קורס ADHD

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי ADHD

הפרעת קשב וריכוז היא הפרעה נוירו - ביולוגית הקשורה להולכת העצב דופמין למערכת העצבים בתהליך של העברה סינפטית. בעוד שאצל שאר האוכלוסיה הדופמין משתחרר במוח ונותן את האות להתרכז במשהו מסויים ולזכור אותו, אתל אנשים הסובלים מהפרעת קשב וריכוז הדופמין לא משתחרר לקולטן הנחוץ ולכן לא מתקבלת במוח ההוראה להתרכז. מעבר לכך - הסובלים מ - ADHD סובלים גם מהיפראקטיביות המתגברת כאשר האדם לא מסוגל להתרכז בפעילות אחת, ולכן מתקשים להתרכז, ללמוד, לזכור.    

קורס אימון ADHD מלמד כיצד לבצע תהליך אימון (coaching) שלם באוכלוסיות של בעלי הפרעות קשב וריכוז (Attention Deficit and Hyperactivity Disorder - ADHD) במטרה להקל על ההתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז. קורסים אלו מקנים לבוגריהם את מיטב הידע והכלים הדרושים על מנת להשתלב בהצלחה בתחום זה. אם גם אתם מתעניינים בלימודים מרתקים אלו, הגעתם למקום הנכון -  בואו לקרוא מידע רב וחשוב על קורס אימון לבעלי הפרעות קשב וריכוז. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס ADHD?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס ADHD?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי על קורס אימון ADHD 

הפרעת קשב וריכוז מתפתחת במשך 5 שנות חיינו הראשונות ולרוב לא עוברת עם הגיל. לרוב, ניתן לראות כבר בגיל צעיר ילדים המתקשים לשבת במקום אחד, להתרכז בפעילות מסויימת, ללמוד בשיעור של 45 דקות או אפילו במפגש של 20 דקות בגן. לרוב, הבעיה מתגלה בסביבות גיל 6 לפני או אחרי הכניסה למסגרת לימודית במערכת החינוך. בניסיון לתת לילדיהם הזדמנות שווה להצליח מבחינה אקדמית וחברתית, להתמיד בלימודים, להצליח במבחנים, להתמיד בפעילויות חברתיות ולהכין שיעורי בית, הורים רבים לא ממהרים לתת תרופות לילדים שלהם, אלא מחפשים פתרונות אלטרנטיביים להקל על התופעה. 

תחום האימון הוא תחום חדש יחסית שמתפתח במהירות בשנים האחרונות. האימון נועד לאפשר למתאמן לחולל שינויים חיוביים בחייו ולהגיע להצלחה, באמצעות עבודה - הן במישור הרציונלי והן במישור הרגשי. התברר שהשיטתיות במיקוד וגם השינוי הרגשי שמתאפשרים בתהליך האימון יכולים לסייע במידה משמעותית לבעלי הפרעות קשב וריכוז. קורס אימון ADHD משלב בין ידע וכלים מתחום האימון לבין ידע וכלים מקצועיים מהתחום של הפרעות קשב וריכוז בפרט וטיפול ואימון בלקויות למידה בכלל, והתמודדות עימן. הקורס מוצע במספר מוסדות לימוד איכותיים בארץ.
קורס ADHD
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאימים לימודי אימון הפרעות קשב וריכוז?

קהל היעד של קורס אימון ADHD משתנה ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב מוסדות הלימוד קורס אימון ADHD מיועד לבעלי תואר ראשון בתחומי טיפול, הוראה, הדרכה, חינוך וקהילה בעלי 5 שנות ניסיון בעבודה לפחות, או לבעלי תואר שני בכל תחום בעלי 3 שנות ניסיון בעבודה לפחות. אם אינכם בעלי תואר ראשון או שני בתחומים אלו, ישנן מכללות המציעות קורס זה לקואוצ'רים בעלי ניסיון של 7 שנים לפחות.    

לפני שאתם נרשמים ללימודים, כדאי שתבררו אילו מכללות מציעות קורסים שמתאימים לכם ולרמת הידע והניסיון שלכם.

מה הם תנאי הקבלה לקורס אימון הפרעות קשב וריכוז?

תנאי הקבלה לקורס אימון הפרעות קשב וריכוז משתנים ממכללה למכללה ותלויים בסוג הלימודים שאליהם אתם מעוניינים להירשם: לרוב מכללות המציעות לימודים אלו מקבלות לשורותיהן בוגרי תואר ראשון או שני מתחומי הייעוץ ההוראה וההדרכה. אם אינכם בעלי תואר ראשון או שני, ועדיין מעוניינים ללמוד קורס זה, אל דאגה: ישנן מכללות המקבלות באישור חריג גם מי שיש לו ניסיון באימון אישי של מספר שנים. 

מכיוון שרוב הלימודים מתקיימים בשפה העברית, אם זו אינה שפת האם שלכם, כדאי שתחזקו אותה עם קורס עברית מזורז שיעזור לכם להפיק את המיטב מהלימודים. 
קורס ADHD
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה משך קורס אימון הפרעות קשב וריכוז?

משך לימודי אימון ADHD משתנה ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב מוסדות הלימוד לימודי אימון לבעלי הפרעות קשב וריכוז נמשכים בין 225 ל-240 שעות לימוד אקדמיות, כאשר 40 עד 60 שעות לימוד מוקדשות להתנסות מעשית של עבודה עם בעלי צרכים מיוחדים, לקויות למידה והפרעות קשב. 

לרוב הלימודים מתקיימים פעם או פעמיים בשבוע, ולרוב, מכללות מציעות בחירה בין מסלול בוקר למסלול ערב, כך שגם אם אתם עובדים במשרה מלאה בשעות הבוקר, או עסוקים דווקא בשעות אחר הצהריים - תוכלו לבחור בלימודים שיתאימו לכם מבלי לפגוע בשגרת חייכם. 

מה לומדים בקורס אימון הפרעות קשב וריכוז?

נושאי הלימוד בקורס אימון ADHD משתנים ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב מוסדות הלימוד קורס אימון ADHD ללקויות למידה מקיף את נושאי הלימוד הבאים: כלים בתחום האימון האישי כמו רציונל ההצלחה של האימון, איתור והגדרת ערכים אישיים, איתור והגדרת חסמי הצלחה, אימון מרוכז, שיווק המאמן ועוד, וכלים בתחום ה- ADHD כמו מאפייני הפרעות קשב וריכוז, חסמים המפריעים להגדרת חזון אצל בעלי הפרעות קשב וריכוז, קשיי התארגנות וניהול זמן אצל בעלי הפרעות קשב וריכוז, מתבגרים בעלי הפרעות קשב וריכוז, זיהוי ואבחון הפרעות קשב וריכוז ועוד.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס אימון הפרעות קשב וריכוז?

מסיימי קורס קואוצ'ינג ADHD, שיעמדו בכל דרישות הלימודים (כגון נוכחות בשיעורים, הגשת עבודות, מעבר מבחנים, השתתפות בהתנסות מעשית) מקבלים תעודת גמר מטעם מוסד הלימוד הרלוונטי ומטעם איק"א, האיגוד הישראלי לקואוצ'ינג.

אם התעניינת בתקורס אימון ADHD, אולי תתעניין גם בתחומי לימוד אחרים הקשורים להפרעות קשב וריכוז, כמו לימודי תרפיה באמצעות גינון. הלימודים משתמשים בטכניקות השייכות לתחום הגינון ומאפשרות על ידן להגיע לרגיעה ולהתמודדות מוצלחת עם בעיות נפשיות שונות. תחום אחר הינו לימודי הידרותרפיה, אשר רואה ביכולת הטיפולית של המים, טכניקה שניתן להשתמש בה לתרפייה בפציינטים שעברו טראומה, וכן להתמודדות עם ADHD.

הלימודים מאפשרים לבוגרים להשתלב במסגרות השייכות לחינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי. כמו כן, הבוגרים יוכלו להשתלב גם במסגרות תעסוקה נוספות במתנסים, במכונים לאבחון דידקטי ולקויות למידה. חשוב שתצברו ניסיון בתחום על ידי ניסיון לטפל במקרים רבים הקשורים ללקויות למידה כך שבסופו של דבר תוכלו להיות בעלי שם בתחום ולפתוח קליניקות פרטיות משלכם.
מודעה
מחפש קורס ADHD?
מחפש קורס ADHD?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רמת גן וחיפה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה