תואר שני במתמטיקה

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

לימודי מתמטיקה לתואר שני

אם התברכתם ביכולות אנליטיות גבוהות וברצונכם ליהנות מלימודים מאתגרים – שיפתחו לכם שלל אפשרויות תעסוקה יוקרתיות ורווחיות – כדאי לכם לשקול ללמוד תואר שני במתמטיקה. לימודי תואר שני במתמטיקה הם לימודים מרתקים, אך מאתגרים למדיי, אשר נועדו להכשיר  את בוגריהם במיטב הכלים והמיומנויות בתחום, ולהקנות להם ידע מקיף ומעמיק בו.

אף על פי שתואר זה נחשב לקשה ומורכב, הלומדים בו זוכים ליתרונות רבים, מעבר ליוקרתיות הנלווית להשלמתו - שוק העבודה משווע לבוגרי החוג עתירי הידע, אשר יוכלו להשתלב במגוון משרות רווחיות בתעשיות השונות - בהייטק, בביוטכנולוגיה ועוד. כן זוכים חלק מבוגרי הלימודים לעמוד בחוד החנית של העולם הטכנולוגי והמדעי. אם גם אתם מתעניינים בלימודי תואר שני במתמטיקה, הגעתם למקום הנכון – להלן תמצאו מידע רב אודות לימודים מרתקים אלו.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני במתמטיקה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני במתמטיקה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות תואר שני במתמטיקה

המתמטיקה נמצאת בבסיסם של (כמעט) כל המדעים – וידע במתמטיקה דרוש, כמובן, לכל העוסקים בתחומי ההנדסה והמדעים המדויקים, אך גם מחקרים בתחומי מדעי החברה – ואף מדעי הרוח, עושים שימוש במתמטיקה.

אם גם אתם אוהבים מספרים, משתעשעים בנוסחאות ובעלי מוח אנליטי חד וחריף – ייתכן כי לימודי מתמטיקה לתואר שני מיועדים עבורכם. לימודים אלה, הנחשבים לאחד החוגים המאתגרים ביותר בעולם האקדמי, יקנו לכם ידע מעמיק בתחום, ויפתחו בפניכם את האפשרות לפתח קריירה עולמית ופורצת דרך בתחומי המחקר האקדמי, או להשתלב בתעשיות ההייטק ותעשיות עתירות ידע מתקדמות אחרות.
תואר שני במתמטיקה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם תנאי הקבלה לתואר שני במתמטיקה?

תנאי הקבלה ללימודי תואר שני במתמטיקה כוללים דרישה לתואר ראשון במתמטיקה בממוצע ציונים של 80 לפחות וידיעת אנגלית ברמת פטור. בוגרי תואר ראשון מתחומים אחרים יכולים אף הם להירשם ללימודים, אך לרב הם נדרשים ללימודי השלמה אשר יכולים להימשך כשנה שלמה.

כמו כן, חלק מהמכללות והאוניברסיטאות בתחום מקיימות מבחני קבלה ייעודיים ו/ או ראיונות קבלה, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו.

כמה זמן נמשך תואר שני במתמטיקה?

לימודי תואר שני במתמטיקה נמשכים, בדרך כלל, בין שנתיים לשלוש – בהתאם למסלול ההתמחות ומתכונת הלימודים (האם הלימודים הם במתכונת לימודי ערב או בוקר, כמה ימי לימודים יש בשבוע).

אם אתם לא מצליחים לסיים את כל חובות הלימודים בזמן הדרוש – אתם יכולים להגיש למזכירות החוג בקשה להארכת הלימודים בסמסטר נוסף. פעמים רבות מאושרת הבקשה – בעיקר לסטודנטים הנמצאים במסלול המחקרי ועסוקים בכתיבת התיזה.
תואר שני במתמטיקה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם מסלולי הלימוד בתואר שני במתמטיקה?

ניתן ללמוד את תואר שני במתמטיקה במסלול מחקרי, הכולל כתיבת עבודת תיזה ומאפשר המשך לימודים לדוקטורט, או במסלול יישומי, אשר אינו כולל כתיבת תיזה ומקשה על המשך לימודים לדוקטורט, אך נחשב למסלול המבוקש יותר בתחום, שכן הוא מאפשר לבוגריו השתלבות בעבודה בתעשיות ההייטק ותעשיות רווחיות ויוקרתיות אחרות.

לימודי מתמטיקה לתואר שני אף מציעים לכם מסלול התמחות לבחירה – ועליכם יהיה להחליט האם ברצונכם להתמחות במתמטיקה עיונית או במתמטיקה שימושית (לא כל המכללות והאוניברסיטאות מציעות את מסלולי ההתמחות). כמו כן, ניתן לשלב את לימודי תואר שני במתמטיקה עם לימודים נוספים, כגון לימודי מדעי המחשב, פיזיקה ומקצועות רלוונטיים נוספים.

מה לומדים בתואר שני במתמטיקה?

לימודי מתמטיקה לתואר שני כוללים, בדרך כלל, את הנושאים והתכנים הבאים: תורת הקבוצות, סטטיסטיקה, תורת הקירובים, אנליזה, פונקציות, מטריצות, אנליזה הרמונית, גיאומטריה, קומבניטוריקה, משוואות דיפרנציאליות ואינטגרליות, לוגיקה, טופולוגיה אלגברית, טופולוגיה דיפרנציאלית, תורת החבורות, תורת המספרים, ועוד מגוון נושאים נרחב.

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר שני במתמטיקה?

בוגרי לימודי מתמטיקה לתואר שני, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת תואר שני – מוסמך במתמטיקה, מטעם המכללה/ האוניברסיטה בה השלימו את לימודיהם.

במה עוסקים בוגרי תואר שני במתמטיקה?

בוגרי תואר שני במתמטיקה יכולים להשתלב בשלל משרות יוקרתיות ורווחיות בתחומי ההייטק, ההנדסה, הביוטכנולוגיה, שוק ההון, ותעשיות עתירות ידע אחרות. כן יכולים הבוגרים להשתלב בהוראה ובמחקר בעולם האקדמי, או להוציא תעודת הוראה ולהשתלב בעבודה כמורים במערכת החינוך.
מודעה
מחפש תואר שני במתמטיקה?
מחפש תואר שני במתמטיקה?
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה