ClickCease

קורס ADHD

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס ADHD
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס ADHD?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס ADHD?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי ADHD

לימודי אימון ADHD במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מרתקים, מאתגרים ומיוחדים אשר נלמדים תחת ענף האימון והגישור. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם לביצוע תהליכי אימון (קואוצ'ינג) למתאמנים בעלי הפרעות קשב וריכוז, במטרה להקל על ההתמודדות עם אלו.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך הבאה לשינויים חיוביים בחייו של המתאמן באמצעות עבודה רגשית ורציונלית כאחד והתמודדות עם הקשיים השונים הקשורים ב-ADHD.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס ADHD?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס ADHD?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס אימון ADHD

הפרעת קשב וריכוז (ADHD – Attention Deficit and Hyperactivity Disorder) הינה הפרעה נוירו-ביולוגית הנגרמת עקב הולכה לא תקינה של דופמין במערכת העצבים, כך שהמוח לא מקבל הוראה להתרכז. פעמים רבות, מאופיינת הפרעה זו גם בהיפראקטיביות ולכן מקשה ההפרעה על פעולות כמו זיכרון, למידה וריכוז.

לרוב, מתפתחת הפרעת הקשב והריכוז סביב גיל 5 ואינה חולפת עם השנים. ניתן לטפל בה באמצעות תרופות שונות וכן באמצעות פתרונות אלטרנטיביים כמו אימון. האימון מאפשר שיטתיות במיקוד וכן שינוי רגשי, ובאמצעות כך מסייעים רבות בהתמודדות עם הקשיים הנלווים להפרעה כמו התמדה בלימודים, הצלחה במבחנים, הכנת שיעורי בית וכדומה.

קהל היעד לקורס אימון ADHD

לימודי קורס אימון ADHD פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון קודם בנושא המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום מבוקש ורווחי זה, והן לעובדים סוציאליים, יועצים ארגוניים, פסיכולוגיים וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולסייע בפתרון סכסוכים בתחומים השונים.

תנאי הקבלה לקורס אימון ADHD

תנאי הקבלה לקורס אימון ADHD משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר ישנם קורסים הפתוחים בפני הקהל הרחב ואינם מציבים דרישות קבלה כלל, וישנם כאלו הדורשים כי יהיו המועמדים בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה או תואר אקדמי רלוונטי. חלק מן המוסדות אף דורשים כי יהיו המועמדים בעלי ניסיון מעשי קודם בתחומי הטיפול, החינוך, האימון או הייעוץ.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי אימון ADHD

משך לימודי אימון ADHD משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, כוללים הלימודים בין 70 ל-300 שעות לימוד אקדמיות.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס אימון ADHD

במהלך לימודי הקורס בנושא אימון ADHD מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו רציונל ההצלחה של האימון, איתור והגדרת ערכים אישיים, איתור והגדרת חסמי הצלחה, אימון מרוכז, שיווק המאמן ,מאפייני הפרעת קשב וריכוז, קשיי ניהול זמן אצל בעלי ADHD, מתבגרים בעלי הפרעות קשב וריכוז, פתרון בעיות וקבלת החלטות, מצבי לחץ ומשבר, תרופות, מודל האימון בקבוצה ועוד.  

תעודת גמר לאחר קורס אימון ADHD

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. בנוסף תוענק להם תעודה המוכרת על ידי איק"א, האיגוד הישראלי לקואוצ'ינג.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי אימון ADHD

עם סיום לימודי אימון ADHD יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי, בקליניקות טיפוליות למיניהן, מכוני אבחון לקויות למידה, חינוך פורמלי ובלתי פורמלי ועוד. נוסף על כך יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר קורס אימון ADHD

בוגרי קורס אימון ADHD המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס אימון הוליסטי בו יוכשרו לקיום טיפולי אימון על פי הגישה ההוליסטית הרואה את האדם כמכלול שלם המורכב מגוף-נפש-רוח.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס אימון רפואי שיכשיר אותם לסייע לחולים ולבני משפחותיהם בהתמודדות עם מחלות ובעיות רפואיות שונות.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎