מסלולי לימוד לתעודת הוראה

נמצאו עבורך 7 מוסדות לימודים:

לימודי הוראה במכללות

אם אתם מחפשים לימודים שיכשירו אתכם למקצוע שהוא שליחות חברתית מן המעלה הראשונה, בו תשפיעו ותעצבו את דור העתיד – כדאי לכם לקרוא על לימודי תעודת הוראה. לימודים מרתקים אלה יכשירו אתכם בכל הידע, המיומנויות והכלים הדרושים למורה איכותי, ויפתחו לכם את הדלת להשתלבות במשרות הוראה בבתי ספר בכל רחבי הארץ.

לימודי תעודת הוראה מתאימים גם למי שכבר יש ברשותו תואר ראשון. בוגרי תואר ראשון יוכלו ליהנות ממסלול מקוצר להכשרת אקדמאים להוראה. אולם, גם אם טרם השלמתם תואר ראשון – תוכלו להשתלב בלימודי תעודת הוראה משולבים עם לימודי תואר ראשון בחינוך וליהנות מהכשרה איכותית בתחום בו תבחרו להתמחות. בואו לקרוא עוד על לימודי תעודת הוראה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות מסלולי לימוד לתעודת הוראה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על מסלולי לימוד לתעודת הוראה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מסלולים ללימודי תעודת הוראה

לפני שאתם נרשמים ללימודי תעודה הוראה, יהיה עליכם לבחור את מסלול הלימודים המתאים עבורכם:

אם אתם בוגרי תואר ראשון כלשהו – תוכלו להשתלב במסלול הסבת אקדמאים להוראה, אך אם ברשותכם תואר ראשון – יהיה עליכם להירשם למסלול המשלב לימודי תואר ראשון עם לימודי תעודת הוראה.

לאחר מכן יהיה עליכם להחליט האם אתם מעוניינים להוציא תעודת הוראה לבתי הספר היסודיים, תעודת הוראה לבתי הספר העל-יסודיים, תעודת הוראה משולבת לביה"ס יסודי ועל יסודי (רק בחלק מהמקצועות ניתן להוציא תעודה זו) או תעודת הוראה לחינוך המיוחד.

כמו כן – יהיה עליכם לבחור את תחום התמחותכם בהוראה – אנגלית, מתמטיקה, לשון, ספרות, פסיכולוגיה, היסטוריה, ביולוגיה, אמנות, ערבית או כל תחום אחר אשר מושך את ליבכם.
מסלולי לימוד לתעודת הוראה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי תעודת הוראה כוללים, בדרך כלל, דרישה לתעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי תקף. חלק מהמכללות מאפשרות להתקבל ללימודי הוראה גם ללא פסיכומטרי – ועל בסיס ציוני הבגרות בלבד. כמו כן, בכדי להתקבל לחלק מתחומי ההוראה יהיה עליכם לעבור ריאיון אישי, הבודקת את מידת התאמתכם לתחום.

תנאי קבלה נוספים, הקיימים בחלק מהמכללות וחלק מהתחומים, הם ידיעת אנגלית, מעבר מבחנים ייעודיים שונים או הצגת תיק עבודות (ללימודי הוראת אמנות, לדוגמא).

הקבלה ללימודי הסבת אקדמאים להוראה מיועדת, כמובן, רק לבוגרי תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר.

משך לימודים

משך הלימודים הדרוש להוצאת תעודת הוראה תלוי בהשכלתכם הקודמת: אם אתם בעלי תואר ראשון – תוכלו להשתלב בלימודי הסבת אקדמאים להוראה, הנמשכים, בדרך כלל בין שנה לשנתיים (ככל שתחום לימודי התואר שלכם יהיה קרוב יותר לתחום ההתמקצעות שלכם בהוראה – הלימודים יהיו קצרים יותר).

אם, לעומת זאת, אין ברשותכם תואר ראשון – לימודי תעודת הוראה יארכו עבורכם בין שלוש לארבע שנים, שכן יהיה עליכם לשלב את לימודי תעודת ההוראה עם לימודי תואר ראשון בחינוך (או בכל תחום אחר).

מסלולי לימוד לתעודת הוראה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

נושאי לימודים

לימודי תעודת הוראה כוללים מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים – מבנה מערכת החינוך בישראל, התפתחות הילד, שיטות הוראה, פסיכולוגיה של החינוך, פדגוגיה, שיטות הערכה ועוד. כן כוללים הלימודים התמקצעות בתחום בו בחרתם – כלומר, אם בחרתם ללמוד לתעודת הוראה במתמטיקה, לדוגמא – חלק גדול מהלימודים יתרכז במתמטיקה.

לצד הלימודים העיוניים והתיאורטיים נהנים הסטודנטים גם מהכשרה מעשית מעמיקה – ובמהלך הלימודים הם משתלבים בעבודה בבתי ספר, כשהם זוכים לליווי ופיקוח צמוד של סגר ההוראה.

תעודה

בוגרי לימודי תעודת הוראה, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, היו זכאים לתעודת הוראה ליסודי/ על יסודי/ משולבת (יסודי ועל יסודי)/ חינוך מיוחד ובהתמקצעות הרלוונטית (אנגלית, מתמטיקה, תנ"ך, ספרות וכיו"ב) בהתאם למסלול בו למדו. התעודה מוענקת מטעם המכללה בה השלימו את לימודיהם ובאישור משרד החינוך.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי תעודת הוראה יוכלו להשתלב בעבודה במערכת החינוך הפורמלית או הבלתי פורמלית – וליהנות מעבודה מרתקת ומאתגרת, המהווה שליחות חברתית וממלאת רבים מהעוסקים בה בסיפוק רב.
מודעה
מחפש מסלולי לימוד לתעודת הוראה?
מחפש מסלולי לימוד לתעודת הוראה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל חי - ליד קרית שמונה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: 
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר טוביה - סמוך לקרית מלאכי
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר טוביה - סמוך לקרית מלאכי
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - ליד כפר סבא. הסעות חינם ומעונות
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה