תואר שני במדעי המוח

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
תואר שני במדעי המוח
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני במדעי המוח?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני במדעי המוח?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי מדעי המוח לתואר שני

לימודי מדעי המוח לתואר שני הם לימודים מאתגרים ומרתקים, החושפים בפני הסטודנטים את נפלאות המוח ומערכת העצבים האנושית (כמו גם את זו של בעלי החיים), במטרה להאיר את המסתורין סביב איבר חשוב זה, האחראי על כל תג ופרט בתפקודנו.

מדעי המוח הינם תחום אינטרדיסציפלינרי המשלב לימודים מתחומי הנוירוביולוגיה, הנוירולוגיה והפסיכיאטריה, וכולל תת- תחומים רבים: פסיכוביולוגיה, נוירופסיכולוגיה, קיברנטיקה ביולוגית, נוירוכימיה, מדעים קוגנטיביים ועוד. לרוב תנתן לסטודנטים בחירה בין מסלול מחקרי, הכולל עבודת מחקר (תזה), לבין מסלול ללא תזה, המתמקד בהעמקת הידיעות שנרכשו בתואר הראשון. ככלל, רבים מבוגרי תואר זה בוחרים להמשיך את לימודיהם לקראת דוקטורט.

אם גם אתם מתעניינים בלימודים מרתקים ומאתגרים אלv, אשר רבים רואים בהם את תחום העתיד, הגעתם למקום הנכון – כאן תמצאו מידע רב ומועיל אודות לימודי תואר שני במדעי המוח.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני במדעי המוח?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני במדעי המוח?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות לימודי תואר שני במדעי המוח

חשיבותו ומרכזיותו של המוח בתפקוד האנושי ידועה כבר מאות שנים – כבר במאה החמישית טען היפוקרטס, אבי הרפואה המערבית, כי "על האדם לדעת כי מן המוח, ורק מן המוח, מתעוררים תענוגותינו, שמחתנו וצחוקנו וכן גם עיצבוננו, כאבנו, סבלותינו ודמעותינו, ובמיוחד – באמצעותו אנו חושבים, רואים, שומעים ומבחינים בין טוב לרע". אולם, רק במרוצת השנים האחרונות חלה התפתחות דרסטית ביכולתנו לחקור ולהבין את המוח ומערכת העצבים לפרטיה, וחלה התפתחות דרמטית במשאבים והעניין המופנים לתחום זה.

לימודי התואר השני במדעי המוח נועדו להכשיר אנשי מחקר ופיתוח איכותיים בתחום, אשר יוכלו להמשיך ולקדם את הבנתנו על תפקוד המוח, ולפתח תרופות ופתרונות לתחלואים ובעיות שונות. לימודים מאתגרים אלו אינם פשוטים כלל וכלל, אך הם מציבים את בוגריהם בחוד החנית של עולם המדע והמחקר, ומציידים אותם במיטב הכלים להסרת מעטה המסתורין הקיים סביב המוח ומערכת העצבים.

תנאי הקבלה לתואר שני במדעי המוח?

תנאי הקבלה ללימודי תואר שני במדעי המוח כוללים, בדרך כלל, את הדרישות הבאות: תואר ראשון בממוצע 80 לפחות (רבות מהמכללות והאוניברסיטאות דורשות ממוצע גבוה יותר) באחד מתחומי מדעי הטבע והחיים, המדעים המדויקים או פסיכולוגיה ולעיתים קרובות נדרשים המועמדים להשלים קורסים שונים טרם תחילת הלימודים.

כן נדרשים המועמדים להיות בעלי פטור מלימודי אנגלית, ובחלק מהמכללות אף נדרשים המועמדים לעבור ראיון קבלה ולהציג המלצות אקדמיות ו/או מעשיות.

כמה זמן נמשכים לימודי תואר שני במדעי המוח?

לימודי תואר שני במדעי המח נמשכים שנתיים (ארבעה סמסטרים), אולם אם אינכם מצליחים להשלים את כל חובות הלימודים בזמן זה – תוכלו להגיש בקשה להארכת לימודים – ולגרור את הלימודים על פני סמסטר אחד (או שניים) נוספים.

מה הם מסלולי הלימוד בתואר שני במדעי המוח?

ניתן ללמוד את התואר השני במדעי המוח במסלול מחקרי, הכולל כתיבת תיזה, וכן במסלול לא-מחקרי, אשר אינו כולל כתיבת עבודה זו. אם אתם חושבים להמשיך לתואר שלישי (דוקטורט) בתחום זה או בתחומים קרובים אחרים – מומלץ עד מאד כי תבחרו ללמוד תואר שני במדעי המוח במסלול המחקרי, הכולל גם כתיבת תיזה.

מה לומדים בלימודי תואר שני במדעי המוח?

לימודי תואר שני במדעי המוח כוללים מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים, וחלק ניכר מהמכללות והאוניברסיטאות בתחום מציעות גם הכשרה מעשית עניפה במהלך הלימודים, הכוללת עבודה במעבדות משוכללות ועתירות ציוד.

לעיתים קרובות כוללים לימודי מדעי המוח לתואר שני את הנושאים והתכנים הבאים: היבטים פיסיולוגיים של מערכת העצבים, אנדוקרינולוגיה, רשתות נוירונים, ביולוגיה מולקולארית, מערכות מוטוריות, רגש וקוגניציה, מחלות נוירופסיכיאטריות, נוירופיזיולוגיה של מערכות השלמה, ועוד מגוון נושאים.

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר שני במדעי המוח?

בוגרי תואר שני במדעי המוח, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת תואר שני (מוסמך) במדעי המוח, מטעם המכללה או האוניברסיטה בה השלימו את לימודיהם.

במה עוסקים בוגרי תואר שני במדעי המוח?

בוגרי תואר שני במדעי המוח יכולים להשתלב בעבודה כאנשי מחקר ופיתוח בתעשיות שונות (תעשיית התרופות, תעשיית המזון, תעשיית הציוד הרפואי והביו-רפואי ועוד). כן יכולים הבוגרים להשתלב בתעשיית המחקר הענפה בתחום או לעסוק בהוראה והדרכה בתחום זה – ההולך ומתפתח במהירות עצומה.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎