ClickCease

קורס עיצוב בזכוכית

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס עיצוב בזכוכית
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס עיצוב בזכוכית?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס עיצוב בזכוכית?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי עיצוב בזכוכית

לימודי עיצוב בזכוכית במסגרת לימודי תעודה, הנקראים גם לימודי ויטראז', הינם לימודים אמנותיים, ייחודיים ומבוקשים אשר נלמדים תחת ענפי העיצוב והאמנות. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם לשימוש בזכוכיות צבעוניות בעלות טקסטורות שונות וליצור מאלו תוצרים מרהיבים.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך עבודה נכונה עם זכוכית, תוך שימוש בכלים המתאימים ובטכניקות השונות, הן לצרכים אמנותיים והן לצרכים פרקטיים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס עיצוב בזכוכית?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס עיצוב בזכוכית?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס עיצוב בזכוכית

הזכוכית היא חומר שמלווה את האנושות לאורך שנים רבות במיוחד, וזו נמצאת בשימוש בתרבויות שונות עוד מימי קדם. באמצעות הזכוכית ניתן ליצור יצירות שונות, כאשר בעבר אלו שימשו בעיקר לצרכי עיטור חלונות של מוסדות דת שונים, כמו גם מבני ציבור, חפצי נוי וכדומה. כיום, בנוסף על אלו משמשת הזכוכית לעיצוב חלונות, דלתות, מראות, תקרות, תמונות, כלים, יצירות אמנות וכדומה.

העיצוב בזכוכית מתחיל בתכנון ושרטוט של סקיצות, ממשיך לשלבי בחירת הזכוכיות המתאימות, חיתוך הזכוכיות בצורה הנדרשת, התאמת החלקים וחיבור בין אלו, ועד ליצירת התוצר הסופי.

קהל היעד לקורס עיצוב בזכוכית

לימודי קורס עיצוב בזכוכית פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון קודם בנושא המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום מבוקש ורווחי זה, והן למעצבים או אמנים מהתחומים השונים אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס עיצוב בזכוכית

תנאי הקבלה לקורס עיצוב בזכוכית משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר בדרך כלל פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב ואינם מציבים דרישות קבלה כלל, אמנם ישנם כאלו הדורשים כי יהיו המועמדים בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי עיצוב בזכוכית

משך לימודי עיצוב בזכוכית משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין חודש לבין כשנה.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס עיצוב בזכוכית

במהלך לימודי הקורס בנושא עיצוב בזכוכית מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו בניית אהילים מזכוכית, הרכבת חלונות ויטראז', בניית מיניאטורות מזכוכית, יצירת צלחות וקערות פיוזינג, התכת זכוכית, איחוי וכיפוף של זכוכית, עיבוד זכוכית קרה, ציור ועיטור זכוכיות, ניפוח זכוכית, יצירת יציקות זכוכית, עיצוב ויצירת תכשיטים מזכוכית, הרכבת קופסאות מזכוכית, שימוש באבני חן ועוד.  

תעודת גמר לאחר קורס עיצוב בזכוכית

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי עיצוב בזכוכית

עם סיום לימודי עיצוב בזכוכית יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות וביניהם מפעלים לעיצוב זכוכית, בתי יצירה, מוסדות תרבות ואמנות, משרדי עיצוב פנים ועוד. נוסף על כך יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר קורס עיצוב בזכוכית

בוגרי קורס עיצוב בזכוכית המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס תכשיטנות בחרוזים בו יוכשרו להכנת תכשיטים ייחודיים מחרוזים בשלל צבעים, גדלים וצורות.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס עיצוב בנייר שיכשיר אותם ליצירת תוצרים מגוונים תוך שימוש במוצרי נייר כחומר גלם עיקרי.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎