קורס גישור בגירושין

נמצאו עבורך 4 מוסדות לימודים:

לימודי גישור בגירושין

עשרות אלפי אנשים מתגרשים מידי שנה בישראל, והמספר רק הולך ועולה. איך אפשר לסיים את ברית הנישואין בצורה הפשוטה ביותר ומצמצמים את כמות המריבות, החיכוכים והנזק שנגרם לילדים?

אחת מהדרכים היעילות והפופולריות להתמודדות עם הליך הגירושין היא הגישור, שמציע נתיב אלטרנטיבי להתמודדות עם הקונפליקטים שעולים במהלך הגירושין. הלימודים דומים בתכניהם ללימודי משפטים, אשר הההתעסקות היא פחות סביב נושא הפשרה והגישור, אלא בניסיון לייצג צד אחד "נגד" עורך דינו של הצד השני.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס גישור בגירושין?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס גישור בגירושין?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי על קורס גישור בגירושין

מידי שנה מתחתנים בישראל מעל ל-50 אלף זוגות. החתונה היא טקס מרגש, יפה ובעל משמעות שמכניס את אותם הזוגות לברית הנישואין - אך אצל כאחד מכל חמישה זוגות כאלו, הנישואין לא שורדים לאורך זמן ומסתיימים בגירושין.

קשה לדמיין כיצד אותו זוג צעיר, בשמלה לבנה וחליפה, משנה את פניו לזוג שנמצא בקונפליקט מר על רכוש, ילדים, בעלי חיים ועוד... זוגות רבים חווים את תהליך הגירושין כמשבר משמעותי בחייהם, כאן יכולים להיכנס לתמונה המגשרים, שיכולים להקל את התהליך ולקדם אותו רבות.

המגשר מטפל בכל ההיבטים הנוגעים לפרידת הזוג ופירוק המשפחה. המגשר חייב להיות נייטרלי ומקצועי ולהיות בעל עמדה שאינה מושפעת מעמדותיהם של בני הזוג, שיכולות להיות סותרות ודרמטיות. חשוב לדעת שהזוג המתגרש משתתף בתהליך הגישור מרצונו בלבד - המגשר לא יכול לכפות עליהם פתרון כלשהו אלא רק מסייע להם להגיע לפתרון הטוב ביותר.

בין היתר המגשר מסייע להבהיר את האינטרסים השונים של הצדדים ולהציג בפניהם את התוצאות האפשריות וההשלכות של כל דרך שבה יבחרו. לאחר הגעה לפשרה כלשהי, המגשר מנהל טיוטת הסכם ומסייע להפוך אותה להסכם בעל תוקף רשמי. 
קורס גישור בגירושין
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בקורס גישור בגירושין?

ההכשרה לגישור משתנה ממוסד למוסד ותכנית הלימודים משתנה בהתאם. בין הנושאים שכלולים בתכניות הלימוד של מרבית המוסדות: אפיון והתמודדות עם מאפייני הזוג בתהליך גירושין, חוקי המשמורת על ילדים והתמודדותע ם הסוגייה, מזונות ילדים ואישה חלוקת רכוש והסכמי ממון, יצירת הסכמי גירושין. 

הקורס יעניק לכם את ההכשרה הנדרשת להתמודדות עם הניירת הנחוצה בתהליך הגישור ותתנסו ביצירת הסכמים לדוגמא.

למי מתאימים לימודי גישור בגירושין?

הקורס יכול להתאים לבעלי הכשרה בסיסית בגישור שמעוניינים להתפתח ולהתמחות במיוחד בגירושין. בנוסף, הקורס יכול להתאים לעורכי דין שמעוניינים להרחיב את ארגז הכלים שלהם ולהתמקצע בגירושין על כל היבטיהם.
קורס גישור בגירושין
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס גישור בגירושין?

עם סיום הקורס תקבלו תעודת סיום. עם סיום הקורס תוכלו לקבל תעודת מגשר מטעם המוסד בו למדתם וכן תוכלו להגיש בקשה להכרה כמגשרים מטעם משרד המשפטים. כך תוכלו להשתלב כמגשרים בבתי המשפט, אם כשכירים או כעובדים עצמאים. 

אילו אפשרויות לימודים נוספות יש לבוגרי קורס גישור בגירושין?

באופן כללי, הלימודים הינם מעניינים במיוחד, אך ישנם אנשים אשר היו רוצים להרחיב את ידיעותיהם בתחום רחב יותר, של קן המשפחתי. לשם כך, קיים קורס גישור מתמקד בבעיות משפחתיות הנקרא לימודי גישור במשפחה

תחום אחר, הינו קורס גישור מיישבי סכסוך, אשר נחשב כתחום רחב יותר, המספק כלים יעילים בפתרון ויישוב סכסוכים, שעליהם יחליטו הצדדים בדבר - כמובן שבעזרתו ומניסיונו האישי של המגשר. 

במה עוסקים בוגרי קורס גישור בגירושין?

אמנם ניתן להתגרש גם מבלי להיעזר במגשר מקצועי. אך מומחים רבים בתחום יגידו - שלא כדאי. אמנם מגשר גירושין הוא לא מחולל קסמים שיהפוך את התהליך הלא פשוט לחוויה משמחת, אך הוא יכול לסייע כדי להפחית מעוצמת הטרגדיה ולשמור על ההליך מכובד ונטול קונפליקטים ככל הניתן.

בגירושין שבהם מעורבים ילדים של בני הזוג חשיבותו של המגשר גדולה עוד יותר והוא יכול לסייע לשמור על התא המשפחתי ולמנוע פגיעה בילדים, מעבר למתחייב.
מודעה
מחפש קורס גישור בגירושין?
מחפש קורס גישור בגירושין?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: כרכור, ירושלים, הכפר הירוק, חיפה, רחובות, מודיעין
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רחובות, תל אביב וחיפה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רמת גן וחיפה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חדרה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה