קורס ברוקר

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

לימודי ברוקר

ברוקר (בעברית - עֲמִיל בּוּרְסָה, או עמיל ניירות ערך) הוא עובד בתחום שוק ההון, שמורשה לסחור בניירות ערך בשביל לקוחותיו. המושג בא מאנגלית עתיקה - Brocour, שמשמעותו "סוחר קטן". הברוקר הוא זה שמארגן ומתווך עסקאות בין קונים למוכרים, ובסופו של דבר מקבל עמלת תיווך על העסקה הזו. הברוקר מייצג את מי שקונה ניירות ערך, או את מי שמוכר אותן, אולם לא את שניהם באותו זמן. בדרך כלל ברוקר בבורסה הוא סוכן עצמאי, שבאמצעות עסקאות התיווך שלו מגיע לרמות הכנסה גבוהות ביותר. הידע הנרחב של הברוקר בשוק ההון מביא לכך שמוכרים וקונים רבים מעדיפים להשתמש בשירותיהם (למרות עמלת התיווך), במקום לסחור בעצמם באופן עצמאי.

קורס ברוקרים יעניק למי שלומד אותו ידע רב בתחום המסחר בבורסה, מטבע חוץ, ניירות ערך, קרנות נאמנות ואג"ח המגוונים שקיימים בשוק. בוגרי הקורס יוכלו להבין את המגמות השונות בשוק ההון, לעבור על דוחות כספיים ולהבין איפה כדאי להשקיע את כספי הלקוחות שלהם, כדי להביא ללקוחות שלהם ולעצמם מקסימום רווחים. אם גם אתם מעוניינים לעסוק בתחום התיווך בבורסה, לחבר בין קונים למוכרים, להרוויח עמלות תיווך גבוהות ולהינות מתעסוקה אינטנסיבית ומלאת עניין ואתגר, מהרו להירשם לקורס ברוקרים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס ברוקר?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס ברוקר?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס ברוקרים בשוק ההון

מי שמשקיע בשוק ההון יודע שזה מחייב עבודה במשרה מלאה ולהיות עם ה"אצבע על הדופק", בכדי לנצל הזדמנויות טובות לרווחים, או לצמצם את ההפסדים. אדם יכול לעסוק בתחום הזה ולהשקיע את רוב הזמן בלימוד טרנדים בשוק ההון, בהיכרות עם מושגים יסוד כמט"ח, אג"ח, מניות ועוד. אי אפשר לצפות להגיע לרווחים בשוק ההון ללא ניסיון וידע מספק. במקרים רבים משקיעים יעדיפו להשתמש בשירותיו של הברוקר, כדי שיתווך בעסקאות בשוק ההון עם מוכרים או קונים פוטנציאליים.

המשקיע אמנם צריך לשלם עמלה לברוקר שמארגן עבורו את העסקאות, אולם יכול להיות ששוא יעדיף להתנהל בצורה הזו מאשר להשקיא את המרץ שלו ושעות רבות ביממה כדי לנהל בעצמו את תיק ההשקעות שלו. הנטייה של המשקיעים היא כמובן לבחור בברוקרים שיש להם ידע רב וניסיון בשוק ההון ושיכולים להציג רקורד מוצלח. ניכר אם כן שתפקיד הברוקר מאוד משמעותי בתחום ניהול תיקי ההשקעות ושוק ההון. העמלות שהם מרוויחים על עסקאות התיווך בין הקונים למוכרים הן מאוד גבוהות ומי שמוכשר יכול להגיע לשכר גבוה מאוד.

משכורתו של הברוקר עשויה להיות גבוהה מאוד ולהגיע לעשרות אלפי שקלים בחודש ואף נוספים לכך בונוסים שמנים ועמלות תיווך גבוהות על עסקאות במליוני דולרים. אם גם אתם מעוניינים להרוויח טוב ורואים במסחר בשוק ההון אופק מקצועי אטרקטיבי, קורס ברוקרים מיועד לכם. באמצעות הידע הרב שתצברו במהלך הקורס תוכלו להצטרף לחברות השקעות בבורסה, או להפוך לעצמאים בתחום ולהציע את שירותי התיווך שלכם ללקוחות מגוונים, בין אם מדובר בחברות, או באנשים פרטיים שמשקיעים את כספם בשוק ההון.
קורס ברוקר
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מיועד קורס ברוקרים בשוק ההון?

קורס ברוקרים מיועד לאנשים בעלי ידע בסיסי בבורסה שמעוניינים להיכנס לעבודה פורמלית בשוק ההון. באמצעות הקורס הזה הם יקבלו הסמכה לתיווך בעסקאות במט"ח ובמניות מגוונות בין קונים למוכרים. שירותי תיווך העסקאות יהיו בין חברות לחברות, בין חברות לאנשים פרטיים ובין בתי השקעות שונים לחברות. כמו כן הקורס אף פונה לאנשים פרטיים, שרוצים להשקיע בתבונה בשוק ההון ואת זה הם ישיגו באמצעות הידע הנרחב שהם יקבלו במסגרת לימודי ברוקרים. אחרי סיום הקורס הם יוכלו לפנות לקריירה עצמאית בתיווך עסקאות, או להשקיע את כספם בעצמם תוך כדי ליהטוט בין מכירה לקנייה.

קהל יעד נוסף הוא של יועצי השקעות שעובדים בבתי השקעות או בנקים, שרוצים לצבור ידע נוסף שבאמצעותו הם יוכלו להתקדם למשרות מבוקשות בבתי השקעות מובילים וכך להרוויח סכומי כסף גדולים. הקורס אף יתאים לבוגרי תארים פיננסיים כמו כלכלה, מנהל עסקים, סטטיסטיקה ראיית חשבון וכדומה, שמעוניינים להוסיף על הידע התיאורטי שצברו במהלך התואר גם ידע מעשי שישפר את מצבם הכלכלי ויקדם אותם מקצועית, בבתי השקעות ובבנקים.

מה הם תנאי הקבלה לקורס ברוקרים בשוק ההון?

לקורס ברוקרים בדרך כלל לא יהיו תנאי קבלה מחמירים. ברוב המכללות יידרש ידע בסיסי בשוק ההון. מהמועמדים תידרש ידיעת השפה האנגלית בכדי להתמודד עם הרבה מונחים באנגלית טכנית, הקשורים לשוק ההון ולעסקאות פיננסיות מורכבות. נוסף על כך יידרש ידע ביישומי מחשב כמו הכרות עם Windows ברמת מפעיל, גלישה באינטרנט ויישומי אופיס.

על המועמדים לגלות יכולות עבודה בתנאי לחץ, כי העבודה בשוק ההון היא מאוד דינמית, כשכל שנייה חשובה. הברוקר חייב לקחת החלטות מהירות וליטול סיכונים רבים, כמו גם לחשוב מהר. נדרש מהמועמדים להיות בעלי יכולת חשיבה אנליטית ולעבד נתונים פיננסיים במהירות גבוהה.

בחלק מהמכללות דרישת קדם מהמועמד היא שיהיה בעל תואר או לפחות תעודה נוספת בתחום הפיננסים. כמו כן יש מכללות בהן יידרש מהמועמד לעבור ראיון קבלה אישי עם ראש מסלול הלימודים, בכדי לבדוק את מידת התאמתו לקורס הזה.
קורס ברוקר
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשך קורס ברוקרים בשוק ההון?

משך לימודי קורס ברוקרים משתנה בין המכללות השונות ובין קורסים בסיסיים לקורסים מורחבים יותר בתחום. קורסים בסיסיים יכללו בין כארבעים שעות לימוד אקדמיות המתפרשות על פני כארבע עשר מפגשים לכשמונים שעות לימוד אקדמיות המתפרשות על פני  מעל לעשרים מפגשים. הלימודים בדרך כלל יתקיימו במסגרת חד שבועית או פעמיים בשבוע. בחלק מהמכללות אחת מהפעמים תהיה בימי שישי.

חלק מהמכללות מציעות קורס ברוקרים באינטרנט, במסגרת קורס אונליין. במקרה הזה יש גמישות בשעות בהן יוכלו הסטודנטים ללמוד והם יוכלו לצפות בשיעורים במחשבים שבביתם בכל שעות היממה. ייתכן אף שיהיו קורסים מעורבים, שחלקם מתקיימים כשיעורים תיאורטיים פרונליים במסגרת של כחמישה עשר מפגשים ושאר המפגשים יועברו באמצעות האינטרנט ישירות מחדרי מסחר וההרצאות יהיו מפי האנליסטים שעובדים שם.

חלק מהמכללות יציעו קורס ברוקרים במסגרת של לימודי ערב, בכדי לאפשר גם לאנשים שעובדים במשרה מלאה להשתתף בקורס.

מה לומדים בקורס ברוקרים בשוק ההון?

במסגרת לימודי ברוקרים ילמדו הסטודנטים נושאים מגוונים שיאפשרו להם כניסה חלקה לעולם המסחר בשוק ההון המאתגר והמתגמל. בין נושאי הלימוד ניתן למצוא את: הכרות עם ניתוח שוק ההון, מבוא למסחר אונליין, הכרות עם ניהול סיכונים בשוק ההון, דיני ניירות ערך, אגרות חוב, הכרות עם נושאי מטבע חוץ, מחזורי מסחר, ניהול תיקי השקעות בשוק ההון, משא ומתן עסקי עם קונים ומוכרים בבורסה, הכרות עם נושא דוחות כספיים ועוד.

הקורס ינוהל על ידי מרצים ומרצות מובילים בתחומם, בעל ניסיון מקצועי רב וידע כאנשי שוק ההון, ברוקרים, אנליסטים וכדומה. מי שמתעניין בנושאי הלימוד בקורס ברוקר עשוי לגלות עניין גם בקורסים הבאים: קורס אנליסטים, לימודי מט"ח, קורס ניתוח טכני ועוד.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס ברוקרים בשוק ההון?

למי שמסיים קורס ברוקרים, אחרי שסיים את כל חובותיו הלימודיים שכוללים: עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הכשרה מעשית והגשת פרויקט סיום, תינתן תעודת גמר מטעם המכללה בה הוא למד. בדרך כלל יידרש מבוגר הקורס גם לעבור מבחנים מטעם הרשות לניירות הערך, כדי לקבל האת ההרשאה הרשמית לשמש כברוקר באחד מחדרי המסחר או בתי ההשקעות שמציעים שירותי ברוקרז. עם התעודה וההסמכה הרשמית יוכלו הבוגרים להציע את מועמדותם למשרות נחשקות ומתגמלטת ביותר.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי קורס ברוקרים בשוק ההון?

בוגרי קורסי ברוקר בסיסיים יוכלו להתקדם ללימודים מורחבים יותר בתחום הזה. קורסים נוספים שעשויים לתת לבוגרים ידע מקצועי נוסף שיקדם אותם בעולם הבורסה הוא קורס מסחר עצמאי במניות וול סטריט. הידע אותו יצברו בקורס זה יאפשר להם לנהל עסקאות בין לאומיות, בהן מגלגלים מליוני דולרים וכך להרוויח עמלות גבוהות בהרבה מאשר בשוק ההון הישראלי.

קורס נוסף שיכול להיות המשך ללימודי ברוקר הוא קורס Top Trader, שמיועד לאנשים עם ידע קודם ומקיף בשוק ההון שמעוניינים לצבור גם ניסיון בניהול אסטרטגיות מתקדמות וניתוחים טכניים מקצועיים ובאופן כללי לעסוק בתחום המסחר היומי בבורסה. באמצעות קורס זה הם הם יהפכו לסוחרים בכירים בשוק ההון.

במה עוסקים בוגרי קורס ברוקרים בשוק ההון?

בוגרים שסיימו קורס ברוקר יכולים להשתלב במגוון עסקים וחברות שעוסקים במסחר בשוק ההון כמו: בתי השקעות, בבורסה, בנקי מסחר ובתחום הייעוץ למוכרים ולקונים פוטנציאלים בשוק לניירות ערך. מי שכבר עבד בחברות מתחום הניהול הפיננסי והרגיש שהגיע ל"תקרת זכוכית"או שחש לא מתוגמל כיאות, עשוי להשתמש בידע שצבר במסגרת קורס ברוקרים לנסות להתקבל לעבודה בחדרי מסחר ושם אם הוא יגלה מקצועיות יוכל להגדיל את משכורתו מאוד ואף לקבל בונוסים גבוהים על עסקאות מוצלחות שהוא ביצע.

לאחר כמה שנות ניסיון, בוגרי הקורס אף יוכלו לפנות לאפיק עצמאי ולהפוך ליועצים חיצוניים לחברות שמשקיעות בבורסה. בתור יועצים חיצוניים משכורותיהם צפויות להיות גבוהות אף יותר, מכיוון שעצותיהם עשויות להכניס לחברות הללו רווחים גדולים מאוד. אפיק נוסף עשוי להיות בעבודה כמרצים במכללות שמלמדות קורסי ברוקר. משרה כזו תהיה פתוחה בפניהם, קרוב לודאי, רק אחרי שצברו כמה שנות ניסיון בעבודה מעשית בשוק ההון. באמצעות המשרה הזו הם יוכלו להעביר מהידע שלהם לדור הבא של הברוקרים.
מודעה
מחפש קורס ברוקר?
מחפש קורס ברוקר?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים בכל הארץ
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רחובות, רמת גן, כפר סבא, חיפה, ירושלים, באר שבע
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רחובות, תל אביב וחיפה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה