קורס אג"ח

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

לימודי אג"ח

אג"ח הינם ראשי תיבות של אגרות חוב והם אחד התחומים עליהם מתבסס הרעיון הכללי של שוק ההון. אגרות חוב הן סוג של ניירות ערך שחברה או גורמים ממשלתיים מנפיקים לציבור הרחב דרך הבורסה במטרה לגייס הון, כדי שיהיה כסף באופן מיידי לביצוע שדרוג שירותים, רכישות שונות, שיפוץ מבנים וכדומה. לאחר תקופה מסויימת, בתאריך שנקבע מראש, אותה חברה מחזירה את סכום ההלוואה כולל ריבית. אג"ח נסחרות בבורסה וניתן לקנות ולמכור אותן ללא כל קשר למועד פרעון "ההלוואה". מי שקונה אג"ח מקבל על עצמו את מקומו של מי שהלווה את הכסף במקור ובתמורה בזמן שהוא ימכור את אגרות החוב הוא יוכל לקבל בנוסף לכספי הקרן גם ריבית והצמדה.

קורס אג"ח נועד להכשיר אנשי מקצוע מיומנים שיוכלו להתברג במשרות בתחום הניהול הפיננסי, בבתי השקעות, בבנקים, ובחדרי עסקאות בשוק ההון. באמצעות הידע שהם יצברו במהלך הקורס הם יוכלו להתמצא בנושא אגרות החוב, הלוואות, ריביות, ערבויות כספיות, ההבדלים בין אג"ח ממשלתי לאג"ח קונצרני וכדומה. אם אתם מעוניינים בחווית לימודים מרתקת ובקריירה מתגמלת, בעלת אתגר רב, אתם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף אודות לימודי אג"ח.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס אג"ח?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס אג"ח?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס אג"ח 

אגרות חוב (אג"ח), הן למעשה ניירות ערך שמונפקות בשוק ההון על ידי חברות ממשלתיות וחברות פרטיות, באמצעות חברות תיווך בורסאיות במטרה לגייס הלוואות לטווחי זמן שונים. חברות ישתמשו בכלי זה בכדי לגייס הון למטרות שונות. אפיק ההשקעה באג"ח, במקרים רבים, במיוחד האג"ח הממשלתי ישמש כאפיק השקעה סולידי. רוב האנשים שמשקיעים במסגרת שוק ההון יעשו זאת באמצעות אגרות חוב. זה עשוי להתבצע דרך קרנות פנסיה, קרנות השתלמות, מק"מ וכדומה. יתרונן הגדול של אגרות החוב, נובעת מהעובדה שהן מהוות משקל נגד בתיק ההשקעות למניות שחשופות יותר לסיכונים בשוק ההון. באמצעות האג"חים ניתן להפחית את הסיכונים לתיק ולפזר סיכונים.

קורס אג"ח ייתן לסטודנטים שלומדים אותו ידע רב בשוק ההון, שבאמצעותו הם יוכלו להצטרף לעבודה במסגרת בתי השקעות, בנקים, חדרי עסקאות בבורסה. כמו גם לצבור ידע אישי בתחום שיאפשר להם להשקיע בתבונה בשוק ההון. אם גם אתם מעוניינים בקורס שיקדם אתכם מקצועית בתחומי לימוד מבוקשים בשוק ההון ובחיפוש עבודה מתגמלת ומאתגרת, מהרו להירשם לקורס אג"ח.
קורס אג"ח
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאים ללמוד קורס אג"ח?

לימוד אג"ח (קורס אגרות חוב) בדרך כלל מיועדים לקהל הרחב שמעוניין בידע בתחום אגרות החוב ומקומן בשוק ההון. באמצעות הקורס הם יוכלו בעצמם להשקיע באגרות החוב מתוך הבנה בתחום ולא על פי הייעוץ שניתן להם בבנק. כך הם יוכלו בעצמם לסחור באגרות חוב בשוק ההון. הקורס אף מכוון גם לאנשים בעלי רקע מוקדם בשוק ההון, שרוצים לצבור ידע בתחום אגרות החוב וכך לנהל תיק השקעות מגוון.

קהל יעד נוסף שעשוי להפיק תועלת מקורס זה הוא של אנשים שנמצאים בראשית דרכם המקצועית ומעוניינים להצטרף לבתי השקעות, או לעבודה בבנקים. באמצעות קורס מבוא זה הם יוכלו להתקדם לקורסים נוספים בנושאי שוק ההון ואף להצטרף לחדרי עסקאות בבורסה.

מה הם תנאי הקבלה לקורס אג"ח?

ללימודי אג"ח בדרך כלל לא נדרש ידע קודם בתחום. לרוב יידרש מהמועמדים להיות מעל גיל 18. ולהיות עם 12 שנות לימוד לפחות. לעיתים חלק מהמכללות ידרשו מהמועמדים אף להציג תעודת בגרות מלאה. כמו כן רצויה ידיעת השפה האנגלית, כדי להתמודד בהצלחה עם מושגים מרובים בשפה האנגלית שקשורים לשוק ההון. בחלק מהמכללות יידרש מהמועמד לעבור ראיון קבלה עם ראשי מסלול הלימודים, בכדי לבדוק את מידת התאמתו לקורס.

יש גם מכללות שיערכו קורסים מתקדמים בנושאי אג"ח שבהן תהיה דרישת קדם של השתתפות בקורסים בסיסיים בנושאי שוק ההון. או בניסיון מקצועי באחד מהתחומים הפיננסיים כמו כלכלה, מנהל עסקים וראיית חשבון.
קורס אג"ח
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשכים לימודי קורס אג"ח?

משך לימודי אג"ח משתנה בין קורסים בסיסיים לקורסים מורחבים יותר. בדרך כלל קורסים קצרים יימשכו כחמישה עשר שעות לימודי אקדמיות המתפרשות על פני חמישה מפגשים. בדרך כלל הקורס יתקיים פעם בשבוע - סה"כ כחמישה שבועות. קורסים מקיפים יותר יימשכו כחמישים שעות לימוד אקדמיות המתפרשות על פני בין עשרה לשנים עשר מפגשים. בדרך כלל בין פעם לפעמיים בשבוע. ייתכן שאחת הפעמים תהיה בימי שישי.

רוב המכללות יציעו את קורס אג"ח במסגרת של לימודי ערב, בכדי לאפשר גם למי שעובד במשרה מלאה להשתתף בקורס. ישנן מכללות שיציעו את הקורס במסגרת של לימודים און ליין, במקרה הזה תהיה גמישות בזמני הצפייה בשיעורים שהועלו לאינטרנט. והסטודנט יוכל לצפות בהם בזמן הנוח לו.

מה לומדים בקורס אג"ח?

במסגרת לימוד אג"ח(קורס אגרות חוב) ילמדו הסטודנטים נושאים מגוונים שיעניקו להם ידע רב בנושאי שוק ההון ויאפשרו להם להציג את מועמדותם למשרות מתגמלות ומעניינות בתחום. בין נושאי הלימוד ניתן למצוא את: הכרות עם מושג האג"ח, סיכון ריבית ותשואה, כדאיות השקעת אג"ח להמרה, הבדל בין אג"ח למנייה, הכרות עם סוגי השקעות, הצמדות, מנפיקים, אירועים בחיי אג"ח, תאריכים משפיעים, שיקולי מס, מגמות שוק אג"ח, פיזור וסיכון, ביטחונות, ועוד. את נושאי הלימוד יעבירו מרצים ומרצות מובילים בתחום שוק ההון והאג"חים, בעלי ניסיון וידע מקצועי רב.

מי שמתעניין בנושאי הלימוד של קורס אג"ח, עשוי לגלות עניין גם בקורסים הבאים: קורס מט"ח, לימודי שוק ההון באינטרנט, קורס קרנות נאמנות ועוד.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס אג"ח?

למי שמסיים קורס אג"ח, אחרי שהשלים את כל חובותיו הלימודים שכוללים: הגשת תרגילים, עמידה בחובת נוכחות, השתלמות מעשית והגשת פרויקט סיום (במכללות שדורשות זאת), יקבל תעודת גמר מטעם המכללה בה הוא למד. באמצעות התעודה הוא יוכל להגיש את מועמדותו למשרות שונות במסגרת שוק ההון הישראלי, או לחילופין יעשה שימוש בידע שצבר כדי להשקיע בתבונה באמצעות שימוש באג"חים השונים.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי קורס אג"ח?

בוגרים שסיימו לימודי אג"ח יוכלו להמשיך לקורסים נוספים הקשורים לשוק ההון, כדי לקדם את ידיעותיהם ולהתקדם מקצועית וכלכלית. בין הקורסים האפשריים ניתן למצוא את קורס מט"ח, שיעניק לסטודנט הלומד אותו ידע רב בתחום עריכת עסקאות במטבע חוץ במסגרת הבורסה, כולל הכרות עם שערי חליפין, סוגי עסקאות להשקעה במט"ח, טרנדים בנושא ועוד.

קורס נוסף שעשוי לעניין בוגרי קורס אג"ח הוא קורס קרנות נאמנות. במסגרת קורס זה יקבלו הסטודנטים הסבר על נושאים מגוונים כקרנות שקליות, קרנות מדינה, קרנות לטווחי זמן שונים ועוד.

צירוף שני הקורסים הללו לקורס אג"ח יבטיח שהבוגר ישלוט ברזי שוק ההון הישראלי בצורה מיטבית. ובאופן זה במסגרת עבודתו יקבל החלטות נכונות בזריזות ויעילות וכך יוכל להפוך לאיש מפתח בבית ההשקעות, בבנק או בחדרי העסקאות של שוק ההון.

במה עוסקים בוגרי קורס אג"ח?

בוגרי קורס אג"ח יכולים להגיש את מועמדותם למשרות בחדרי עסקאות של שוק ההון, בבנקים, בבתי ההשקעות הגדולים וכסוחרי אג"ח פרטיים בבורסה. באמצעות לימודי המשך הם אף עשויים להגיע לתפקידי ניהול, לנהל חדרי עסקאות בהם מתגלגלים סכומי כסף הנאמדים במליוני דולרים ואף לפתוח בקריירה עצמאית.

אחרי כמה שנות ניסיון בתחום ובאמצעות הכשרות נוספות, הבוגרים שצברו מוניטין וידע רב בתחום האג"חים יוכלו להציע את עצמם למשרות הדרכה במסגרת מכללות שמעבירות קורסים בנושאי שוק ההון ולהעביר את הידע שלהם לדור הבא של יועצי האג"ח.
מודעה
מחפש קורס אג"ח?
מחפש קורס אג"ח?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים בכל הארץ
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים בכל הארץ
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה