קורס אקטואריה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס אקטואריה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס אקטואריה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס אקטואריה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי אקטואריה במכללות

מדע האקטואריה מורכב מכמה תחומים, כגון: סטטיסטיקה והסתברות, כלכלה, מימון וביטוח. האקטואר אמור לנתח מצבים חברתיים וכלכליים של חברה או פרט, ובכך לצפות את הבלתי צפוי: על פי חישוב של כל האספקטים בחייו של אדם, האקטואר יוכל לדעת מה הסבירות שיקרו מצבים בלתי צפויים של אובדן כושר עבודה או אובדן הכנסה, ולהבטיח לו או למשפחתו הכנסה חודשית במקרים אלו. 

אם אתם בוגרי תואר ראשון ובעלי יכולות אנליטיות גבוהות, ואם ברצונכם להשתלב בעבודה מבוקשת, מאתגרת ורווחית בתחומי הפיננסים והביטוח - כדאי לכם להכיר את קורס אקטואריה, המוצע לכם על ידי מספר מכללות מובילות ברחבי הארץ. לימודים איכותיים אלו, הנמשכים, בדרך כלל, בין שנתיים לארבע שנים, יקנו לכם את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים לאקטואר מקצועי ואף ידאגו להכין אתכם למבחני האיגוד הישראלי לאקטואריה - כך שמיד בסיום הלימודים תוכלו להצטרף לאיגוד כחברים - ולהתקבל בקלות יחסית למשרות היוקרתיות בתחום. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס אקטואריה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס אקטואריה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי על קורס אקטואריה

במרוצת השנים האחרונות הפכו לימודי האקטואריה לפופולאריים מתמיד - וזאת עקב הביקוש הגובר בשוק העבודה לאקטוארים מומחים. האקטואריה, אשר הפכה לתחום מתמטי נפרד כבר במאה ה-17, נשארה קפואה על שמריה למשך קרוב ל-400 שנה, ורק עם מהפכת המחשוב שידע העולם בעשרות השנים האחרונות, וכניסתם של מודלים מתמטיים חדשים לתמונה, התחיל מדע האקטואריה לשנות את פניו ולהתפתח במהירות. 

תחום מרתק זה מבקש להשתמש בשיטות וטכניקות מתמטיות וסטטיסטיות על מנת לפתור בעיות חברתיות וכלכליות שונות, בעיקר במצבים המאופיינים בחוסר ודאות. עולמות הביטוח וההשקעות, לדוגמא, מאופיינים בחוסר ודאות, ועל כן הביקוש למומחי אקטואריה בענפים אלו הוא רב. הביקוש הגובר לאקטוארים איכותיים הוביל לפתיחתם של קורסי אקטואריה על ידי מכללות שונות, וכיום אין עוד חובה ללמוד תואר שני בתחום על מנת לקבל את מיטב הידע, המיומנויות והכלים הדרושים לאקטואר המקצועי. אז אם גם אתם רוצים להתמחות בתחום ייחודי, מרתק, מאתגר ורווחי זה - הגעתם למקום הנכון: בעמוד זה תמצאו מידע רב על קורסי אקטואריה במכללות המובילות בישראל. 

מי קהל היעד לקורס אקטואריה?

הלימודים בקורס אקטואריה מיועדים לאקדמאים, המעוניינים להשתלב בעבודות בתחום - בחברות הביטוח, בבנקים, בחברות ייעוץ השקעות ובמוסדות פיננסיים שונים. אך אם אין לכם רקע באחד התחומים הללו, ואתם רוצים בכל זאת לפנות לתחום מרתק זה, אל חשש - ישנן מכללות המציעות קורס אקטואריה מקיף ל"מתחילים".

אם אתם מתעניינים בקורס אקטואריה אולי תגלו עניין גם בלימודי תואר שני באקטואריה, תואר שני במנהל עסקים בהתמחויות שונות (כהתמחות במימון וחשבונאות, לדוגמא) ומגוון לימודי תעודה מתחומים קרובים - כקורסים בתחומי הביטוח והפיננסים. 

מה תנאי הקבלה לקורס אקטואריה?

בדרך כלל מיועדים לימודי אקטואריה לבוגרי תואר ראשון רלוונטי - בכלכלה, מנהל עסקים, ביטוח, סטטיסטיקה, ראיית חשבון, מתמטיקה, הנדסת תעשייה וניהול וכיו"ב. אם הינכם בעלי תואר ראשון מתחומים אחרים, אין זה אומר שהכל אבוד: גם אתם תוכלו להתקבל ללימודים, בכפוף להשלמת מספר קורסי בסיס בתחום.

לעיתים קרובות נדרשים המועמדים לעבור מבחני קבלה (במתמטיקה, אנגלית, סטטיסטיקה וכיו"ב) ולעבור בהצלחה ראיון אישי, על מנת שיוכלו להתקבל ללימודים. בחלק מהמכללות בתחום נדרשים הנרשמים לעבור מכינה בסטטיסטיקה לפני תחילת הלימודים בקורס. 

מה משך הלימודים לקורס אקטואריה?

הלימודים בקורס אקטואריה כוללים, בדרך כלל, בין 400 ל-600 שעות לימוד אקדמיות והם נמשכים בין שנתיים לארבע שנים, בהתאם לסך שעות הלימודים הכולל ומתכונת הלימודים - מספר מפגשי הלימוד השבועיים ואורכו של כל מפגש ומפגש. 

במטרה להקל על אנשים עובדים (ואנשים עסוקים אחרים) להשתלב בלימודים, מציעות רבות מהמכללות אפשרות ללימודים בשעות אחר הצהריים והערב ו/ או בימי שישי בבוקר, כך שכל אחד ואחת יכולים להצטרף לקורס המתקיים בשעות והזמנים המתאימים להם ביותר, מבלי לפגוע בשגרת חייהם. 

מה נושאי הלימוד לקורס אקטואריה?

הלימודים בקורס אקטוארים דואגים להכשיר את בוגריהם במיטב הידע, המיומנויות והכלים הדרושים לאקטואר המקצועי. חלק גדול מהקורסים בתחום משלבים בין לימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים לבין תרגולים רבים ושלל התנסויות מעשיות, כך שהכשרת הבוגרים הינה לעילא ולעילא.

חלק מהמכללות מציעות לתלמידים מסלולי התמחות שונים, כך שכל אחד יכול להתמחות בתחומים המושכים את ליבו ביותר. מסלולי ההתמחות הפופולארים בתחום: ביטוח אלמנטרי, ביטוח חיים, ביטוח פנסיוני וביטוח בריאות. לעיתים קרובות כוללים לימודי אקטואריה את הנושאים והתכנים הבאים: כלכלה וחשבונאות, כלכלה פיננסית, הסקה סטטיסטית, סיכוני חיים, שיטות סטטיסטיות בביטוח, תמותה, מתמטיקה של מימון ועוד מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים. 

איזו תעודה מקבלים ומה אפשרויות התעסוקה לבוגרי קורס אקטואריה?

בוגרי לימודי אקטואריה, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס (לרבות נוכחות ב - 80 אחוז מהשיעורים, הגשת תרגילים, עמידה במבחן סיום), יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה השלימו את לימודיהם. בנוסף על כך, בוגרים אשר יעברו בהצלחה את המבחנים של האגודה האקטוארית בישראל ואשר יעמדו בכל דרישות ההסמכה של האגודה - יוכלו להצטרף כחברים באגודה, מה שיפתח בפניהם דלת לעבודה בתור אקטוארים מוסמכים, והזדמנויות להכיר קולגות, להשתתף בכנסים והשתלמויות, ועוד. 

לאחר סיום הלימודים בקורס וקבלת ההסמכה יוכלו הבוגרים להשתלב במגוון עבודות רווחיות - בבנקים וגופי השקעות, בחברות ביטוח, בקרנות ההשתלמות, בחברות פיננסיות שונות ועוד.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎