קורס בורסה

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

לימודי בורסה

הבורסה הינה פלטפורמת מסחר לניירות ערך (stock exchange), כגון מניות, אגרות חוב, אופציות ועוד. הבורסה מקשרת בין המוכרים והקונים ניירות ערך אלו. הבורסה לניירות ערך בוול סטריט בניו יורק קיימת מאז שנת 1817, ואילו הבורסה הישראלית לניירות ערך בתל אביב החלה את דרכה בשנת 1935, כלשכת החליפין לניירות ערך שהוקמה על ידי הבנק הלאומי לישראל. בבורסה רשומות כ - 450 חברות עם שווי שוק של 860 מיליאקד שקל. ניירות הערך שנסחרים בבורסה מונפקים על ידי תאגידים, או על ידי הממשלה או העיריות השונות. 

במאה ה-21 דרך פופולרית להרוויח כסף ולהשקיע כספים היא דרך הבורסה והשקעות שונות בשוק ההון. אך כדי "לעשות כסף" חשוב להכיר את כללי המשחק - אותם תוכלו להכיר במסגרת קורס בורסה. לימודי בורסה ושוק ההון הוא שם כללי לקורסים שונים בתחום שוק ההון כמו קורס הכרת שוק ההון הישראלי, קורס מט"ח או קורס יועצי השקעות. לכל מי שעומד לעשות את צעדיו הראשונים בשוק ההון, כדאי לקחת קורס בורסה או קורס שוק ההון למתחילים. בקורס בורסה תלמדו את תקנון הבורסה, מנגנון הבורסה, שיטות מסחר בבורסה, סוגי השקעות, ובעיקר - מתי לקנות ומתי למכור. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס בורסה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס בורסה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס בורסה

מבט חטוף בתקופה שבה התחילו להתעסק בניירות ערך מראה כי תחילה, נסחרו שם על בסיס שעתי ניירות ערך במתכונת מצומצמת יחסית, אך על פי תקנות שהיו נהוגות באירופה. פעילות הבורסה הוסדרה על פי החוק ב1968 כאשר חוקק חוק לניירות ערך. הבורסה הישראלית יושבת בתל אביב ובה נסחרות ניירות ערך של כ600 חברות בשווי של מיליארדי שקלים.

הבורסה היא למעשה מסחר בניירות ערך שהונפקו על ידי תאגידים ואנשים פרטיים או אגרות חוב. ניירות ערך מייצגות את המניות או אגרות חוב ואת השווי שלהם. למעשה מבחינה משפטית לא קיימים בעלי עסק אלא בעלי מניות שמסמלים את ההשקעה והשווי הכספי של האדם. במידה ואתם מעוניינים תוכלו להרחיב ידע בקורס ניירות ערך ולהיכנס לתחום באופן מעמיק יותר. הבורסה טובה עבור אלו שאינם מפחדים ממספרים, אלו שמתעניניים בכלכלה הישראלית והעולמית, שיודעים לחשב רווחים מול סיכונים ובעלי בטחון ואמונה בעצמם. 
קורס בורסה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מיועדים לימודי קורס בורסה?

קורס בורסה מוצע במסלול מתחילים ומתקדמים. מתכונת מתחילים מומלצת עבור אלו שמעוניינים לצלול לתוך התחום ולעסוק בו כעיסוק מרכזי או מקור פרנסה נוסף. קורס בורסה למתקדמים משכיר את הסטודנטים באופן מעמיק יותר לכל ההיבטים של התחום.

קורס בורסה באופן כללי יתאים לכל אחד שרוצה למצוא את עצמו בתחום שוק ההון הרחב והדינאמי שממושך יותר ויותר אנשים ברחבי העולם.  מאחר והלימודים הם תאורטיים ומעשיים, חשוב שיהיה לכם ניסיון והיכרות בסיסית על מחשב, אנגלית בסיסית והמון דרייב להצליח. הקורס יתאים לאנשים שלא מפחדים מסיכונים ואתגרים, בעלי שאיפה להצלחה והמון שיקל דעת. בראייה רחבה הקורס יתאים גם לאנשים ללא כל ניסיון שרוצים להכיר ולהשקיע במסחר. 

מה הם תנאי הקבלה לקורס בורסה?

תנאי הקבלה לקורס בורסה משתנים ממכללה למכללה, והוא מוצע בדרגות שונות: קורס בורסה למי שכבר התנסה בשוק ההון באופן עצמאי, או שבעל רקע כלשהו בכלכלה, ביטוח, ייעוץ מס, ועוד. תנאי הקבלה לקורס זה יהיו רקע או ניסיון הקשורים לבורסה או לשוק ההון, ואולי תידרשו לעבור ראיון קבלה שייבחן את ידיעותיכם ורמת ההתאמה שלכם ללימודים. 

ישנן מכללות המציעות קורס בורסה למתחילים, שיהווה כרטיס כניסה לשוק ההון, וייתן בסיס לידע הנדרש כדי לסחור בניירות ערך. קורס זה נרחב יותר ויכלול הכרת מושגי יסוד, ולכן לקוס זה אין תנאי קבלה מיוחדים, אך ייתכן ומכללות מסויימות ידרשו מכם 12 שנות לימוד או תעודת בגרות. גם במקרה זה ייתכן ותצטרכו לעבור ראיון קבלה קצר. 
קורס בורסה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשך קורס בורסה?

משך קורס בורסה משתנה ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב מוסדות הלימוד קורס בורסה נמשך בין 3 - 5 חודשים. קיימים קורסים ארוכים יותר ופחות. הלכ תלוי במוסד לימודים אליו פניתם. משך הלימודים מעיד על תוכנית לימודים והתכנים הנלמדים. כמו כן, אין זה מן הנמנע שתמצאו קורסי בורסה המוצעים במסגרת לימודי אונליין עבור אנשים שמעונינים ללמוד עצמאית דרך האינטרנט בבית.

בדרך כלל קורס בורסה מתאים לאנשים עובדים או לסטודנטים. מתכונת הלימודים היא יום או ערב במסגרת חד שבועית. במהלך הלימודים תיחשפו להיכרויות חדשות ותפתחו הזדמנות לשיתופי פעולה. 

מה לומדים בקורס בורסה?

קורס בורסה מכשיר סטודנטים להתנהל בתוך חוקי ההשקעה ולעבוד בצורה תצקינה ויעילה בסביבה של הבורסה. במהלך הלימודים יחשפו הסטודנטים לרזי התחום, לאופציות שלו ולאופן שבו הבורסה הישראלית והעולמית פועלות. תלמדו במהלך קורס בורסה כיצד להשקיע בבורסה, אילו נקודות תורפה קיימות בשוק ההון וממה כדאי להימנע.

שוק ההון הוא לא מדע מדויק וזה מה שמלהיב בו. הוא מספק שדה פעולה נרחב בים של אי ודאות. באמצעות קורס בורסה תלמדו כיצד להגיע לרווחים מקסימאליים תוך כדי לקיחת סיכונים מינימאליים אך משתלמים. שיקול דעת משחק תפקיד חשוב בכל החלטה שתיקחו ועליכם לראות בבורסה כשדה מוקשים שאינכם יודעים איפה המוקשים מוטמנים אך אתם יכולים לזהות את המקומות היותר מסוכנים לעבור דרכם.

במה עוסקים בוגרי קורס בורסה?

בוגרי קורס בורסה, שיעמדו בכל דרישות הקורס, יקבלו תעודת גמר מטעם המכללה בה למדו. הבורסה פיתחה תפקידים רבים בתחום שוק ההון ומאפשרת הזדמנויות תעסוקה מגוונות. ברוקרים, אנליסטים, יועצי השקעות, סוחרים בחדרי מסחר, סוחרים עצמאיים, מנתחים טכניים, דילרים. ניתן להיכנס לתחום הבנקאות, ביטוח וייעוץ פנסיוני בעקבות לימודי תואר ראשון בחשבנאות, מנהל עסקים, כלכלה ולימודי ביטוח.

בזכות לימודי בורסה תוכלו להעמיק ידע בתחום שוק ההון ולהמשיך להכשרה מקצועית לברוקרים שתפקידם להשקיע כספים ולסייע לנו להרוויח. ברוקר טוב מגיע למשכורת נאה ביותר. לא פעם הגדירו את הברוקרים כמתעשרים החדשים בעולם. מדובר בתפקיד בעל אחריות גבוהה לכספי המשקיעים אבל אלו המביאים רווחים ויודעים לחזות את המהלכים הבאים זוכים בתהילה, לקוחות, השקעות נוספות וכסף מאוד גדול. שכרם של ברוקרים יכול לעלות לסכומים של מיליוני שקלים בשנה.
מודעה
מחפש קורס בורסה?
מחפש קורס בורסה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים בכל הארץ
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רחובות, רמת גן, כפר סבא, חיפה, ירושלים, באר שבע
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רחובות, תל אביב וחיפה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה