קורס נפחות

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס נפחות
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס נפחות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס נפחות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי יצירה בברזל - נפחות

הנפחות, הידועה גם כחרשות ברזל (או ליתר דיוק חרשות מתכות שחורות – Blacksmith, ועל כן חרשות ברזל ופלדה), היא הליך עיבודן של מתכות אלו לכדי כלים שימושיים. הנפחות, בניגוד למרבית  האמנויות האחרות – כגון ציור, עיצוב בנייר או פיסול, מערבת עבודה פיזית רבה יחסית – אולם כמעט כל אחד יכול לעסוק בה, ולא נדרש כוח יוצא דופן ושרירים מפותחים על מנת ליצור יצירות מרהיבות בברזל.

כיוון שבשנים האחרונות רבים מבקשים להעשיר עצמם בתחום ולגלות את סודות היצירה בברזל – בין אם לצורך פיתוח תחביב מהנה ובין אם לצורך יצירת יצירות ומכירתן, מציעות מכללות אחדות קורסים בתחום, המקנים לבוגריהם את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים להם על מנת להתחיל ליצור בברזל. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורסי הנפחות והיצירה בברזל.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס נפחות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס נפחות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי על לימודי נפחות ברזל

במהלך ההיסטוריה נודעה חשיבות רבה לעבודתם של הנפחים, והתפתחותם להתקדמות התרבות האנושית לא תסולא בפז. כיום, הנפחים אינם עוד נדרשים לעבודות יצירת כלי נשק, כלי אוכל, כלי עבודה וכיו"ב, שכן הללו מיוצרים בתעשיות השונות, אך ערכן האמנותי של יצירות הנפחות עדיין רב, ורבים מאומני הברזל והפלדה מייצרים ומעצבים כלי נוי שונים, כמו גם כלים שימושיים יותר, ונהנים הן מעבודה יצירתית ומלאת דמיון, מקרבה עזה לחומר המעובד, ומפרנסה נאה.

אם אתם להוטים להשתלב בעבודה יצירתית בברזל לוהט, להתחבר למסורת עתיקה של עבודה עם ברזל ועיצובו לכדי כלי נוי, רהיטים וכלי עבודה, וליהנות מלימודים מלאים להט ויצירתיות – הלימודים בקורס נפחות ויצירה בברזל מיועדים עבורכם! 

מה לומדים בקורס נפחות?

תכנית הלימודים בקורסי הנפחות, החרשות והיצירה והעיצוב בברזל היא עשירה ומרתקת, ומשלבת בין הקניית ידע תיאורטי ועיוני, לבין שלל תרגולים והתנסויות מעשיות, כך שהכשרת הבוגרים היא מן המעלה הראשונה, והם אוחזים במיטב הידע, המיומנויות והכלים הדרושים ליצירה בברזל ומתכות אחרות.

נושאי הלימוד המדויקים אמנם משתנים מעט בין מכללות ומוסדות הלימוד השונים בתחום, בהתאם לאופיו של הקורס, היקפו, מטרתו ורמת הכשרתם ההתחלתית של התלמידים (כלומר, האם מדובר בקורס מתחילים או מתקדמים).

אולם, פעמים רבות כוללים הלימודים את הנושאים והתכנים הבאים: תולדות הנפחות, יסודות הנפחות, היכרות עם כלי העבודה המרכזיים בנפחות – פטיש, סדן, אזמל ומלקחיים, כללי זהירות ובטיחות, ציוד הבטיחות – סינר עור, משקפי מגן ואטמי אוזניים, היכרות עם חומרי הגלם ליצירה – ברזל, פלדה ומתכות אחרות, פיצול וחיתוך, כיפוף, טכניקות עבודה בסיסיות וטכניקות עבודה מתקדמות, עבודה עם התנור והאש, חוזק חומרים, יסודות הריתוך, הלחמות, חיסום, הרפיה, מטרולוגיה, יצירת רהיטים, יצירת פסלים וחפצי נוי אחרים, יצירת כלי אוכל וכלי עבודה, ועוד שלל נושאי לימוד, המלווים בתרגולים שוטפים, המכשירים את הבוגרים כנפחים ואומני ברזל איכותיים.

למי מתאים ללמוד קורס נפחות?

הלימודים בקורס נפחות ויצירה בברזל מיועדים לאנשים יצירתיים ובעלי נטייה לאמנות, אשר אינם נעדרים גם יכולות טכניות. הלימודים בקורס מתאימים הן למעוניינים בהכשרה מקצועית מעמיקה שתעזור להם להשתלב בעבודות בתחום ותיתן להם כלים לממכר יצירותיהן, הן למעוניינים בהעשרה אישית קלילה, אשר תעזור להם לפתח תחביב יצירתי.

מה הם תנאי הקבלה לקורס נפחות?

תנאי הקבלה לקורס נפחות משתנים בין מכללות ומוסדות לימוד שונים בתחום, ובעוד חלק מהקורסים בתחום פתוחים בפני הקהל הרחב ומיועדים לבני כל הגילאים.

חלק אחר מהקורסים בתחום מקבל אל שורותיו רק בני 16 ומעלה (מכללות אחדות מגבילות את גיל הקבלה ל-18), ולעיתים אף נדרשים המועמדים לעבור ראיון קבלה הבודק את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום. הקבלה לקורסי הנפחות המתקדמים מיועדת, כמובן, רק לבעלי ניסיון בתחום או לבוגרי קורסי הנפחות למתחילים.  

מה משך קורס נפחות?

משך הלימודים בקורסים בתחום היצירה בברזל והנפחות משתנה אף הוא בין מכללות שונות, ואף בין קורסים שונים באותה המכללה, בהתאם למטרת הקורס ורמת ההכשרה הניתנת לתלמידיו. הקורסים הקצרים ביותר בתחום, אשר הם, למעשה, סדנאות, כוללים שעות לימוד אחדות בלבד, ומתפרשים, בדרך כלל, על פני מפגש אחד או שניים.

סדנאות אלו הינן חווייתיות בעיקרן, והן נועדו לקנות היכרות קלילה עם התחום למשתתפים, ולהתנסות ביצירה פשוט, אך אין הן מכשירות אותם לעבודה בתחום. קורסים מקיפים ומעמיקים יותר, המיועדים, בדרך כלל, לחסרי ניסיון, ואשר נועדו להכשירם בידע, כלים ומיומנויות בסיסיים בתחום, נמשכים, בדרך כלל, בין חודש לארבעה חודשים, והם כוללים בין 30 ל-60 שעות לימוד אקדמיות.

אורכם של הקורסים למתקדמים נע אף הוא בין חודש לארבע חודשים (כ-40-50 שעות לימוד אקדמיות לערך). הקורסים המקיפים והמעמיקים ביותר בתחום היצירה בברזל, המקנים לבוגריהם מיומנויות מתקדמות והבנה מעמיקה בתחום, נמשכים, בדרך כלל, בין חצי שנה לשנה.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס נפחות?

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אילו אפשרויות לימודים נוספות יש לבוגרי קורס נפחות?

במידה ותחום הנפחות מעניין אתכם, ייתכן כי תתלהבו גם מקורס נגרות ויצירה בעץ. לימודים אלה, מעניינים ביותר וכוללים יצירתיות רבה ביותר. בניגוד לנפחות, חומר הגלם איננו זכוכית אלא עץ. 

אם הינכם מעוניינים להמשיך ולמצוא תחום נוסף שמתעסק בחומרי גלם כגון חול או זכוכית, תוכלו להמשיך בקורס יצירה בזכוכית. קורס זה כולל את תחום הנפחות אך כאן ההתמקדות היא על הפן היצירתי יותר. 

קורס פיסול הינו תחום יצירתי נוסף המשלב בין גוף לנפש. באופן כללי, הפסל או האמן מבטא רעיונותיו המהפכניים או החדשניים, דרך שימוש בחימר בצורתו המקורית והופך אותו לכלי ביטוי לרעיונותיו. 

במה עוסקים בוגרי קורס נפחות?

בסיום הלימודים יוכלו בוגרי הקורסים הבסיסיים להתחיל ליצור יצירות מרהיבות לקישוט ביתם, כמו גם כלי עבודה וכלי אוכל בסיסיים. כן יוכלו הבוגרים להצטרף לקורסים מתקדמים בתחום, או לקורסי מסגור ורתכות מקצועיים.

בוגרי הקורסים המעמיקים, המקיפים והמקצועיים בנפחות יוכלו להתחיל ליצור יצירות אמנות, רהיטים וכלים שימושיים באופן מקצועי ולשווק ולמכור את יצירותיהם, או אף להשתלב בעבודה בסדנאות היצירה בברזל הפזורות ברחבי הארץ.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎