לימודי ביטחון

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
לימודי ביטחון
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי ביטחון?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי ביטחון?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

תואר ראשון בלימודי ביטחון

אם אתם מעוניינים להבין טוב יותר את המדינה בה אנו חיים – ואת העולם בכללותו, אם אתם רוצים להכיר את האיומים הביטחוניים שנשקפים למדינה ולדעת מהן השיטות שמשמשות להתמודדות עם איומים אלו, ואם אתם מחפשים לימודים אקטואליים וחשובים במיוחד – לימודי ביטחון לתואר ראשון יכולים להתאים לכם עד מאד.

לימודי ביטחון משלבים מגוון עולמות דעת מרתקים – מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים, היסטוריה ותקשורת ושלל נושאי לימוד נוספים המרכיבים לימודים ייחודיים אלו, ידאגו להכשרתם האיכותית של הבוגרים – כך שהם יוכלו להשתלב בעבודה בזרועות הביטחון ובמסדרונות קבלת ההחלטות – ולתרום לשמירה על חיינו. בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי ביטחון לתואר ראשון.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי ביטחון?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי ביטחון?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי

מדינת ישראל מתמודדת החל מיום היווסדה עם שלל איומים ביטחוניים, ועל כן יש חשיבות רבה כי אנשי זרועות הביטחון, כמו גם קובעי המדיניות, יהיו בעלי ראיה רחבה ומקיפה והבנה מעמיקה בתחומי הביטחון – כך שיוכלו להתמודד בהצלחה עם כל איום, ואף לצפות איומים טרם התרחשותם – ולהתכונן אליהם. לשם כך נועדו לימודי ביטחון לתואר ראשון – להקנות לבוגריהם את מיטב הידע והכלים בתחום חשוב זה– התורם לשמירה על החיים והרווחה של כולנו.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בביטחון?

לימודי תואר ראשון בביטחון מתאימים לכל מי שמעוניינים להשתלב בעבודה (או כבר עובדים) בתחומי הביטחון והמחקר הביטחוני, הגנת העורף והמלחמה בטרור – קצינים ונגדים בצה"ל, שוטרים, סוכנים בזרועות הביטחון, עיתונאים, כתבים ואנשי תקשורת, עובדי ממשל והמינהל הציבורי – וכל מי שהשמירה על ביטחון המדינה מלווה את תפקידו. הלימודים מתאימים גם למי שעוסק בתחומים שונים לחלוטין – אך מעוניינים בהעשרה אישית בתחום מרתק וחשוב זה.

אם אתם מתעניינים בלימודי ביטחון לתואר ראשון, ייתכן כי תמצאו עניין רב גם בתחומי לימוד קרובים – תואר ראשון במדעי המדינה, תואר ראשון ביחסים בינלאומיים, תואר ראשון בקרימינולוגיה ותואר ראשון בפוליטיקה וממשל הם חלק מהתארים שיכולים למשוך את תשומת ליבכם. כמו כן, ייתכן כי תגלו עניין גם בלימודי תעודה בתחום – קורס קציני ביטחון, קורס ניהול ביטחון וכיו"ב יכולים אף הם להתאים לכם עד מאד.

מה הם תנאי הקבלה ללימודי ביטחון?

תנאי הקבלה ללימודי ביטחון לתואר ראשון כוללים, בדרך כלל, דרישה לתעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי תקף (הציונים הנדרשים נעים סביב הממוצע הארצי), כמו גם עמידה בפני וועדת קבלה, הבודקת את מידת התאמתו של המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו. מכללות אחדות אף מאפשרות למועמדים להתקבל ללא פסיכומטרי – באם ציוני הבגרות שלהם הם גבוהים מספיק.

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים מרתקים אלו, אך חוששים כי אין אתם עומדים בתנאי הקבלה האקדמיים – הסירו דאגה מליבכם! אתם יכולים להעלות פלאים את סיכויי הקבלה שלכם ללימודים בעזרת הרשמה ללימודים במכינה קדם אקדמית או באמצעות שיפור ציוני הבגרות או ציון הפסיכומטרי בעזרת קורס הכנה מתאים.

כמה זמן נמשכים לימודי ביטחון?

לימודי ביטחון לתואר ראשון, בדומה למרבית התארים הראשונים מתחומי מדעי החברה, נמשכים שלוש שנים.

מכללות ואוניברסיטאות אחדות מציעות אפשרות ללימודי ערב בתחום (אשר כוללים, לעיתים, גם לימודים בימי שישי בבוקר), במטרה לאפשר גם לאנשים עובדים ליהנות מלימודים מרתקים וחשובים אלו. שימו לב – לעיתים לימודי ביטחון לתואר ראשון במסלול ערב נמשכים שלוש וחצי שנים, שכן הם כוללים פחות שעות לימוד שבועיות.

מה לומדים בתואר ראשון בביטחון?

תכנית הלימודים של לימודי ביטחון לתואר ראשון היא עשירה ומרתקת למדי, ומכשירה את בוגריה במיטב הידע בתחום חשוב זה.
בין הנושאים הנלמדים במרבית התכניות ללימודי תואר ראשון בביטחון: מבוא לאסטרטגיה וביטחון לאומי, לוגיסטיקה צבאית, מודיעין, תקשורת וביטחון, הסכסוך הישראלי-ערבי, מלחמות ישראל, גיאופוליטיקה של המזרח התיכון, פוליטיקה השוואתית, יחסים בינלאומיים, גופי הביטחון, דילמות בלוחמה בטרור, התפתחות הטרור והגרילה, יסודות המחקר המודיעיני, קבלת החלטות, מיומנויות ניהול, השפעת דעת הקהל, הגנת העורף, ביטחון בשגרה וביטחון בחירום, ביטחון פנים, ביטחון וכלכלה ועוד מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים, המכשירים את הבוגרים במיטב הידע והכלים בתחום חשוב זה.

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר ראשון בביטחון?

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות התואר, יהיו זכאים לתעודת בוגר תואר ראשון – BA רב תחומי בלימודי ביטחון, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

במה עוסקים בוגרי תואר ראשון בביטחון?

בוגרי לימודי ביטחון לתואר ראשון ייהנו מהשתלבות קלה ומהירה יותר, כמו גם משכר גבוה יותר ומקידום מהיר בעבודתם במינהל הציבורי, בצבא, במשטרה ובשאר זרועות הביטחון. בנוסף לכך, הלימודים מעניקים יתרון למי שמעוניין בקריירה פוליטית או בקריירה בתחום התקשורת. כמו כן, הבוגרים יכולים לעסוק בייעוץ ובמחקר בתחום הביטחון הלאומי ולהשתלב בעבודה במכוני מחקר ישראליים ובינלאומיים בתחום.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי תואר ראשון בביטחון?

בוגרי תואר ראשון בלימודי ביטחון יכולים להמשיך להתעמק ולהתמחות בתחום ובתחומים קרובים, באמצעות פניה ללימודים מתקדמים. השלמת תואר שני ביחסים בינלאומיים, תואר שני במדעי המדינה, תואר שני בפוליטיקה וממשל, תואר שני במינהל ומדיניות ציבורית, תואר שני במנהל עסקים והשלמת תואר שני בתחומים רבים אחרים – תפתח בפניכם שלל אפשרויות תעסוקה חדשות ובכירות יותר.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎