קורס הדרכה הורית

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכים לתנאי השימוש
קורס הדרכה הורית
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות קורס הדרכה הורית?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על קורס הדרכה הורית?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכים לתנאי השימוש

קורס הדרכה הורית במכללות

אין ילד או ילדה שעושים את מה שמבקשים מהם באותו הרגע, במיוחד אם מדובר בבקשות כמו להתלבש או לנעול נעליים, לכבות את הטאבלט או הטלויזיה, להיכנס למקלחת, או ללכת הביתה מגן המשחקים. כל הבקשות מתחילות בטוב ובגילאים מסויימים (כגון גיל שנתיים הנורא אך גם לאחר מכן) הויכוח הופך להתקף זעם (או טנטרום). לרוב, הילדים פוצחים בהתקפי בכי וויכוחים דווקא כשההורים לחוצים בזמן, ולכן כל הסיטואציה הופכת לנפיצה. בסופו של דבר, אף אחד לא יוצא מורווח ושני הצדדים יוצאים מופסדים. 

הורים רבים מחליטים שהגיע הזמן לקבל כלים לחינוך נכון של הילדים, ופונים למדריכי הורים כדי לקבל הנחייה להתמודדות עם קשיי גידול הילדים. מדריך או מדריכת ההורים מקשיבים לבעיות, מאבחנים אותן, ונותנים עצות ורעיונות ליישום עד לפגישה הבאה. לעיתים ההדרכה ניתנת באופן חד פעמי בהרצאה או סדנה. כדי להיות מדריכי הורים, עליכם ללמוד בקורס הדרכה הורית שניתן למצוא במכללות רבות ברחבי הארץ. כל מה נשאר הוא רק לבדוק איזו מכללה מציעה קורס זה ולהירשם. קורס זה מפגיש בין תחומי הנחיית קבוצות, חינוך וייעוץ. 
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות קורס הדרכה הורית?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על קורס הדרכה הורית?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכים לתנאי השימוש

מידע כללי אודות קורס הדרכה הורית

להיות הורים זאת אחת העבודות הכי קשות ומאתגרות שיש: עבודה עם אחריות, לחץ, בלי הפסקות צהריים, עם שעות עבודה מסביב לשעון. אך למרות שזאת העבודה הכי קשה שיש, היא מגיעה ללא הוראות הפעלה והורים רבים מוצאים עצמם במצב של ניסוי וטעייה בכל עניין חדש, אבודים מול יצור קטן שהם לא יודעים כיצד לגרום לו להפסיק לבכות. בעקבות כך נולד הצורך למי שידריך את ההורים וייתן כיוון ודרך חיים חדשה שתעזור לעבור את תקופת המרד הראשונה של ילדים ופעוטות. 

קורס הדרכה הורית אורך כמה חודשים, בו תלמדו שיטות שונות בערתן תוכלו לעזור להורים  להתמודד עם בעיות שונות: הצבת גבולות, כניסת אח קטן למשפחה, גירושים של ההורים, כניסה למסגרת ועוד. הלימודים כוללם חומר תיאורטי אך גם תלמדו לעמוד מול קהל, כיצד להנחות קבוצות בצורה מעניינת, תוך העברת חומר חשוב ושימושי, כיצד לדבר אל הורים צעירים ולהתמודד עם כל צורות הבעיות שיכולות לצוץ עם ילדים קטנים וצעירים. 

קהל יעד

קהל היעד של קורס הדרכה הורית משתנה ממכללה למכללה ויכול להתאים לכל מי שמתעניין בחינוך והדרכה. לרוב, קורס זה יתאים לפסיכולוגים, מטפלים, סוציולוגים, עובדים סוציאליים, מורים וגננות וכל מי שרוצה לעשות הסבת מקצוע. הקורס יכול להתאים גם למי שרוצה להעשיר את מגוון השירותים שהוא נותן, או בתור הכנסה נוספת שאותה הוא מעוניין לעשות בשעות הפנאי. 

אם אין לכם ניסיון קודם בהדרכה או טיפול, אתם בכל זאת יכולים להירשם לקורס, אך ייתכן כי תצטרכו להשלים קורסי מבוא שונים לפני כן. 

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס הדרכה הורית משתנים ממוסד למוסד ותלויים כמובן בסוג הקורס אליו אתם נרשמים: תנאי הקבלה לקורס הדרכה הורית המיועד למטפלים, פסיכולוגים או מורים יהיו הצגת תעודה המעידה על סיום לימודים ולעיתים תצטרכו גם להציג ניסיון בתחום. לעיתים תידרשו להציג גם תעודת 12 שנות לימוד ולעבור ראיון קבלה. 

תנאי הקבלה לקורס הדרכה הורית המיועד לקהל הרחב לא תצטרכו להציג ידע או ניסיון קודמים, אך ייתכן ותצטרכו להציג תעודת 12 שנות לימוד או תעדות בגרות מלאה ולעבור ראיון קבלה, שיבחן את מידת התאמתכם ללימודים. 

משך לימודים

משך קורס הדרכה הורית משתנה ממכללה למכללה אך לרוב מדובר בקורס של מספר חודשים: הקורס למתקדמים יהיה קצר יותר ואילו הקורס לקהל הרחב יכלול יותר סקירות ומבואות ולכן ייארך יותר זמן. לרוב מדובר בחצי שנה עד 8 חודשים, תלוי בסוג המסלול אותו תבחרו: אם תבחרו ללמוד במסלול בוקר מספר ימים בשבוע, תוכלו לסיים את חובות הלימודים שלכם תוך זמן קצר יותר, אך אם תרצו לבחור במסלול לימודי ערב המותאם לאנשים עובדים, הלימודים יתקיימו פעמיים בשבוע בשעות אחר הצהריים ולכן קורס זה יתארך יותר. 

תכנית לימודים

מבין התכנים הנלמדים בקורס הדרכה הורית: המשפחה כמערכת, פסיכולוגיה התפתחותית, מודל בהדרכת הורים ב', הורות ופסיכופתולוגיה, מודל בהדרכת הורים, כלים יצירתיים בהדרכת הורים, מעגלים בחיי משפחה, סוגיות בהורות מתמודדת, טכניקות בהנחיית קבוצות, התנסות בהעברת סדנה, טכניקות להצבת גבולות, יצירת תקשורת פתוחה, הקשבה דרך משחק, הקניית תחושה של תשומת לב מלאה בזמן ממוקד, החלפת חוסר אונים בתחושת שייכות, עקרונות הפליי תרפי, התנסות ישירה ושיקוף רגשות ועוד.

הלימודים כוללים חומר תיאורטי אך גם התנסות מעשית, הכוללת הכנת מערכי שיעור, עמידה מול קהל ועוד. 

תעודה ואפשרויות תעסוקה

בוגרי קורס הדרכה הורית, שיעמדו בכל דרישות הלימודים, לרבות נוכחות בשיעורים, השתתפות בסדנאות, הגשת תרגילים ומעבר מבחנים, יקבלו תעודת גמר מטעם המכללה בה למדו. 

אפשרויות התעסוקה של בוגרי קורס הדרכה הורית הינן מגוונות: תוכלו לעבוד במכוני להתפתחות הילד בקופות חולים ובתי חולים, בקליניקות פרטיות, להעביר הדרכות פרטניות להורים בפגישת אחד על אחד, או להעביר סדנאות לקבוצות הורים. אם תחליטו לצאת לדרך עצמאית, תוכלו לפתוח קליניקה משלכם ולהזמין הורים אליכם למפגשים חד פעמיים או קבועים, כמו כן תוכלו גם להעביר סדנאות בשעות ובימים שמתאימים לכם.
מודעה

מחפש קורס הדרכה הורית?

מחפש קורס הדרכה הורית?
כל הארץ
אזור הצפון
אזור המרכז
אזור הדרום
אזור השרון
אזור חיפה
אזור ירושלים
מוסדות לימוד בישראל
לימודים

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!

התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכים לתנאי השימוש
מודעה