ClickCease

קורס בוררות

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס בוררות
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס בוררות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס בוררות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי בוררות

לימודי בוררות במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מבוקשים, מאתגרים ומקצועיים אשר נלמדים תחת ענף האימון והגישור. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם לביצוע שיטה אלטרנטיבית לפתרון והכרעה של סכסוכים אשר מהווה תחליף להליך המשפטי.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך התמודדות עם קונפליקטים ומחלוקות, ניהול משא ומתן מכבד והוגן, מציאת פתרונות אידיאליים שיספקו את שני הצדדים תוך הפעלת שיקול דעת ועוד.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס בוררות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס בוררות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס בוררות

הליך הבוררות הוא הליך הסכמי ומוסדר בחוק בו כל אחד מן הצדדים חותם על הסכם בוררות, בו מצוינת זהות הבורר שנבחר על ידי שניהם בהסכמה, כאשר הדרישה היא שיהיה הבורר ניטרלי ואובייקטיבי. מעמדו של הבורר בתהליך הבוררות הוא כשל שופט, ופסיקתו מחייבת את שני הצדדים.

בדומה להליך הגישור, יישוב סכסוכים באמצעות בוררות מספק מענה מהיר מבלי לערב את מערכת המשפט, ועל כן בוחרים רבים לפנות לגורם חיצוני בעל הסמכה מתאימה, שיאפשר הן הגעה לפתרון והן יחסוך את הבירוקרטיה שמהווה חלק מההליך המשפטי.

קהל היעד לקורס בוררות

לימודי קורס בוררים פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון קודם בנושא המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום מבוקש ורווחי זה, והן ליועצים ארגוניים, עורכי דין, מנהלים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים וכדומה אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולסייע בפתרון סכסוכים בתחומים השונים.

תנאי הקבלה לקורס בוררות

תנאי הקבלה לקורס בוררות משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר ישנם קורסים הפתוחים בפני הקהל הרחב ואינם מציבים דרישות קבלה כלל, וישנם כאלו הדורשים כי יהיו המועמדים בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה או תואר אקדמי רלוונטי.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי בוררות

משך לימודי בוררות משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, נפרשים הלימודים על פני מספר חודשים.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס בוררות

במהלך לימודי הקורס בנושא בוררות מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו יסודות הבוררות, מתי בוררות מותרת, היחס בין בתי המשפט לבוררים, אמנות הדיבור, ניהול משא ומתן, סוגי בוררויות, הסכמי בוררות, ההבדל בין גישור לבוררות, ניהול הבוררות, פסיקת הבורר, דיני אתיקה, עקרונות משפטיים ועוד.   

תעודת גמר לאחר קורס בוררות

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי בוררות

עם סיום לימודי בוררות יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות כבוררים, בין אם מדובר בהליכי בוררות בין אנשים פרטיים, אנשים פרטיים ורשויות, רשויות שונות, עסקים ועוד. נוסף על כך יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר קורס בוררות

בוגרי קורס בוררות המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס גישור משפחתי בו יוכשרו לסיוע בפתרון סכסוכים משפחתיים שמקורם במריבות, פרידות, גירושין וכדומה.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס גישור ויישוב סכסוכים שיכשיר אותם ליישוב סכסוכים, אי הסכמות וריבים בתחומים השונים.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎