ClickCease

לימודי ביטחון

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
לימודי ביטחון
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי ביטחון?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי ביטחון?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

תואר ראשון בלימודי ביטחון

לימודי ביטחון לתואר ראשון הינם לימודים ייחודיים, מרתקים ורב תחומיים אשר כוללים בתוכם ענפי ידע שונים ומגוונים כמו סוציולוגיה, אנתרופולוגיה, תקשורת, היסטוריה, פוליטיקה, כלכלה, מדעי המדינה, יחסים בינלאומיים, דיפלומטיה ועוד.

מטרת הלימודים הינה הקניית הבנה מעמיקה בכל הקשור לסוגיות ביטחוניות ופוליטיות בארץ, כמו גם לתפקיד הביטחון בחברה, לתהליכים העיקריים שחלו בתחומי הביטחון הישראלי לאורך השנים, ליחסי הגומלין בין התקשורת הישראלית לצבא וכן הלאה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי ביטחון?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי ביטחון?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות תואר ראשון בביטחון

החל מיום הקמתה של מדינת ישראל, עומדים בפניה אתגרים רבים בתחום הבטחוני כאשר האיומים העיקריים בתחום הביטחון הינם איום קיומי ממדינות עוינות הסובבות את המדינה ואיום הטרור שבא במטרה לפגוע בעורף הישראלי ובתושבי המדינה.

על כן, זרועות הביטחון המדיני שהינן צבא ההגנה לישראל והמשטרה, כמו גם מקבלי ההחלטות במדינה, נדרשים להבין כיצד ניתן לצפות אירועים שונים טרם התרחשותם, כיצד להתכונן אליהם וכיצד להתמודד עם אלו.

קהל היעד לתואר ראשון בביטחון

לימודי תואר ראשון בביטחון פונים לקהל הרחב ולכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים במיוחד למעוניינים להשתלב בתעשיית הביטחון וכן לעוסקים בתחום זה מכבר, אשר יש ברצונם לרכוש הכשרה אקדמית מקיפה בנושא חשוב זה.

תנאי הקבלה לתואר ראשון בביטחון

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בביטחון משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על ממוצע ציונים מסוים בתעודת הבגרות וכן על ציון תקף בבחינה הפסיכומטרית. חלק מן המוסדות אף מאפשרים קבלה על סמך אחד מן הקריטריונים הללו בלבד וכן על סמך סיום מכינה קדם אקדמית או מעבר בחינות כניסה.

בנוסף, ישנם מוסדות הדורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי ביטחון לתואר ראשון

במרבית מוסדות הלימוד, נפרש התואר הראשון בביטחון על פני תקופת זמן של כשלוש שנות לימוד אקדמיות, אמנם תקופת הלימודים יכולה להתארך בהתאם להיקף החומר הנלמד ואילוציהם השונים של הסטודנטים.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות והאוניברסיטאות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בתואר הראשון בביטחון

במהלך לימודי התואר הראשון בביטחןן מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הסטודנטים ירכשו הבנה נרחבת בכל הנוגע לתחומי הביטחון ובאמצעות כך יוכלו לספק פתרון ומענה למצבי חירום ואיומים שונים.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במהלך התואר כוללים קורסים בנושא יחסים בינלאומיים, גופי הביטחון, השפעת דעת הקהל, הגנת העורף, דילמות בלוחמה בטרור, מלחמות ישראל, גיאופוליטיקה של המזרח התיכון, הסכסוך הישראלי-ערבי, מבוא לאסטרטגיה וביטחון לאומי, פוליטיקה השוואתית, ביטחון פנים, ביטחון בשגרה ובחירום ועוד.  

תעודת גמר לאחר לימודי ביטחון

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, מעבר מוצלח של הבחינות והגשת מטלות, יוענק תואר B.A בביטחון מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר ראשון בביטחון

עם סיום לימודי התואר הראשון בביטחון יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה בשלל משרות ותפקידים במסגרת המנהל הציבורי, הצבא, המשטרה וזרועות הביטחון, משרדי ממשלה, חברות אבטחה, בתפקידי ייעוץ בטחוני, בפוליטיקה, בתחום התקשורת ועוד.

לימודי המשך לאחר תואר ראשון בביטחון

בוגרי התואר הראשון בביטחון המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים מתקדמים במסגרת תואר שני במדעי המדינה.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים לתואר שני ביחסים בינלאומיים, תואר שני בתקשורת ועוד.    
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎