לימודי אפריקה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
לימודי אפריקה
רוצה לקבל מידע על לימודי אפריקה?
שירות אישי חינם!

תואר ראשון בלימודי אפריקה

יבשת אפריקה עוברת בשנים האחרונות תהליכים רבים, המשפיעים על כל העולם, ובכלל זה גם על ישראל– הגובלת בצפונה של אפריקה. על כן יש חשיבות רבה להבנתה של יבשת זו. יתירה מכך – חברות ישראליות ובינלאומיות רבות משקיעות (ומושקעות) באפריקה, ורבים מבקשים לנצל עולם מתפתח זה לגריפת רווחים, בעוד אחרים מעוניינים לעזור ולתרום להתפתחותה של אפריקה ולאיכות החיים של תושביה.

 לימודי אפריקה לתואר ראשון, המשלבים בין תחומי דעת מרתקים רבים – סוציולוגיה ואנתרופולוגיה,  גיאוגרפיה והיסטוריה, כלכלה ועוד, נועדו להכשיר את בוגריהם בידע רב על יבשת זו, כך שיוכלו להשתלב במשרות הוראה ומחקר בתחום או בעבודה בארגוני זכויות אדם  ובארגונים עסקיים הפועלים באפריקה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי אפריקה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי אפריקה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

קהל היעד ללימודי אפריקה לתואר ראשון

הלימודים בתואר הראשון בלימודי אפריקה מיועדים לכל מי שרוצה להעמיק ידיעותיו והיכרותו עם היבשת השחורה – אחת היבשות הגדולות ביותר, בעלת היסטוריה מפוארת, וחשיבות גדולה לכלכלת העולם. אם אתם מתעניינים בגיאוגרפיה, היסטוריה, מדע המדינה או יחסים בינלאומיים – לימודים אלו יוכלו להתאים לכם במיוחד.

למעשה, כיוון שהלימודים מוצעים במסגרת דו חוגית בלבד, תוכלו לשלבם עם חוג לימודים אחר אשר מעניין עאתכם במיוחד. כן מתאימים הלימודים ליזמים ואנשי עסקים, המעוניינים להשתלב בעבודה באפריקה (או עם חברות ישראליות ובינלאומיות הנמצאות בקשרים, או פועלות ביבשת זו).

מה הם תנאי ההקבלה לתואר ראשון בלימודי אפריקה?

תנאי הקבלה לתואר ראשון בלימודי אפריקה תלויים בתנאי הקבלה ללימודים בחוג השני אותו תבחרו ללמוד, שכן, נכון ל-2013, התואר הראשון בלימודי אפריקה מוצע במסגרת דו חוגית בלבד. בעוד לחלק ממוסדות הלימוד ניתן להתקבל ללא ציון פסיכומטרי תקף ואף ללא תעודת בגרות מלאה – מכללות ואוניברסיטאות אחרות פותחות את שעריהן רק בפני בעלי תעודת בגרות וציון פסיכומטרי ברף מסוים.

אם אינכם עומדים בתנאי הקבלה – אל חשש! אתם יכולים להירשם ללימודים בקורס שיפור והשלמת בגרויות, לימודי הכנה למבחן הפסיכומטרי או להצטרף למכינה קדם אקדמית – ולהעלות פלאים את סיכויי הקבלה שלכם ללימודים המרתקים.

כמה זמן נמשכים לימודי אפריקה לתואר ראשון?

משך הלימודים בתואר הראשון בלימודי אפריקה הוא כשלוש שנים, אולם מכללות ואוניברסיטאות אחדות מאפשרות לבוגרים למשוך את לימודיהם על פני שנה נוספת, אם הם אינם מספיקים להשלים את כל חובות הלימודים בשלוש שנים.

אם אתם מעוניינים ללימודי התואר הראשון בלימודי אפריקה, אך חוששים כי סדר יומכם המלא והעמוס ימנע לעשות כן – יש לנו חדשות טובות עבורכם! חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד מציעים אפשרות ללימודי ערב, המתאימים במיוחד לאנשים עובדים, כך שתוכלו להתפתח וליהנות מלימודים מרתקים אלו, ללא לוותר על יותר מידי ימי עבודה. 

מה לומדים בלימודי אפריקה לתואר ראשון?

תכנית הלימודים בלימודי אפריקה לתואר ראשון היא עשירה ומגוונת במיוחד, וכוללת שלל קורסים מרתקים, אשר ידאגו כי תכירו מקרוב אספקטים שונים של יבשת זו. בדרך כלל כוללים הלימודים מספר קורסי חובה בסיסיים, לצד שלל אפשרויות לקורסי בחירה מעשירים.

אמנם נושאי הלימודים והקורסים השונים משתנים בין מכללות ומוסדות לימוד בתחום, אך לעיתים קרובות כוללים הלימודים את התכנים והנושאים הבאים: צמיחת המדינות החדשות באפריקה, משטר ופוליטיקה באפריקה, האסלאם באפריקה, יהודי צפון אפריקה במאה ה-19 ובמאה ה-20, הקולוניאליזם האירופי באפריקה, היסטוריה קדם קולוניאלית של אפריקה, עבדות ביבשת אפריקה, ההיסטוריה של אתיופיה, אנתרופולוגיה, ועוד מגוון קורסים מרתקים העוסקים בהיסטוריה, תרבות, כלכלה, פוליטיקה וכל מאפייניה הנוספים של אפריקה.

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר ראשון בלימודי אפריקה?

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות התואר, יהיו זכאים לתעודת B.A במדעי הרוח בלימודי אפריקה, ובחוג הלימודים הנוסף אותו למדו.

במה עוסקים בוגרי לימודי אפריקה?

בסיום הלימודים יוכלו בוגרי התואר להשתלב בעבודות מחקר בתחום, כמו גם בעבודות הוראה – בישראל ובכל רחבי העולם. כמו כן, יכולים הבוגרים להשתלב בעבודה בארגונים, חברות ועסקים ישראליים ובינלאומיים שונים, הפועלים באפריקה.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי תואר ראשון בלימודי אפריקה?

בוגרים אשר יחליטו להמשיך ולהתפתח מקצועית יוכלו לפנות ללימודים לתואר מתקדם באחד מתחומי מדעי הרוח או מדעי החברה, דוגמת תואר שני במדעי המדינה, תואר שני באנתרופולוגיה, תואר שני בהיסטוריה - ומגוון תארים מתקדמים נוספים. 

סיכום

לסיכום, אם גם אתם מוצאים את עצמכם מרותקים ליבשת המסתורית, ומעוניינים להכיר מקרוב את תולדותיה של אפריקה ואת מצבה הנוכחי, להעשיר ידיעותיכם על הכלכלה, המצב הפוליטי, המדיני והחברתי באפריקה, ולהבין היטב את עברה של המדינה ואת הכיוונים בהם היא מתפתחת – לימודי אפריקה לתואר ראשון יכולים להתאים לכם עד מאד! לימודים מרתקים אלו יעזרו לכם להשתלב במשרות הוראה ומחקר בתחום, כמו גם בעבודה בחברות עסקיות ובארגונים המקיימים שיתופי פעולה עם חברות אפריקאיות או פועלים בשטח היבשת.
מודעה
מחפש לימודי אפריקה?
מחפש לימודי אפריקה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה