ClickCease

קורס גינון

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי גינון

לימודי גינון במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים פופולריים, מיוחדים ומעניינים אשר כוללים בתוכם נושאים שונים ומגוונים. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם לעיסוק בתחומים כמו איכות הסביבה, השקיה, שתילה ונטיעה, בוטניקה, גיזום ועוד.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך הקמה ותחזוקה של גינות קהילתיות, פיתוח גינות ירק, טיפוח גינות, שימוש בגינון ככלי טיפולי וכדומה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס גינון?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס גינון?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס גינון

בין האדם לצומח קיים קשר עוד מראשית האנושות, הן מבחינת גידול מוצרי מזון והן מבחינת טיפוח צמחים למטרות נוי. גינה מהווה מרכיב מרכזי הן בבתים פרטיים והן בשטחים ציבוריים וקהילתיים, והטיפול בהן דורש ידע מקיף ומעמיק אודות תכנון הגינה, בחירת הצמחים המתאימים ביותר, הטיפול השוטף הנכון בצמחייה, גיזום וכדומה.

חשוב לדעת כי מרבית הקורסים בתחום הגינון מועברים בהתאם לתוכנית הלימודים המאושרת על ידי משרד הכלכלה (משרד התמ"ת לשעבר).
קורס גינון
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לקורס גינון

לימודי קורס גינון פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים לבעלי זיקה לתחומי החקלאות והאקולוגיה המעוניינים בהעשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם בכדי לעסוק בטיפוח והקמה של גינות פרטיות וציבוריות כאחד. בנוסף יוכלו למצוא עניין בלימודים גם בוגרי מקצועות הטיפול למיניהם שיש ברצונם לשלב את הגינון ככלי טיפולי.

תנאי הקבלה לקורס גינון

תנאי הקבלה לקורס גינון משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר בדרך כלל פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב ואינם מציבים דרישות קבלה כלל, אמנם ישנם כאלו הדורשים כי יהיו המועמדים בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
קורס גינון
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי גינון

משך לימודי גינון משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן הנעה בין חודשים ספורים לבין שנה אחת.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס גינון

במהלך לימודי הקורס בנושא גינון מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו קרקע ומים, סביבת הצמח, אקולוגיה ומשאבי סביבה, אקלים לגננים, בוטניקה לגננים, צורות החיים ותצורת הצומח, צמחי תרבות וצמחי בר, ביצוע ואחזקת גן, השקיה ומערכות השקיה, הכשרת קרקע, נטיעה ושתילה, גיזום ועיצוב עצים ושיחים, הגנת הצומח, הדברת עשבים, טיפול ושיקום הגן, בטיחות ועזרה ראשונה, יסודות בתכנון גינות ועוד.   

תעודת גמר לאחר קורס גינון

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. במרבית המוסדות תהא תעודה זו מאושרת על ידי משרד התמ"ת.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי גינון

עם סיום לימודי גינון יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות וביניהם במחלקות שונות בעירייה העוסקות במרחב הציבורי, במשרד להגנת הסביבה, במשתלות וכדומה. נוסף על כך יוכלו לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותי הגננות שלהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר קורס גינון

בוגרי קורס גינון המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס עיצוב חללים מסחריים שיכשיר אותם לתכנון מיטבי של החלל מבחינת בניה, עיצוב, מיתוג, שיווק ועוד.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס סידור פרחים בו יוכשרו לעיצוב ושזירה של פרחים בטכניקות שונות ומגוונות.  
מודעה
מחפש קורס גינון?
מחפש קורס גינון?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק חפר - בין חדרה לנתניה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה