קורס הכנה למקצועית ב'

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי הכנה לבחינת מקצועית ב'

אם אתם חולמים לעסוק בייעוץ השקעות או ניהול תיקים בשוק ההון יהיה עליכם לעמוד בהצלחה במספר בחינות של הרשות לניירות ערך, על מנת לקבל את רישיון העיסוק בתחום. הבחינה האחרונה בדרך ארוכה זו היא הבחינה במקצועית ב' – אשר לאחר שתעמדו בה בהצלחה – תוכלו, סוף סוף, להתחיל להתמחות ולעסוק בתחום (בכפוף להשלמת חובת הסטאז' ולעמידה ביתר תנאי קבלת הרישיון של משרד האוצר ורשות ני"ע).

אם ברצונכם להגיע לבחינה חשובה זו כשאתם מצוידים במיטב הידע הדרוש להצלחה בה, וכשאתם מכירים היטב את מבנה הבחינה ומאומנים בפתירתה – הלימודים בקורס מקצועית ב' מיועדים עבורכם. לימודים קצרצרים אלו, הנמשכים, בד"כ, חודש בלבד (או שלושה חודשים לכל היותר), יכולים לתרום רבות להצלחתכם בבחינה - ולמנוע את מפח הנפש המתלווה להמתנה של מספר חודשים למועד הבחינה הבא, הצפוי למי שלא הצליח בבחינה. בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים בקורס הכנה לבחינת מקצועית ב' במכללות המובילות בכל רחבי הארץ. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס הכנה למקצועית ב'?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס הכנה למקצועית ב'?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי על קורס מקצועית ב'

קורס מקצועית ב' הוא הקורס שיעזור לכם בקלות יחסית ובהצלחה את המבחן במקצועית ב' - המבחן האחרון בדרך לקבלת רישיון העיסוק למנהלי השקעות. מבחן זה, המיועד למי שכבר עברו את מבחני הבסיס (סטטיסטיקה ומימון, דיני ניירות ערך ואתיקה מקצועית וכו') והמבחנים הקודמים בתחום, נחשב למורכב למדי, והוא מתקיים פעמים ספורות בשנה בלבד - כך שההצלחה בו יכולה לחסוך לכם חודשים של המתנה בטלה למועד הבא - ולעזור לכם להשתלב בשלל העבודות בתחום במהירות האפשרית. 

לימודי מקצועית ב' ידאגו לא רק להקנות לכם את כל הידע העיוני והתיאורטי הדרוש להצלחה בבחינה, אלא גם יכללו תרגולים רבים של שאלות לדוגמא ושאלות ממבחני השנים הקודמות - כך שתכירו היטב את מבנה הבחינה - ותוכלו להגיע אליה כשאתם מצוידים בכל הדרוש להצלחה. 
קורס הכנה למקצועית ב'
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מיועדים לימודי קורס הכנה למקצועית ב'?

הלימודים בקורס מקצועית ב' מיועדים לכל המעוניינים בקבלת רישיון לניהול תיקים וייעוץ השקעות, ואשר ברצונם לעבור בקלות יחסית ובהצלחה את הבחינה האחרונה בדרכם לרישיון המיוחל. אם אתם מתעניינים בלימודי מקצועית ב', אולי תגלו עניין גם בקורס מקצועית א', קורס מימון וסטטיסטיקה וכו' (במידה וטרם השלמתם בחינות אלו, המהוות שלב מקדים לבחינה במקצועית ב'). 

מה הם תנאי הקבלה לקורס הכנה למקצועית ב'?

על מנת להתקבל לקורס מקצועית ב' עליכם להיות בוגרי תואר ראשון בתחומי כלכלה, מנהל עסקים, החשבונאות או הבנקאות (או תחומים קרובים אחרים), לעבור את בחינות היסוד של הרשות לני"ע (מימון וסטטיסטיקה, מקצועית א' וכו'), להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות, מעל גיל 21, ובעלי אזרחות ישראלית והיעדר הרשעה בעבירה.

חלק מהמכללות מציבות בפני המועמדים דרישות קבלה נוספות - כמעבר מוצלח של ראיון אישי, לדוגמא. 
קורס הכנה למקצועית ב'
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשך קורס הכנה למקצועית ב'?

לימודי הכנה לבחינת מקצועית ב' הם לימודים קצרים למדי, ומרבית הקורסים בתחום כוללים בין 15 ל-20 שעות לימוד אקדמיות בלבד, והם נמשכים שבועות אחדים (בדרך כלל כחודש לערך).

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים אלו, היכולים לתרום רבות להצלחתכם בבחינה, אך חוששים כי סדר יומכם המלא יקשה עליכם להשתלב בקורס – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות מציעות לכם אפשרות בחירה בין לימודים בשעות הבוקר, אחר הצהריים או הערב, או אף לימודים בימי שישי בבוקר, כך שגם אנשים עסוקים במיוחד יכולים להשתלב בלימודים בנוחות.

אם גם קורס בשעות הערב או בימי שישי בבוקר אינו מתאים לכם – תוכלו להצטרף ללימודי הכנה למבחן מקצועית ב' און ליין, כך שתוכלו ללמוד מהנוחות של ביתכם, בשעות והזמנים שתקבעו לעצמכם.

מה לומדים בקורס הכנה למקצועית ב'?

הלימודים בקורס מקצועית ב' ידאגו להקנות לכם את כל הידע, המיומנויות והכלים הדרושים להצלחה בבחינה זו. התלמידים בקורס נהנים הן מלימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים ומעמיקים והן מתרגולים רבים – לרבות השלמת בחינות לדוגמא ובחינות משנים קודמות (בחלק מהמכללות בתחום). 

כיוון שנושאי הלימוד בקורס הכנה למבחן מקצועית ב' כפופים לדרישות הרשות לניירות ערך (והנושאים העתידים להופיע בבחינה) כמעט ואין הבדלים בנושאי הלימוד בין מכללות שונות המציעות קורסים בתחום, והלימודים כוללים את הנושאים והתכנים הבאים:

הגדרת צרכי הלקוח, קביעת רמת הסיכון בה ינוהל תיק הלקוח, בניית תיק השקעות, ניהולו השוטף של תיק ההשקעות בכל ההיבטים, יכולת תגובה וניתוח סיטואציות אפשריות בכלכלת ישראל ובשוק ההון, ניהול סיכונים דינאמי בתיק ההשקעות באמצעות מכשירים פיננסיים מתוחכמים, ניצול הזדמנויות של ארביטרג' והגנה בפני סיכונים, חישובי תשואות והשוואת ביצועי התיק למדדי השוואה ותיקים דומים, דיווח ללקוחות ועוד.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס הכנה למקצועית ב'?

בוגרי קורס הכנה למבחן מקצועית ב' יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. שימו לב: אין תעודה זו מהווה רישיון לעסוק בייעוץ השקעות וניהול תיקים - ועל מנת להוציא את רישיון העיסוק בתחומים אלה, יהיה עליכם להשלים את חובת ההתמחות ולעמוד ביתר תנאי קבלת הרישיון של משרד האוצר והרשות לניירות ערך.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי קורס הכנה למקצועית ב'?

בוגרי קורס הכנה למבחן מקצועית ב' יכולים להמשיך ולהתפתח מקצועית בעזרת שלל קורסים נוספים, אשר יקנו להם ידע מעמיק בתחומים נוספים, כמו גם שלל כלים ומיומנויות, שיוכלו לתרום לאיכות עבודתם. ככלל, כמעט כל קורס מעולם שוק ההון יכול להתאים לבוגרים: קורס ניתוח טכני, קורס סקאלפינג, קורס מתנדים ואסטרטגיות, קורס אסטרטגיות וקורס קרנות נאמנות הם רק חלק מאופציות הלימודים הרבות המתאימות לבוגרי קורס מקצועית ב'. 
מודעה
מחפש קורס הכנה למקצועית ב'?
מחפש קורס הכנה למקצועית ב'?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים בכל הארץ
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה