לימודי הודו, איראן וארמניה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
לימודי הודו, איראן וארמניה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי הודו, איראן וארמניה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי הודו, איראן וארמניה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

תואר ראשון בלימודי הודו, איראן וארמניה

התרבויות של הודו, איראן (פרס) וארמניה הן תרבויות עתיקות וחשובות, אשר כבר מימי קדם השפיעו רבות על מהלך ההיסטוריה, ועד ימינו ממשיכות להשפיע על מצב העניינים העולמי. תרומתן המשמעותית של עמי אזורים אלו להתפתחות התרבות האנושית היא רבה, ותרבויותיהן העשירות, המרתקות ומלאות המסתורין שובות את דמיונם של רבים. 

אם גם אתם מעוניינים להכיר לעומק תרבויות אלו – לימודי הודו, איראן וארמניה יכולים להתאים לכם עד מאד. לימודים מרתקים אלו, המשלבים בין היסטוריהספרות, שפות זרות ותחומים מרתקים נוספים, יעשירו את עולמכם בידע רב אודות תרבויות עתיקות אלו. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי הודו, איראן וארמניה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי הודו, איראן וארמניה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי הודו, איראן וארמניה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בהודו, איראן וארמניה?

לימודי הודו, איראן וארמניה לתואר ראשון מיועדים לכל מי שמעוניין להעמיק היכרותו וידיעותיו עם תרבויות עתיקות ומפוארות אלו, על מורשתן ההיסטורית, שפתן ומצבן כיום. הלימודים מתאימים הן למעוניינים בהעשרה אישית והן למי שרואה את עתידו בעבודה במחקר והוראה בתחום.

אם אתם מתעניינים בלימודי תואר ראשון בהודו, איראן וארמניה, ייתכן כי תגלו עניין גם בלימודים נוספים מתחומי מדעי הרוח או החברה, כגון תואר ראשון באגיפטולוגיה או תואר ראשון במזרח אסיה, לדוגמא. 

מה הם תנאי הקבלה לתואר ראשון בהודו, איראן וארמניה ?

על מנת להתקבל ללימודי התואר הראשון בהודו, איראן וארמניה נדרשים המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי תקף. ממוצע הציונים בבגרות וציון הפסיכומטרי הנדרשים לקבלה משתנים, כמובן, בין המוסדות השונים, וסף ציוני הקבלה אף מתעדכן משנה לשנה, ועל כן מומלץ ליצור קשר עם יועצי הלימודים, על מנת להתעדכן בציוני הסף הנדרשים לקבלה במוסד בו אתם מעוניינים ללמוד.

אם אינכם עומדים בתנאי הקבלה הנדרשים, אך לא מעוניינים לוותר על חלומכם להשתלב בלימודים המרתקים, אתם יכולים להירשם ללימודי השלמת ושיפור בגרויות, לימודים בקורס פסיכומטרי או לימודים במכינה קדם אקדמית – ולהעלות פלאים את סיכויי הקבלה שלכם. כמו כן, ודאי תשמחו לדעת כי חלק ממוסדות הלימוד מאפשרים להתקבל ללימודים על בסיס ציוני הפסיכומטרי או ציוני הבגרות בלבד.

כמה זמן נמשכים לימודי הודו, איראן וארמניה לתואר ראשון?

משך הלימודים לתואר הראשון בלימודי הודו, איראן וארמניה עומד, בדרך כלל, על כשלוש שנים (כמו מרבית תארי ה-BA), אך מכללות ואוניברסיטאות אחדות מאפשרות לבוגרים לגרור את לימודיהם על פני שנת לימודים נוספת, באם אין הם מספיקים לסיים את כל חובות התואר בשלוש שנים. חשוב לזכור כי על מנת להאריך את הלימודים יהיה עליכם להגיש בקשה מסודרת ולזכות לאישור מסגל החוג.

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים מרתקים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס והמלא יקשה עליכם לעשות כן – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות ומוסדות לימוד אחדים בתחום מציעים לכם לימודים הנערכים במתכונת של יום לימודים אחד בשבוע בלבד, ולעיתים אף יש אפשרות ללימודים בשעות אחר הצהריים והערב (אולם לימודי הערב כוללים, כמובן, יותר מיום לימודים אחד בשבוע).

מה לומדים בלימודי הודו, איראן וארמניה לתואר ראשון?

לימודי הודו, איראן וארמניה לתואר ראשון מתקיימים הן במסלול חד חוגי הן במסלול דו חוגי, לבחירת התלמידים. בין השילובים המומלצים והנפוצים ניתן למנות את שילוב לימודי הודו איראן עם החוג לגיאוגרפיה או עם החוג למדעי המדינה. כן ניתן לבחור בין שלל מגמות לימוד מרתקות – מגמת הודו, מגמת איראן, מגמת ארמניה ומגמה תרבותית- היסטורית כללית של עמי האזור.

נושאי הלימוד המדויקים משתנים, כמובן, בין מגמה למגמה (כמו גם בין מכללות ומוסדות לימוד שונים), אולם בדרך כלל יש דרישה ללימודי שפה (מבין מגוון השפות הרלוונטיות), בנוסף ללימודי הקורסים העיוניים והתיאורטיים "הרגילים". בין נושאי הלימוד בתואר: סנסקריט קלאסית, תרבות טיבטית, בודהיזם, מבוא לדתות הודו, פילוסופיה הודית, מיתוסים הודיים, אסלאם בהודו, ספרות פרסית קלאסית ומודרנית, תולדות היהודים באיראן, יהודי מרכז אסיה, דתות איראן, אמנות איראנית, ארמנית ספרותית ומדוברת, היסטוריה של ארמניה, תולדות הספרות הארמנית, הכנסייה המזרחית, המצב העכשווי בקווקז, הודו, איראן ומרכז אסיה, ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים ומעשירים.

איזה תעודה מקבלים בוגרי לימודי הודו, איראן וארמניה לתואר ראשון?

בוגרי הלימודים, אשר יצליחו לעמוד בהצלחה בכל דרישות התואר, יהיו זכאים לתעודת בוגר BA, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

במה עוסקים בוגרי התואר בלימודי הודו, איראן וארמניה?

לימודי התואר הראשון בתרבויות ולשונות הודו, איראן וארמניה הם מרתקים ומעשירים, אך אין הם פותחים בפני הבוגרים דלתות תעסוקה רבות, אולם ניתן להשתלב בעבודה כעיתונאים החוקרים ומפרשים תחומים אלו, וכיוון שאף תלמדו את שפות עמי האזור, תוכלו להשתלב בעבודה בארגונים בטחונים ובמשרדי ממשלה וארגוני ציבור שונים. אולם, על מנת להגדיל את סיכויי הקבלה לעבודה בתחום, או על מנת להשתלב בעבודה במכוני מחקר ובאקדמיה, מומלץ מאד להמשיך ללימודי תואר שני בתחום – או בתחומים קרובים אחרים.

סיכום

לסיכום, אם אתם להכיר לעומק תרבויות עתיקות ומפוארות אשר השפיעו רבות על התפתחות העולם – ואשר ממשיכות להשפיע על המצב הגלובלי – לגלות את המסתורין העוטף אזורים אלו, וללמוד את שפתם (העתיקה והעכשווית) של עמי האזור – לימודי הודו, איראן וארמניה לתואר ראשון מיועדים עבורכם. אז בואו ליהנות מלימודים שיעשירו את עולמכם – בואו ללמוד תואר ראשון בלימודי הודו, איראן וארמניה.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎