיית תקן ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס סטטיסטיקה ומימון

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. חשוב לציין כי תעודה זו אינה מהווה רישיון לעסוק בתחומי ייעוץ וניהול תיקי השקעות או ייעוץ ביטוח פנסיוני, ועל מנת לקבל רישיון זה נדרש מן המועמדים לעבור בהצלחה את כל הבחינות החיצוניות וכן להשלים את חובת ההתמחות מטעם משרד האוצר והרשות לניירות ערך.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי סטטיסטיקה ומימון

עם סיום לימודי קורס סטטיסטיקה ומימון יכולים הבוגרים להמשיך לשאר השלבים הנדרשים לצורך קבלת רישיון העיסוק בתחום מטעם הרשות לניירות ערך. לאחר קבלתו, יוכלו להשתלב בחברות ייעוץ השקעות, בנקים וכדומה, וכן יוכלו להציע את שירותיהם באופן פרטי במסגרת דרך עצמאית.

לימודי המשך לאחר קורס סטטיסטיקה ומימון

בוגרי קורס סטטיסטיקה ומימון המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס הכנה למקצועית ב' אשר יספק להם הכשרה לבחינה האחרונה בדרך לקבלת הרישיון הנכסף.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודים בקורס אופציות מעו"ף בו ירכשו ידע מקיף ומעמיק אודות מרכיב מרכזי וחשוב בשוק ההון הישראלי אשר מאגד את 25 המניות החזקות ביותר בבורסה.
מודעה
מחפש קורס סטטיסטיקה ומימון?
מחפש קורס סטטיסטיקה ומימון?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רחובות, רמת גן, כפר סבא, חיפה, ירושלים, באר שבע
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה