לימודי ביולוגיה מולקולארית

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

תואר ראשון בביולוגיה מולקולארית

אם אתם מעוניינים להשתלב בחוד החנית של עולם המחקר המדעי ולהוביל לפריצות דרך בתחומי הרפואה, החקלאות, הביוטכנולוגיה וכיו"ב, אם אתם מעוניינים למצוא תשובות לשאלות מרתקות בתחומי הביולוגיה והגנום האנושי (והחייתי), ואם התברכתם בסקרנות רבה, כישורים אנליטיים ויכולות ריאליות גבוהות – לימודי ביולוגיה מולקולרית לתואר ראשון יכולים להתאים לכם עד מאד!

הביולוגיה המולקולרית היא תחום חדש יחסית, הנחשב לאחד מהתחומים הלוהטים ביותר בעולם המדע והמחקר העכשווי, שכן תרומתה לפריצות הדרך הגדולות ביותר שידע העולם בשנים האחרונות היא רבה. אז אם גם אתם שוקלים להשתלב בלימודים מאתגרים ומרתקים אלו – הגעתם למקום הנכון – בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי תואר ראשון בביולוגיה מולקולרית.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי ביולוגיה מולקולארית?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי ביולוגיה מולקולארית?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי

לימודי תואר ראשון בביולוגיה מולקולארית נועדו להכשיר ביולוגים המתמחים בחקר המבנה והתפקוד של הגנים והתא החי. ביולוגיה מולקולארית היא תחום חדשני של הביולוגיה העוסק בקשר בין המערכות והמרכיבים השונים המתקיימים בתא. תחום זה תרם רבות לכמה מפריצות הדרך המדעיות הגדולות של השנים האחרונות, כגון שכפול גנטי של יצורים חיים (דוגמה מפורסמת היא הכבשה דולי), השתלת מח עצם לחולי סרטן, פרויקט מיפוי הגנום האנושי ועוד.

לימודי תואר ראשון בביולוגיה מולקולארית שמים דגש על הפן היישומי, במטרה להכשיר אנשי מקצוע מיומנים בתחום של ביולוגיה מולקולארית שיעסקו במחקר אקדמי וימלאו תפקידים שונים בתעשייה הביוטכנולוגית, תעשיית התרופות וכדומה.
לימודי ביולוגיה מולקולארית
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בביולוגיה מולקולארית?

לימודי תואר ראשון בביולוגיה מולקולרית מיועדים לכל מי שמעוניין להשתלב בלימודים מרתקים ומאתגרים ובעבודה בתחום מדעי חדשני ופורץ דרך זה, הנמצא בחוד החנית של המדע כיום. הלימודים מתאימים לאנשים סקרנים בעלי נטייה מדעית וריאלית, המעוניינים להשתלב בעבודות ומחקרים שתורמים להתפתחות הטכנולוגית ולהתפתחות הרפואה, החקלאות ותחומים נוספים.

אם אתם מתעניינים בלימודי ביולוגיה מולקולרית, אולי תמצאו עניין גם בתחומי לימוד דומים – תואר ראשון בביולוגיה, תואר ראשון בבביוכימיה, תואר ראשון בביוטכנולוגיה, תואר ראשון בהנדסת תרופות ולימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה הם רק כמה ממסלולי הלימוד שיכולים להתאים לכם עד מאד.

מה הם תנאי הקבלה ללימודי ביולוגיה מולקולארית?

תנאי הקבלה ללימודי ביולוגיה מולקולרית לתואר ראשון נחשבים לגבוהים יחסית – שכן מדובר בלימודים מאתגרים בתחום מבוקש. בדרך כלל נדרשים המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי תקף, הגבוהים מעט מהממוצע הארצי. ברבות מהמכללות קיימת דרישה כי תעודת הבגרות תכלול לפחות 4 יח"ל במתמטיקה ובאנגלית, כמו גם הרחבה של מקצועות ריאליים, ואילו במוסדות לימוד אחרים – הרחבת מקצועות ריאליים אינה תנאי קבלה – אך היא מעניקה יתרון רב למועמדים.

מכללות ומוסדות לימוד אחדים מציעים למועמדים אפשרות להתקבל על סמך ציוני הבגרות בלבד (ללא פסיכומטרי) או על סמך ציוני הפסיכומטרי בלבד (ללא בגרות) – אולם במקרים אלו על הציון בבגרות או בפסיכומטרי להיות גבוה במיוחד.

תנאי הקבלה ללימודי ביולוגיה מולקולרית באוניברסיטת אריאל, לדוגמא, כוללים דרישה לבגרות בממוצע 85, הכוללת לפחות 4 יח"ל באנגלית בציון עובר, 4 יח"ל מתמטיקה בציון 70 לפחות ו-5 יח"ל ריאליות נוספות, ופסיכומטרי בציון 550. בעלי ממוצע הגבוה מ-90 בבגרות (הכוללות את כל התנאים הנזכרים)  אינם נדרשים להציג ציון פסיכומטרי. חסרי רקע מספק בכימיה, פיזיקה ומתמטיקה יידרשו להשתתף במכינת השלמה או תכנית לימודים מורחבת בתחומים אלו.

אם אתם להוטים להשתלב בלימודים של תחום מדעי חם זה, אך חוששים כי אינכם עומדים בתנאי הקבלה – אתם יכולים להירגע! לימודים במכינה קדם- אקדמית, או שיפור ציוני הבגרות או הפסיכומטרי בעזרת קורס מתאים, יעזרו לכם להעלות פלאים את סיכויי הקבלה שלכם – ולהשתלב בלימודים המרתקים.
לימודי ביולוגיה מולקולארית
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם מסלולי הלימוד בביולוגיה מולקולארית?

קיימים מספר מסלולי לימוד ייחודיים המוצעים בחלק מהמכללות והאוניברסיטאות בתחום: מסלול ביולוגיה רפואית – מסלול הכולל לימודים פרא-קליניים ואשר בוגריו יכולים להמשיך ללימודי רפואה במסלול הארבע שנתי, ומסלול משולב של לימודי ביולוגיה מולקולרית ומדעי התזונה – המזכה את בוגריו בשני תארים נחשקים, ומאפשר להם אף להשתלב בעבודה כתזונאים קליניים.

כמה זמן נמשכים לימודי ביולוגיה מולקולארית?

משך לימודי תואר בביולוגיה מולקולרית, בדומה למשכם של חלק גדול מהתארים מתחום מדעי הטבע והמדעים המדויקים, הוא שלוש שנים. לימודים במסלולים בביולוגיה רפואית ובמסלול המשולב עם מדעי התזונה נמשכים ארבע שנים.

מה לומדים בביולוגיה מולקולארית?

לימודי ביולוגיה מולקולרית ידאגו להעשירכם בידע רב ובשלל כלים ומיומנויות בתחום מרתק זה. תכנית הלימודים כוללת שילוב בין לימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים ומעמיקים, לבין התנסות מעשית מעשירה במעבדות מחקר חדישות.

בין הנושאים הנלמדים בתואר: כימיה כללית, כימיה אנליטית, אלגברה ליניארית, פיזיקה, מכאניקה וגלים, מבוא למחשוב ולתכנות במדעי הטבע, כימיה אורגנית, מבוא לביולוגיה של התא, ביוכימיה וביולוגיה של התא - מעבדה, גנטיקה, אימונולוגיה, כימיה פיזיקלית, מבוא לפיזיולוגיה, מערכות מידע ויישומים בביואינפורמטיקה, ביולוגיה התפתחותית, נוירו-ביולוגיה מולקולארית, ביוסטטיסטיקה ותכנון ניסויים,  וירולוגיה, ריפוי גנים ותאי גזע, תורשת האדם והגנום האנושי ועוד.

איזה תעודה מקבלים בוגרי ביולוגיה מולקולארית?

בוגרי התואר, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת בוגר תואר ראשון – B.Sc בביולוגיה מולקולרית, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

במה עוסקים בוגרי תואר ראשון בביולוגיה מולקולארית?

בוגרי תואר ראשון בביולוגיה מולקולרית יכולים להשתלב בשלל משרות מרתקות: בתעשיית התרופות והמכשור הרפואי, במיזמי ביו-טק וקלינ-טק, במעבדות בבתי חולים, בעולם החקלאות ובתעשיית הכימיקלים, ובשלל מעבדות מחקר בתחום. כן יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודות הוראה, תרגול ומחקר באקדמיה.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי ביולוגיה מולקולארית?

בוגרים המעוניינים להמשיך ולהתמחות בתחום (או בתחומים קרובים) יכולים לפנות ללימודים מתקדמים – תואר שני בביולוגיה, תואר שני בכימיה, תואר שני בביוטכנולוגיה – וכמעט כל תואר מתקדם נוסף בתחומי מדעי הטבע והמדעים המדויקים ישמח לקלוט לשורותיו את בוגרי הלימודים. בוגרי המסלול בביולוגיה רפואית אף יוכלו לפנות ללימודי רפואה במסלול מקוצר – הנמשך ארבע שנים בלבד.
מודעה
מחפש לימודי ביולוגיה מולקולארית?
מחפש לימודי ביולוגיה מולקולארית?
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה