קורס סייעות לחינוך המיוחד

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

לימודי סייעות חינוך מיוחד במכללות

תחום לימודי החינוך המיוחד הינו תחום מרתק הנוגע לעבודה עם ילדים ונוער בעלי צרכים מיוחדים ותוכניות לימודים מיוחדות שנועדו לשלבם ככל הניתן במערכת החינוך הפורמאלית. 

מי שיבחר לקחת חלק בקורס סייעות לחינוך מיוחד, יעשיר הן את עצמו בבחינת עזרה לזולת והן את הילד שלו יעניק את העזרה, הזדמנות והביטחון העצמי שלו הוא ראוי. אם לימודים חשובים ומרתקים אלו מעניינים גם אתכם, הגעתם למקום הנכון - בוא לקרוא על לימודי סייעות לחינוך מיוחד.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס סייעות לחינוך המיוחד?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס סייעות לחינוך המיוחד?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי על קורס סייעות לחינוך מיוחד

תכנית הלימודים בקורס סייעות לחינוך מיוחד, הינה תוכנית מיוחדת להכשרה של סייעות במטרה לתת מענה לצורך בכוח אדם מקצועי, איכותי ומיומן לעבודה במסגרות כגון בתי ספר וגני ילדים במטרה לעזור להם להשתלב ככל הניתן בכיתה ולהתקדם בלימודים.  זוהי תכנית מרתקת, מגוונת ועשירה אשר נשענת על מחקרים בתחום.

התלמידים בקורס רוכשים את הידע הנוגע לעולמו של הילד באספקט ההתפתחותי, חברתי- תקשורתי והפסיכולוגי ומתנסים בעבודה מעשית.

קורס סייעות לחינוך המיוחד
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בקורס סייעות לחינוך המיוחד?

תכנית הלימודים בקורס סייעות לחינוך מיוחד עשויה להשתנות ממוסד למוסד, אך עם זאת ברוב המוסדות היא משלבת  לימודים תיאורטיים והכשרה מעשית.  בתחום התיאורטי: מבוא לחינוך המיוחד, פסיכולוגיה, הילד וצרכיו המיוחדים, לקויי למידה, קשב וריכוז (c.p) ושיטות לטיפול, לחץ ומשבר, קשיים חברתיים, הפרעות נפשיות,  אטיולוגיה ומאפיינים, הכרת הלקויות - אוטיזם, פיגור ונכויות מוטוריות על רצף הגילאים והתפתחות הילד וכן דגש על עבודת הסייעת: אינטליגנציה רגשית, הגשת עזרה ראשונה, מוכנות לגן ולבית הספר ודרכי ההתערבות המגוונות  - הכרה והבנה, יישום והתאמת התוכניות להתערבות.
 
לצד הלימודים התיאורטיים, ישנן הרצאות, סדנאות ורכישת כלים להתמודדות עם קשיים ודילמות בעבודת היום יום והתנסות מעשית.   השיעורים בקורס מועברים במכללות על ידי אנשי מקצוע ומומחים מתחום החינוך המיוחד ונושאי הלימוד מתבססים על עבודות מחקר ושדה מעמיקות.

למי מתאים ללמוד קורס סייעות לחינוך המיוחד?

קורס סייעות לחינוך מיוחד מיועד הן לנשים ולגברים המעוניינים להעמיק את הניסיון והידע בתחום החינוך המיוחד , וגם למי שאינו בעל ניסיון בתחום. 
קורס סייעות לחינוך המיוחד
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם תנאי הקבלה לקורס סייעות לחינוך המיוחד? 

תנאי הקבלה לקורס הינם תעודת בגרות מלאה וועדת קבלה.

מה משך קורס סייעות לחינוך המיוחד?

משך הלימודים בקורס סייעות לחינוך מיוחד נע בין 112-200 שעות, אך הוא עשוי להשתנות ממוסד למוסד בהתאם לתכנית הלימודים.  בוגרי הקורס יקבלו תעודה מטעם המוסד המלמד ובחלק מהמוסדות הוא מוכר לגמול השתלמות.

אילו תחומי לימוד נוספים יש לבוגרי קורס סייעות לחינוך המיוחד?

אם תחום העזרה לזולת והפרעות קשב מעניינים אתכם, אולי תתעניינו גם בלימודים נוספים. לימודי קואצ'ינג אישי בהתמחות למידה, הפרעות קשב וריכוז - ADHD  מהווים תחום לימודים מאתגר במיוחד וכולל התייחסות לבעייתיות הקיימת בקרב אותם אנשים אשר סובלים מחוסר ריכוז. כיום, קיימת מודעות גבוהה ביותר לתופעות לוואי הקיימות בלקיחת  תרופות ועל כן, מנסים למצוא חלופה הגיונית ויעילה יותר לבעייתיות זו.

תואר ראשון בחינוך מיוחד הינו תואר מעניין ביותר הכולל התייחסות מקיפה לתחומים השייכים לאוכלוסייה מגוונת ועשירה כמו: בעלי פיגור שכלי, שיתוק מוחין (CP), סובלים מהפרעות מוטוריות וחושיות, ועוד. לרוב, ניתן לעבוד במסגרת זו בחינוך הבלתי פורמאלי ולרכוש את הידע וניסיון העשיר שעשוי ללוות את אותם ילדים ומתבגרים בגילאי, 3-21 כפי במצוין בחוק. 

במה עוסקים בוגרי קורס סייעות לחינוך המיוחד?

בתום הלימודים, יוכלו הבוגרים להשתלב כאמור, במערכות חינוך מיוחדות כגון גני ילדים, בתי ספר או מסגרות חינוך כלליות נוספות.

על פי נתונים של סקרי שכר, משכורת ממוצעת של סייעת בתחום הינה 4,000- 3,000 (ברוטו) בהתאם לדרישות ולרקע האקדמי.
מודעה
מחפש קורס סייעות לחינוך המיוחד?
מחפש קורס סייעות לחינוך המיוחד?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חיפה,צפת
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל חי - ליד קרית שמונה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים בכל הארץ
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה