ClickCease

קורס הכנה למקצועית ב'

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי הכנה לבחינת מקצועית ב'

לימודי הכנה למקצועית ב' במסגרת לימודי תעודה מהווים לימודי הכנה לבחינה האחרונה מטעם הרשות לניירות ערך הנדרשת לצורך קבלת רישיון העיסוק בתחום, זאת במקביל לעמידה בחובת הסטאז' וכן ביתר התנאים לקבלת הרישיון מטעם משרד האוצר והרשות לניירות ערך.

הדרך לקבלת הרישיון התעסוקתי מורכבת ממספר מבחנים וביניהם מבחן בסטטיסטיקה ומימון, מבחן בדיני ניירות ערך, מבחן באתיקה מקצועית ועוד. חשוב לדעת כי מבחן הסיום במקצועית ב' נערך פעמים ספורות בשנה ועל כן ההכנה למבחן חשובה במיוחד.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס הכנה למקצועית ב'?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס הכנה למקצועית ב'?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס הכנה למקצועית ב'

בחינת מקצועית ב' מהווה את הבחינה האחרונה לפני קבלת ההסמכה, וזו מבוססת על החומר שנלמד לקראת בחינת מקצועית א'. ההבדל בין שתי הבחינות הינו כי במקצועית א' המבחן הוא מבחן סגור עם שאלות אמריקאיות ואילו במקצועית ב' השאלות הן פתוחות, דבר המצריך יכולת לזיהוי תרחישים וניתוח מצבים מורכבים.

תכנית הלימודים כוללת הן ידע עיוני ותיאורטי הנדרש לצורך הצלחה בבחינה והן תרגולים רבים של שאלות לדוגמה שמקורן במבחנים קודמים, כך שהסטודנטים יכירו את מבנה הבחינה ואת סוגי השאלות ויגיעו אל המבחן כאשר הם מצוידים בכל הדרוש להצלחתם.
קורס הכנה למקצועית ב'
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לקורס הכנה למקצועית ב'

לימודי קורס הכנה למקצועית ב' פונים לכל המעוניינים לקבל את רישיון ניהול התיקים וייעוץ ההשקעות מטעם הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר, אשר השלימו את בחינות ההסמכה הקודמות בנושא מימון וסטטיסטיקה, מקצועית א', כלכלה, חשבונאות, דיני ניירות ערך, אתיקה מקצועית וכו'.

רישיון ניהול התיקים וייעוץ ההשקעות דרוש לכל המעוניינים להשתלב בעבודה כמנהלי כספים, יועצי השקעות, בנקאים, משקיעים וחברי ועדות השקעות.

תנאי הקבלה לקורס הכנה למקצועית ב'

תנאי הקבלה לקורס הכנה למקצועית ב' משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב נדרשים המועמדים להיות בוגרי תואר ראשון בכלכלה, מנהל עסקים, חשבונאות, בנקאות וכדומה, בני 21 ומעלה, בעלי אזרחות ישראלית והיעדר הרשעה בעבירה. כמו כן, עליהם לעבור את בחינות היסוד מטעם הרשות לניירות ערך.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
קורס הכנה למקצועית ב'
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי הכנה למקצועית ב'

משך לימודי הכנה למקצועית ב' משתנים בין המכללות השונות ובין היקף החומר הנלמד. על פי רוב, כוללים הלימודים בין חמש עשרה לעשרים שעות לימוד אקדמיים הנפרשים על פני תקופת זמן של כחודש אחד.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.      

נושאי הלימוד בקורס הכנה למקצועית ב'

במהלך לימודי הקורס בנושא הכנה למקצועית ב' מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. תכנית הלימודים כפופה לדרישות הרשות לניירות ערך והנושאים העתידים להופיע בבחינה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו הגדרת צרכי לקוח, קביעת רמת הסיכון בה ינוהל תיק הלקוח, בניית תיק השקעות, ניהול שוטף של תיקי השקעות על כל היבטיהם, יכולת תגובה וניתוח סיטואציות אפשריות בכלכלת ישראל ובשוק ההון, ניהול סיכונים דינמי בתיק ההשקעות באמצעות מכשירים פיננסיים מתוחכמים, ניצול הזדמנויות של ארביטרג' והגנה בפני סיכונים, חישובי תשואות והשוואת ביצועי התיק למדדי השוואה ותיקים דומים, דיווח ללקוחות ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס הכנה למקצועית ב'

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. תעודה זו אינה מהווה רישיון לעסוק בייעוץ השקעות וניהול תיקים, ולשם כך יידרשו הבוגרים להשלים חובת התמחות ולעמוד ביתר תנאי קבלת הרישיון.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי הכנה למקצועית ב'

עם סיום לימודי קורס הכנה למקצועית ב' יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה בשלל מקומות, ארגונים וחברות, ולעבוד כמנהלי כספים, יועצי השקעות, בנקאים, משקיעים, חברי ועדת השקעות וכדומה, בתנאי כי הינם מחזיקים ברישיון התעסוקתי מטעם הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר.

לימודי המשך לאחר קורס הכנה למקצועית ב'

בוגרי קורס הכנה למקצועית ב' המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס אסטרטגיות מסחר בו ילמדו כיצד לזהות מגמות והזדמנויות ייחודיות בשוק ההון כך שיוכלו להתאים את האסטרטגיה הטובה ביותר שתוביל למיקסום הרווחים מההשקעה.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים לקורס ברוקרים בו ילמדו כיצד לבצע פעולות קנייה ומכירה בניירות ערך שונים עבור לקוחותיהם.
מודעה
מחפש קורס הכנה למקצועית ב'?
מחפש קורס הכנה למקצועית ב'?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים בכל הארץ
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה