ClickCease

קורס מדבירים

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס מדבירים
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מדבירים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מדבירים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי הכשרת מדבירים במכללות

בשנים האחרונות ניכר ביקוש רב לקורסי הכשרה מקצועית שמכינים את בוגריהם לעבודת ההדברה, וזאת עקב אפשרויות התעסוקה הרבות והמגוונות המצויות בתחום זה. רבים אף פונים למקצוע עקב חשיבותו הרבה לחיי היום יום של כולנו – שכן ההדברה מקדמת את ההיגיינה, הבריאות והניקיון בסביבתנו, בין אם בבית או ברחוב, בבית העסק או בבית החולים.

עבודת המדבירים כוללת שימוש ברעלים וחומרים מסוכנים שונים, ועל כן היא מחייבת נקיטת אמצעי זהירות והקפדה יתירה על הוראות הבטיחות, ומדביר שלא עבר קורס בתחום – יכול לגרום לנזק רב לעצמו ולאנשים בסביבתו. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורסים להכשרת מדבירים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מדבירים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מדבירים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי על קורס מדבירים

הדברת מזיקים היא הרחקה, הריגה או צמצום השפעתם של המזיקים השונים. אף על פי שהמזיקים המדוברים יכולים להיות צמחים, פטריות, עופות, יונקים, ולמעשה – כל יצור חי או צומח, רב רובה של עבודת ההדברה מתמקדת בחרקים. כיוון שעבודת ההדברה כרוכה בשימוש בחומרים מסוכנים ורעלים, ודורשת ידע מקצועי נרחב אודות סוגי המזיקים השונים ודרכי ההדברה המתאימות לכל אחד מהם, נדרשת הסמכה מוכרת על מנת לעסוק בהדברה.

עיסוק בתחום ללא הרישיונות הנדרשים מהווה עבירה על החוק ועלול להיות מסוכן הן למדביר והן לסביבתו. הקורסים המוצעים בתחום נועדו להכין את המועמדים לבחינות הנדרשות, ולספק להם את מיטב הידע, הכלים והניסיון המעשי, על מנת להשתלב בהצלחה בתחום מקצועי משתלם זה, המציע לעוסקים בו אפשרויות פרנסה רבות ומספקות.  

למי מתאימים לימודי הדברה?

קורסי ההדברה מיועדים לכל מי שמעוניין לרכוש מקצוע נדרש ומכניס ולעבור הכשרה מקצועית בזמן קצר, ולכל מי שמעוניין להרחיב ידיעותיו בתחום. כן מיועד הקורס לאנשי אחזקה, פקחי ועובדי תברואה, אחראים על שירותים טכניים בחברות מזון, בתי חולים, מפעלים ועוד.

מה הם תנאי הקבלה לקורס מדבירים?

תנאי הקבלה לקורס ההדברה אינם גבוהים, וברב המקומות הדרישות היחידות הן השלמת 12 שנות לימוד, והיות המועמד בן למעלה מ-18. לעיתים נדרשת הצגת תעודת יושר מהמשטרה על מנת להתקבל ללימודים. לא נדרשת תעודת בגרות מלאה או ציון פסיכומטרי על מנת להתקבל ללימודים.   

מה משך קורס מדבירים?

על אף כי קיימים הבדלים במשך הקורס ומסלולי הלימוד בין הקורסים השונים, לרב נמשך הקורס מספר חודשים (כ-8 חודשים לערך), וניתן ללמוד אותו במגוון מסלולים, ע"פ העדפת התלמיד – מסלול לימודי בוקר, מסלול לימודי ערב ומסלול לימודים בימי שישי. לימודי הערב ולימודים בימי שישי מתאימים במיוחד לאנשים עובדים.

מה לומדים בקורס מדבירים?

נושאי ותכני הלימוד בקורס ההדברה רבים ומגוונים, וכוללים, בין היתר: לימוד של שיטות ההדברה השונות. הכרת החרקים והעשבים – הכרת הסוגים השונים של המזיקים הנפוצים בעולם ההדברות (עשבים שוטים, תיקנים, נמלים, חולדות וכו'), דגשים בהדברה ביתית, הכרת החומרים, הציוד והאמצעים השונים המשמשים את המדביר בעבודתו, לרבות הכרת אמצעי הבטיחות הנדרשים.

כמו כן, כוללים הלימודים את הכרת החוקים ותקנות ההדברה של המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות. עזרה ראשונה – הכרת המחלות, הפציעות והתאונות הנפוצות בעולם ההדברה ודרכי הטיפול בהן. כן כוללים הקורסים בתחום התנסות נרחבת בהדברה מעשית, כך שהכשרת הבוגרים הינה מלאה ושלמה.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס מדבירים?

בוגרי הלימודים שיעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. אולם, על מנת לקבל את רישיון המדביר המוסמך ולעסוק במקצוע, יש לעבור מבחן משולב של משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה. כיוון שעל מנת לעבור את המבחן נדרשים ידע והבנה מקיפים ומעמיקים בתחום, ברור כי קורס ההדברה הוא הכרח למעוניינים לעסוק בתחום.

חשוב לוודא טרם ההרשמה כי המכללה בה בחרתם ללמוד מוכרת ומאושרת על ידי משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה.

במה עוסקים בוגרי קורס מדבירים?

אחת הסיבות המושכות רבים ללמידת הדברה היא ריבוי אופציות התעסוקה שמבטיחה תעודת המדביר – בוגר קורס מדבירים יכול לעבוד כשכיר בחברת הדברה, כמדביר עצמאי ואף לפתוח עסק להדברות. כן ניתן להשתלב במחקר המרתק והמתפתח תמידית בתחומי ההדברה. המעוניינים להתקדם בלימודיהם ולצבור הכשרות נוספות, יכולים להשתלב לאחר קורס ההדברה בקורס איוד, ולהרחיב את אופציות התעסוקה שלהם.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎