קורס גישור מעשי

נמצאו עבורך 4 מוסדות לימודים:

לימודי גישור מעשי

תפקיד המגשר הינו תפקיד מהותי שיכול להשפיע רבות על חייהם של אנשים ועל האופן שבו יתנהלו דברים כגון גירושין, פירוק חברות ועוד. כדי להיות מגשר יש צורך בהכשרה לימודית ומעשית - במסגרת לימודי גישור, שמעניקים הכשרה מקצועית ויאפשרו לכם להשתלב בעבודה שנחשבת למרתקת ומשתלמת במיוחד.

כאן תקבלו מידע על כל מה שרציתם לדעת אודות תהליכי גישור במשפחה, גישור גירושין, גישור עסקי ועל ההכשרה הלימודית שנחוצה על מנת לעסוק בתחומים הללו.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס גישור מעשי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס גישור מעשי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי על קורס גישור בסיסי

הגישור הופיע כבר בעת העתיקה, יש היסטוריונים שטוענים שהחברה הפיניקית נעזרה במגשרים, כאשר הפרקטיקות של תחום הגישור החלו להתפתח ביוון העתיקה, כ-500 שנים לפני הספירה. אמנם אלו שפעלו כמגשרים לא קיבלו תמיד את הכינוי הרשמי שבו אנו משתמשים עד היום, אך בפועל הם ביצעו את תפקיד הגישור בדומה לדרך שבה הוא מתבצע גם במאה ה-21.

הלימודים הינם מצומצמים וכוללים התייחסות לתכנים מקיפים יותר השייכים ללימודי גישור. התחום החל להפוך לפופולארי ביותר כיוון שעלתה המודעות כי בתרבויות רבות המגשר נחשב לדמות מכובדת, מעין מקביל יותר מלומד מצ'יף שבטי שמסייע לפתור קונפליקטים בדרכי שלום ובצורה היעילה ביותר. כיום הגישור זוכה לעדנה מחודשת, כאשר רבים מעדיפים לפתור סכסוכים משפטיים מחוץ לכותלי בית המשפט.

המגשר הינו דמות ייחודית וסמכותית שמסייעת בפתרון בעיות, אך חשוב להדגיש שהוא לא גורם סמכותי שמכריע את הסכסוך, אלא רק מסייע לשני הצדדים לקונפליקט למצוא פשרה, כל זאת במקסימום אובייקטיביות ונייטרליות. המגשר מוביל את תהליך המשא ומתן ושואף לסייע לשני הצדדים להגיע לפתרון שיהיו מרוצים ממנו ושישמור על האינטרסים שלהם ככל הניתן. 

קורס גישור מעשי
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בקורס גישור מעשי?

תכנית הלימודים משתנה ממוסד למוסד ותוכלו לבחור האם ללמוד במסגרת קורס גישור או סדנת גישור במכללות, מכוני לימודי גישור ועוד. תכנית הלימודים משתנה ממוסד למוסד וכדאי לבדוק מהו הסילבוס של הקורס, במידה ואתם רוצים לדעת במדויק מהם התכנים שיועברו. בין הנושאים שקיימים במסגרת קורסי גישור שונים: לימודי ניהול קונפליקטים אפקטיבי ומיומנויות גישור, לימודי טכניקות לשכנוע במהלך ניהול משא ומתן.

כמו כן הקורס יעסוק בהצעת אלטרנטיבות יעילות ובחירת האלטרנטיבה הנכונה עבור הצדדים המשתתפים בגישור, הרגעה במהלך ניהול גישור, יצירת הקשבה אקטיבית, הצגת עמדות יעילה, לימודי ניהול סכסוכי שכנים, לימודי ניהול סכסוכים עסקיים, לימודי ניהול סכסוכים זוגיים וגירושין ועוד.

מה הם תנאי הקבלה לקורס גישור מעשי?

חשוב שתדעו: הקריטריונים לעיסוק בגישור מוגדרים על ידי ועדה שהסמיך מנהל בתי המשפט. בין הדרישות ממגשרים הן השתתפות בקורס גישור בן 60 שעות לפחות והשכלה אקדמית. הועדה הגדירה שהעוסקים בגישור זקוקים לנסיון של חמש שנים לפחות בתחום אותו למדו.

בנוסף, היעדר הרשעות בעבירות פליליות שיש עמן קלון.  כדאי שתדעו: תוכלו לעסוק בגישור גם אם אין לכם תואר אקדמי, אך לא תוכלו לקבל תיקים מבתי המשפט.
קורס גישור מעשי
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

אילו אפשרויות לימודים נוספות יש לבוגרי קורס גישור מעשי?

במידה ותחום הגישור מעניין אתכם, ואינכם מסתפקים בלימוד בסיסי ביותר של תחום זה, ייתכן כי כדאי לכם לפנות ללימודים מקיפים יותר העוסקים בתחומי הגישור בגירושין. הלימודים הינם מתבססים על פרקטיקות הגישור באופן כללי, אך בשונה, מתמקד בראש ובראשונה על הקניית מיומנויות שיעזרו לשני בני הזוג להגיע לפשרה, שתעזור להם בניהול חייהם בצורה שתהיה הוגנת ומקובלת על שני הצדדים. 

תחום לימודים אחר, הינו לימודי בוררות, הלימודים הינם מתבססים על קבלה של הצדדים החלטה של איש מקצוע, דהיינו, הבורר. החלטתו צריכה להיות באופן כללי, ממוצע ההחלטות שישקפו את שני הצדדים, אך כאן ההחלטה אינה בידיהם של הפונים ואין הגעה לפשרה. 

במה עוסקים בוגרי קורס גישור מעשי?

עם סיום לימודי גישור תוכלו לקבל תעודת סיום מהמוסד שבו למדתם. תוכלו להתחיל לעבוד כמגשרים בבתי משפט כעצמאים או במסגרת עבודה כשכירים בגופים שמעניקים שירותי גישור.

כדי להיות מגשרים כדאי שתיקחו חלק בקורס גישור שיעניק לכם את הידע והכלים הנחוצים להשתלבות בתחום מרתק זה.

ניהול משא ומתן ופתרון קונפליקטים הוא לא תחום מתמטי שיש בו נוסחאות ברורות ודרכי פעולה מוגדרות שתמיד עובדות, אלא יותר תהליך הוליסטי שדורש תשומת לב רבה, התאמה לנסיבות השונות לאורך הדרך ורגישות לתגובות הצדדים במהלך תהליך הגישור, כל זאת בדרך לחתימה על הסכם שמקובל על כל הצדדים ומקבל תוקף משפטי מחייב.
מודעה
מחפש קורס גישור מעשי?
מחפש קורס גישור מעשי?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - נתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: כרכור, ירושלים, הכפר הירוק, חיפה, רחובות, מודיעין
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: צפת
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה