קורס אימון באמצעות אומנות

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס אימון באמצעות אומנות
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס אימון באמצעות אומנות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס אימון באמצעות אומנות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי אימון באמצעות אומנות

אימון אישי עוסק בעולם העמדות והגישות שלנו כלפי עצמנו וכלפי העולם הסובב אותנו. ברגע שהמתאמן מתמיד וממלא את המשימות, הוא יגיע למטרה ויגשים את החזון. המשמעות של להיות מאמן אישי היא להיות שותף בחוויית יצירה הדדית אשר נושאת תוצאות ומספקת. לימודי אימון באומנות מאמינים שהאומנות יכולה לבטא את התחושות האמיתיות של האדם ובכך לסייע לו להתגבר על מכשולים.

בתור מאמנים עתידיים, תוכלו לתרום מניסיונכם ומהידע המקצועי שתרכשו בקורס זה, ובכך תמלאו תפקיד חשוב בהתפתחותו והגשמתו האישית של המתאמן שזקוק לעזרה והכוונה. קורס אימון באמצעות אומנות מעצים, מעודד ומפתח בתהליך מודע את היצירתיות ובכך מצליח להניע תהליכים ולהשיג יעדים ומטרות. בלימודים תקבלו את כל הכלים להדריך את המטופל למצוא את החוזקות שבו וכיצד להתגבר על החולשות שלו בעזרת האומנות. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס אימון באמצעות אומנות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס אימון באמצעות אומנות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות לימודי אימון באמצעות אומנות

האימון מהווה אמצעי למציאת פתרונות והגעה לתוצאות, תוך מציאת הפערים בין המצב העכשווי לבין המצב הרצוי העתידי. במסגרת קורס אימון באמצעות אומנות תוכלו ללמוד כיצד לפתח דיאלוג עם המתאמנים שלכם. המשתתפים בקורס לומדים כיצד להשתמש בתהליכים יצירתיים כדי להניע תהליכים שונים ולהשיג מטרות רצויות אשר הוגדרו בתחילת האימון. תלמדו גם כיצד לגרום למתאמנים שלכם להגיע למודעות ולרצון להצליח ולהגיע למטרות שלהם. 

באמצעות האמנות, ניתן לבטא את התחושות ואת המחשבות ללא צורך בחיפוש אחר ההגדרות המילוליות המגבילות. חופש הביטוי באמצעות האמנות, מאפשר "לקרוא" את המתאמן ולהציע לו מסגרת רחבה ויצירתית לנושא שעומד במרכז הטיפול. לתהליך היצירה עצמו יש כוח מאגי, של התעסקות בחומרים כגון צבעים, מכחולים, חימר, גבס, בד וכלי עבודה שונים. העבודה עם הידיים, ביחד עם יישום הרעיון ההתחלתי יכולים לתת המון כוח והשראה לתחומים שונים בחיים. התהליך בו לוקחים רעיון ואינטואיציה התחלתיים, מתכננים כיצד להוציא אותם לפועל, ולהכניס את הרעיון למשהו מוחשי שכן נמצא במסגרת מסויימת ונשמע לחוקים מסויימים הוא משהו שניתן ללמוד ממנו לחיים. תהליך האימון ידגיש את קווי הדימיון בין שני התהליכים. 

למי מתאים ללמוד קורס אימון באמצעות אומנות?

לימודי אימון באמצעות אומנות פתוחים בפני הציבור הרחב, אך לרוב מתאימים יותר למי שיש לו נגיעה באומנות או בטיפול, כלומר: מטפלים שעוסקים בתחום ורוצים להרחיב ידיעותיהם ומגוון השירותים שהם נותנים, או למי שעוסק באומנות ורוצה להרחיב את הידע שלו ולפנות לדרך של אימון. הקורס יכול להתאים גם לאקדמאים שמעוניינים לעשות הסבת מקצוע ולצאת לדרך חדשה, תוך שימוש במה שהם למדו קודם (למשל, פסיכולוגיה, אנתרופולוגיה, סוציולוגיה ועוד). לימודים אלו יכולים בהחלט להתאים למי שמרגיש שרוצה לתרום מהידע והניסיון שלו כדי לעזור לאנשים אחרים. 

מה הם תנאי הקבלה לקורס אימון באמצעות אומנות?

תנאי הקבלה לקורס אימון באמצעות אומנות משתנים ממכללה למכללה ותלויים בסוג הקורס: עבור קורסים למטפלים מנוסים, למשל, ישנן מכללות הדורשות מהמועמדים להציג תעודות כלשהן (כגון תעודת מטפל), או ניסיון. במקרה זה תצטרכו לעבור גם ראיון קבלה קצר. ישנן מכללות המציעות קורס אימון באמצעות אומנות לקהל הרחב, ולכן ללימודים אלו תנאי הקבלה לא יהיו מחמירים במיוחד ויסתכמו בהצגת 12 שנות לימוד או תעודת בגרות וראיון קבלה שיבחן את מידת התאמתכם לקורס. עבור קורסי אימון באמצעות אומנות המתאימים לאומנים, תנאי הקבלה יהיו בין השאר הצגת תיק עבודות מכובד בו תציגו את ניסיונכם וגם במקרה זה ייתכן ותידרשו לעבור ראיון קבלה. 

מה משך קורס אימון באמצעות אומנות?

משך לימודי אימון באמצעות אומנות משתנים ממכללה למכללה ותלויים כמובן בסוג הקורס אליו נרשמתם: קורסים לקהל הרחב, ללא ניסיון וידע, יימשכו יותר זמן, ואילו קורס אימון מתקדם יותר עבור מטפלים או אומנים מנוסים יימשך פחות זמן. לרוב מדובר בקורס שיימשך כחצי שנה, לאחר מכן תהיה תקופה של הכשרה מעשית בהדרכה אישית או קבוצתית. 

אם אתם עובדים במשרה מלאה וחוששים כי לא תוכלו להרשם ללימודים, אל דאגה: מכללות רבות מודעות לעובדה כי המועמדים שלהם בעלי עיסוקים שונים גם בשעות הבוקר כמו גם בשעות הערב, ומציעות לימודים אלו במתכונות בוקר וערב, כך שגם אם אתם אנשים עובדים, תוכלו להירשם ללימודים מבלי לפגוע בשגרת חייכם. 

מה לומדים בקורס אימון באמצעות אומנות?

תכנית הלימודים בקורס אימון באמצעות אומנות נוגעים בתחום האומנות, טכניקות אמנות מגוונות והיכרות עם חומרים אמנותיים שונים אשר תורמים ומקדמים את תהליך האימון. תוך כדי האימון, משולבים אמצעים אומנותיים כגון ציור, תנועה, נגינה, מוזיקה, משחק ועוד. בין נושאי הלימוד לומדים הכל אודות אתיקה מקצועית באימון, מיקוד, פגישה ראשונה, בניית אמון, פרדיגמות, אמונות מגבילות, שימוש בכלי אומנות לעזרת הטיפול.

התכנים האימוניים מועברים בצורה חווייתית ומבוססים על התנסויות רבות, פרזנטציות של המנחה, רכישת כלים אימוניים, עבודה בקבוצות והדגמות אימוניות. הלימודים כוללים נושאים תיאורטיים לצד התנסות מעשית. 

במה עוסקים בוגרי קורס אימון באמצעות אומנות?

בוגרי קורס אימון באמצעות אומנות, שיעמדו בכל דרישות הלימודים (כגון נוכחות בשיעורים, מעבר מבחנים, השתתפות בהתנסות מעשית), יקבלו תעודת מאמן מוסמך מטעם המכללה בה למדו. 

בתור מאמנים מוסמכים בתום הקורס, תוכלו לפנות לקהל פרטי או עסקי ולהציע שירות לקידום מטרות. בנוסף, ניתן לפתוח קליניקה עצמאית בתחום ולפתח את ההסמכה כדי לטפל גם בקבוצות, או להצטרף לארגונים אשר מעניקים שירותים לקידום ההעצמה האישית.

בוגרי הקורס יכולים להמשיך ללימודי אימון נוספים בהם אימון ADHD או ללימודי העצמה אישית ולהתפתח בתחום הטיפול. 
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎