ClickCease

קורס גישור משפחתי

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

לימודי גישור משפחתי

לימודי גישור משפחתי במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מרתקים, ייחודיים ומעשירים אשר נלמדים תחת ענף האימון והגישור. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם לפתרון סכסוכים, מחלוקות ואי הסכמות במשפחה באמצעות מגשר המהווה גורם חיצוני ובלתי תלוי.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך סיוע לזוגות ולמשפחות ביישוב קונפליקטים והגעה לפתרון המוסכם על שני הצדדים, באמצעות הליך אלטרנטיבי שמחליף את ההליך המשפטי המסורבל.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס גישור משפחתי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס גישור משפחתי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס גישור משפחתי

מבחינה אידיאלית, אמורה משפחה להוות את המקום הבטוח ביותר בחייו של אדם, אמנם בפועל ישנן משפחות לא מעטות שמוצאות עצמן בסכסוכים ומחלוקות שונות. הגישור המשפחתי הוא דרך לפתור בעיות הנוגעות לתא המשפחתי תוך פגיעה מינימלית בבני המשפחה, זאת תוך הבנת רצונותיו וצרכיו של כל אחד מהצדדים, ניהול שיח מכבד והגעה להסכם המקובל על שני הצדדים.

המגשרים המשפחתיים משמשים כדמות חיצונית ניטרלית המסייעת בהגעה לפשרה בנושאים כמו גירושין, פירוק יחסים, הסכמי ממון, משמורת ילדים, דיני ירושה, דמי מזונות וכדומה.
קורס גישור משפחתי
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לקורס גישור משפחתי

לימודי קורס גישור משפחתי פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון קודם בנושא המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום מבוקש ורווחי זה, והן לעורכי דין או למטפלים מהסוגים השונים אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולסייע בפתרון סכסוכים בתחומים השונים.

תנאי הקבלה לקורס גישור משפחתי

תנאי הקבלה לקורס גישור משפחתי משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר ישנם קורסים הפתוחים בפני הקהל הרחב ואינם מציבים דרישות קבלה כלל, וישנם כאלו הדורשים כי יהיו המועמדים בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה או תואר אקדמי רלוונטי. בחלק מן המקרים יידרשו המועמדים לניסיון קודם בגישור.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
קורס גישור משפחתי
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי גישור משפחתי

משך לימודי גישור משפחתי משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, כוללים הלימודים בין 30 ל-300 שעות לימוד אקדמיות.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס גישור משפחתי

במהלך לימודי הקורס בנושא גישור משפחתי מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו עקרונות תהליך הגישור, מאפייני גישור משפחתי, דגמים שונים לניהול גישור, רגשות המעורבים בתהליך, אילו מצבים מתאימים לגישור משפחתי, מצבים בהם נכון להפסיק תהליך גישור, תפקידו של המגשר, אלימות במשפחה, היבטים משפטיים בגישור משפחתי, מאפייני זוגות במשבר ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס גישור משפחתי

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. חלק מן המוסדות אף מקנים לבוגריהם תעודה מוכרת ומאושרת על ידי איגודים מקצועיים רלוונטיים בתחום, כמו האגודה הישראלית לטיפול משפחתי, למשל.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי גישור משפחתי

עם סיום לימודי גישור משפחתי יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות המציעים שירותי גישור וביניהם משרד הרווחה. נוסף על כך יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר קורס גישור משפחתי

בוגרי קורס גישור משפחתי המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס ייעוץ לכלכלת המשפחה בו יוכשרו למתן סיוע למשפחות בנושא ניהול התחום הכלכלי.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס גישור ויישוב סכסוכים שיכשיר אותם ליישוב סכסוכים, אי הסכמות וריבים בתחומים השונים.
מודעה
מחפש קורס גישור משפחתי?
מחפש קורס גישור משפחתי?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: כרכור, ירושלים, רמת השרון, חיפה, רחובות, מודיעין
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רחובות, תל אביב וחיפה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חדרה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה