לימודי דיאטנית קלינית

נמצאו עבורך 4 מוסדות לימודים:

תואר ראשון במדעי התזונה

רוצים להבין את השפעות התזונה על בריאות האדם? מעוניינים ללמוד מקצוע פרא-מקצועי מרתק ומבוקש - שיקנה לכם הסמכה יוקרתית ויעזור לכם להשתלב בשלל עבודות ייעוציות, טיפוליות והדרכתיות כשכירים או כעצמאיים? מעוניינים לדעת להתאים תפריטים לאנשים הסובלים ממצבים רפואיים שונים, לסייע לחולים בהפרעות אכילה ולעזור למעוניינים להרזות? אם עניתם בחיוב על אחת משאלות אלו - לימודי דיאטנים קליניים, הידועים גם כלימודי תזונאים או לימודי תואר ראשון במדעי התזונה יכולים להתאים לכם עד מאד.

חשיבות התזונה והשפעותיה על בריאותינו זוכות להכרה הולכת וגוברת מצד הממסד הרפואי והציבור הכללי כאחד - ועל כן עולה גם הביקוש ללימודי דיאטנים (לימודי תזונאים). בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע רב אודות לימודים מרתקים אלו - מהם תנאי הקבלה, מהו משך הלימודים, מהן אפשרויות התעסוקה לבוגרים וכו'. בואו לקרוא עוד על לימודי תזונאיות במכללות המובילות.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי דיאטנית קלינית?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי דיאטנית קלינית?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

למי מתאים ללמוד לימודי דיאטנית קלינית?

לימודי דיאטנים קליניים מיועדים לכל המתעניינים בהשפעות המזון והתזונה על בריאותינו - והם מתאימים במיוחד עבור המעוניינים לעסוק בתחום - ולעבוד כדיאטנים קליניים במוסדות הבריאות והקהילה (בתי חולים, קופות חולים, בתי אבות וכו') - כמו גם עבור המעוניינים לפתוח קליניקה פרטית ולעסוק בייעוץ וטיפול תזונתי. 

אם אתם מתעניינים בלימודים אלו אולי תגלו עניין גם בלימודי תעודה מהתחום - קורס תזונה טבעית, קורס ייעוץ תזונתי, קורס תזונה על פי סוג דם וכיו"ב. 
לימודי דיאטנית קלינית
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם תנאי הקבלה ללימודי דיאטנית קלינית?

תנאי הקבלה ללימודי דיאטנית קלינית נחשבים לגבוהים יחסית וכוללים, בדרך כלל, את הדרישות הבאות: תעודת בגרות מלאה בממוצע של 90 ומעלה, הכוללת מקצוע מדעי מורחב אחד לפחות - כימיה, ביולוגיה, פיזיקה וכו' (במידה וחסר לכם מקצוע מדעי מורחב - תוכלו להשתלימו בעזרת לימודים במכינה), ציון פסיכומטרי של 600 ומעלה (בחלק מהמכללות ניתן להתקבל ללימודים גם ללא פסיכומטרי) ומעבר של ראיון אישי, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו. 

כמה זמן נמשכים לימודי דיאטנית קלינית?

לימודי תואר ראשון במדעי התזונה נמשכים, בדרך כלל, שלוש שנים - ובסיומם נדרשים הבוגרים לסיים את חובת הסטאז', הנמשך חצי שנה, כך שמתחילת הלימודים ועד קבלת ההסמכה של דיאטן קליני יחלפו שלוש וחצי שנים. כדאי לזכור כי השתלבות בסטאז' אינה תמיד מהירה וחלקה - כך שייתכן כי תיאלצו להמתין מספר חודשים (ולפעמים אף שנה ולמעלה מכך) בין סיום הלימודים לבין השתלבות בעבודת הסטאז'. 
לימודי דיאטנית קלינית
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בלימודי דיאטנית קלינית?

תכנית הלימודים בתואר ראשון במדעי התזונה היא עשירה עד מאד, ודואגת להכשיר את בוגריה במיטב הידע, המיומנויות והכלים הנדרשים לדיאטן קליני מקצועי ואיכותי. בסיום הלימודים נדרשים הבוגרים למלא את חובת הסטאז', הכוללת עבודה של ארבעה חודשים בבית חולים, חודש בעבודה במסגרת הקהילה וחודש נוסף של עבודה במוסד גריאטרי או מוסד לבריאות הציבור.

בין נושאי הלימוד בתואר: כימיה כללית, ביוכימיה, סטטיסטיקה, תזונת האדם, פיזיקה, דיאטטיקה, חינוך תזונתי, שיטות סקר בתזונה ובבריאות, התאמת תפריט למצבים פיזיים שונים, הפרעות אכילה, בריאות הציבור, תזונה במעגל החיים, מיקרוביולוגיה, ויטמינים ומינרלים, אבות המזון, קידום בריאות, מדעי ההתנהגות, פיתוח מזון פונקציונלי, טיפול תזונתי, אתיקה מקצועית ועוד מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים.

איזה תעודה מקבלים בוגרי דיאטנית קלינית?

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות התואר, יהיו זכאים לקבל תעודת תואר ראשון במדעי התזונה (B.Sc)  מטעם המכללה/ אוניברסיטה בה השלימו את לימודיהם. לאחר סיום הלימודים לתואר נדרשים הבוגרים למלא את חובת הסטאז' (התנסות בעבודה מעשית) ולגשת למבחני ההסמכה של משרד הבריאות. בוגרים אשר יעברו בהצלחה את מבחני ההסמכה - יהיו זכאים לקבל הסמכה של דיאטנים קליניים מטעם משרד הבריאות. 

במה עוסקים בוגרי דיאטנית קלינית?

בוגרי לימודי הסמכת דיאטנים, אשר יעמדו בכל דרישות ההסמכה של משרד הבריאות, יוכלו לעבוד בבתי חולים וקופות החולים, בבתי אבות, בחברות המזון השונות וכיו"ב. כן יוכלו הבוגרים לצאת לדרך עצמאית ולפתוח קליניקה פרטית משל עצמם.
מודעה
מחפש לימודי דיאטנית קלינית?
מחפש לימודי דיאטנית קלינית?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רחובות
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל חי, סמוך לקרית שמונה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אריאל בשומרון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אשקלון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה