קורס תעודות סל

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי תעודות סל בשוק ההון

תעודות סל הן מעין תעודות התחייבות שמבוססות על המדד (דומות קמעה לאג"ח). תעודות אלו יתנו למי שמחזיק בהן את תשואת המדד וללא העמלות אותן אמורים לנכות. הן נסחרות באופן רציף בשוק ההון הישראלי מאז שנת 2000. תעודת סל מוגדרת כתעודת התחייבות שבאמצעותה מי שהנפיק את התעודה נותן התחייבות למשקיע לתת לו את שווה ערך תעודת הסל, בכל רגע שהמשקיע יחפוץ בכך. הסכום יכלול גם הצמדה למדד. לכן התעודות האלה הן נזילות באופן יחסי וניתן לממש אותן כמעט בכל עת. כמו כן דמי הניהול שלהן נחשבים נמוכים. באמצעות תעודות הסל ניתן להשקיע בשווקים הגלובליים, במניות, באיגרות חוב, אינדקסים ומט"ח.

יש מספר די גדול של תעודות סל שונות הנסחרות בבורסה הישראלית (מעל לחמש מאות). ביניהן ניתן למצוא את תעודת סל זהב, תעודת סל נפט, תעודת סל דולר, תעודות סל צמודות ועוד. במסגרת תעודות הסל מנוהלים מעל למאה מליארד שקלים. מהסיבות שהוזכרו לעיל ניכרת אם כן החשיבות הגדולה של תעודות הסל האלו בשווקי ההון ובצורך בידע מיטבי בכל מה שקשור אליהן. אם גם אתם שואפים לצבור מידע חשוב זה, לימודי תעודות סל יספקו לכם את הכלים להפיק את המירב מתיק ההשקעות שלכם בבורסה. קורס תעודות סל יספק חוויית לימודים מרתקת ומאתגרת וניסיון מקצועי שאין לו תחליף.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס תעודות סל?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס תעודות סל?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס תעודות סל בשוק ההון

אפיק השקעה שהפופולריות שלו עולה בשנים האחרונות הוא מסלול ההשקעה בתעודות סל. תעודות אלו מספקות התחייבות להחזיר למשקיע את ערך הקרן כולל התשואה, לפי המדד. מי שמנפיק את התעודה אמור לספק הוכחה באיזה אופן הוא הולך לעמוד בהתחייבות להחזיר למשקיע את הכסף, כולל התשואה, כיוון שהמשקיע יכול בכל עת שהוא חפץ לקבל בכסף את ערך המניות. תעודות סל כרוכות בנזילות גבוהה לכל אורכו של יום המסחר, יש בה עמלות נמוכות ביחס לתחומים בהם מעורבים מנהלי השקעות. כשמשקיעים עומדים בפני הבחירה: תעודות סל או קרנות נאמנות, הם חייבים לשקלל את היתרונות הגדולים שגלומים בתעודות סל.

אם גם אתם משקיעים בשוק ההון ומתבססים בדרך כלל על מניות וקרנות נאמנות, בהן דמי הניהול גבוהים והסיכון יחסית גדול, כדאי לכם לשקול את האפיק של תעודות הסל. תעודות סל צמודות מדד עשויות אולי להניב רווחים קטנים יותר, אבל הן בטוחות יותר ומנפיק המניות מתחייב על סכום מסויים שיכסה גם את הקרן וגם את התשואה הצפויה. בכדי להכיר טוב יותר את תחום זה, כדאי לכם להירשם ללימודי תעודות סל וליהנות מחווית לימוד מעניינת, שבאמצעותה תצאו עם ידע פרקטי שיגדיל את הרווחים שלכם בשוק ההון.
קורס תעודות סל
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מיועדים לימודי קורס תעודות סל בשוק ההון?

לימודי תעודות סל מיועדים לאנשים בעלי ניסיון במסחר בשוק ההון, שמעוניינים לשפר את יכולות ניהול תיקי ההשקעות שלהם ולהגדיל את הרווחים שלהם מהסחר בבורסה. קורס זה אף יתאים לאנשים שעושים את צעדיהם הראשונים בשוק ההון ובאמצעות הידע שצברו, הצעדים הראשונים שהם יעשו בתחום יהיו על רגליים יציבות יותר.

הלימודים יתאימו גם לאנשים שרוצים להשתלב בשוק ההון כשכירים בבנקים, בתי השקעות וחדרי עסקאות והם חשים שלימודים בנושאי תעודות סל עשוי לתת להם כישורים. ייתכן כי חלק מהמכללות יכוונו את לימודי תעודות סל לבוגרי תואר או קורסים בנושאים פיננסיים דוגמת: כלכלה, מנהל עסקים, ראיית חשבון וסטטיסטיקה.

מה הם תנאי הקבלה לקורס תעודות סל בשוק ההון?

ללימודי תעודת סל לרוב לא יידרשו תנאי קבלה מחמירים. על המועמדים להיות מעל לגיל 18. בדרך כלל מהמועמדים יידרש להיות עם 12 שנות לימוד לפחות. חלק מהמכללות ידרשו גם הצגת תעודת בגרות. כמו כן כדאי למועמדים להיות עם ידע בסיסי בתחומי שוק ההון, כמו גם עם ידע בסיסי בהפעלת מחשב כולל יישומי ווינדוס, אופיס וגלישה באינטרנט.

חלק מהמכללות ידרשו שלמועמדים יהיה ידע בשפה האנגלית, בכדי להתמודד עם מושגים מגוונים בתחום שוק ההון שהם בשפה האנגלית. ייתכן כי במקרים מסויימים בכדי להתקבל ללימודי תעודות סל, יצטרכו המועמדים לעבור ראיון קבלה אישי עם ראשי מסלול הלימודים, שמטרתו לבדוק את מידת התאמתו לקורס. 

במקרה שמכללות מכוונות את הקורסים שלהם לאנשים עם תעודות או תואר ראשון בתחומי הפיננסיים, מהמועמדים יידרש להציג את אישור התואר או התעודה.
קורס תעודות סל
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשך קורס תעודות סל בשוק ההון?

משך לימודי תעודות סל יהיה בדרך כלל קצר באופן יחסי. הקורס יימשך בין חודש לחודשיים. מספר שעות הלימוד יהיה בין חמישה עשר לעשרים וחמישה שעות לימודי אקדמיות, המתפרשות על פני בין ארבעה לשמונה מפגשים. הלימודים יתקיימו בדרך כלל פעם בשבוע. ייתכן שבחלק מהמכללות הלימודים יתקיימו בימי שישי. רוב המכללות יעבירו את השיעורים במסגרת של לימודי ערב, בכדי לאפשר גם לאנשים שעובדים במשרה מלאה להשתתף בקורס.

חלק מהמכללות יעבירו את קורסי תעודות הסל במסגרת של לימודים און ליין. במסגרת קורס זה, הסטודנטים יוכלו לצפות בשיעורים באינטרנט, בזמנם הפנוי ולא יצטרכו לבוא למכללה בכדי להשתתף בשיעורים.

מה לומדים בקורס תעודות סל בשוק ההון?

במסגרת לימודי תעודות סל ילמדו הסטודנטים נושאים מגוונים שיכשירו אותם לעבודה ולניהול תיקי השקעות בשווקי ההון. בין נושאי הלימוד הנלמדים ניתן למצוא את: הגדרת המושג תעודת סל, תעודות על מדדים בחו"ל, ETF, מסחר ועשיית שוק בתעודות סל, תמחור תעודות סל, פרמטרים לבחירת תעודות סל, חוזים עתידיים, הכרות עם המושג תעודות סל סחורות, תעודת סל חברות ביטוח, תעודות סל כסף, תעודות סל או קרנות נאמנות - מה עדיף? ועוד. את הקורס יעבירו מרצים ומרצות מובילים בתחומם, בעלי ידע וניסיון מקצועי רב בשוק ההון.

מי שמתעניין בנושאי הלימוד הנלמדים בקורס תעודות סל, עשוי לגלות עניין גם בקורסים הבאים: קורס מט"ח, קורס ניירות ערך ועוד.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס תעודות סל בשוק ההון?

למי שסיים קורס תעודות סל ועמד בכל חובותיו הלימודיים שכוללים: הגשת תרגילים, עמידה בחובת נוכחות, השתלמות מעשית והגשת פרויקט סיום במכללות שדורשות זאת, יקבלו תעודת גמר של המכללה בה הם למדו. באמצעות תעודה זו הם יוכלו להתקדם ללימודי המשך בתחום שוק ההון, או להציג מועמדות לעבודות בבנקים, בתי השקעות חברות ביטוח וכדומה.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי קורס תעודות סל בשוק ההון?

בוגרים של קורס תעודות סל שרוצים להוסיף לעצמם ידע מקצועי נוסף, שבאמצעותו הם יהפכו למשקיעים מוצלחים בשוק ההון ולנהל תיק השקעות רווחי, עשויים לבחור ללמוד קורסים נוספים. בין הקורסים האפשריים ניתן למנות את קורס הכרת מודלים בשוק ההון, שבאמצעות הידע שלומדים בקורס הזה אפשר לנחש מגמות עתידיות בשוק ההון ולהפיק חיזוי מושכל שישפיע לטובה על תיק ההשקעות.

אפיק לימודים נוסף שעשוי למשוך בוגרי קורס תעודות סל הוא לימודי אופציות מעו"ף. באמצעות קורס זה יקבלו הסטודנטים ידע על מרכיב חשוב נוסף בשוק ההון הישראלי הקשור לאופציות מדד ת"א 25, שמאגד את 25 המניות החזקות ביותר בבורסה.

קורסים אלה יביאו להרחבת ידיעותיהם של הבוגרים בנושאי שוק ההון וכך הם יהפכו למומחי השקעות ויעלו את המוניטין שלהם.

במה עוסקים בוגרי קורס תעודות סל בשוק ההון?

בוגרי לימודי תעודת סל עשויים למצוא עבודה בחדרי עסקאות בבורסות, בבנקים, או חברות ניהול השקעות וארגונים פיננסיים. הבוגרים שמגלים כישרון בתחום עשויים להתקדם עד כדי ניהול חדרי עסקאות, מתן ייעוצים פיננסיים וכדומה. כמו כן הם יכולים לפנות לאפיק עצמאי בשוק ההון ואף להרוויח מעמלות על עסקאות בסכומים גבוהים בבורסה.

אחרי מספר שנות עבודה בחדרי עסקאות, בהנחה והם גילו כישרון בתחום וצברו ניסיון ומוניטין רב, הם יוכלו לנסות ולהצטרף למכללות שבהן נלמדים קורסים בנושאי שוק ההון, בתור מרצים. כך הם יעבירו את הידע שלהם לדור הבא של מומחי תעודות סל.
מודעה
מחפש קורס תעודות סל?
מחפש קורס תעודות סל?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רחובות, רמת גן, כפר סבא, חיפה, ירושלים, באר שבע
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה