ClickCease

קורס נפחות

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס נפחות
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס נפחות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס נפחות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי נפחות

לימודי נפחות במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים יצירתיים, אמנותיים ומיוחדים אשר נלמדים תחת ענפי האמנות והעיצוב. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם לעיבוד מתכות שונות ועיצובן לכדי כלים שימושיים ופרטי נוי.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך עבודה עם הכלים המגוונים, איחוד חתיכות ברזל שונות, יצירת צורות רצויות, העברת הרעיון העיצובי והאמנותי מחזון ליישום ועיצוב הכלי הסופי.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס נפחות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס נפחות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס נפחות

אמנות הנפחות עוסקת בחישול של מתכות כמו ברזל או פלדה, כאשר העבודה כוללת עיצוב חומר באמצעות סדן ואש, ומתבצעת בטמפ' גבוהות או בטמפ' החדר. תהליך היצירה דורש יכולות טכניות רבות וכן מאמץ פיזי משמעותי, זאת בניגוד לתחומים אמנותיים שונים כמו ציור, עיצוב בנייר, פיסול וקדרות וכדומה.

הפעולות העיקריות באמצעותן יוצרים כלים על ידי נפחות הן משיכה והפחתה של המתכת מחלק גדול לקטן, הגדלת החומר מקטן לגדול, כיפוף זוויות ליצירת צורה מעוגלת, ניקוב חורים, איחוד בין חתיכות ברזל, פיצול או חיתוך ועוד.

קהל היעד לקורס נפחות

לימודי קורס נפחות פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון קודם בנושא המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום מבוקש ורווחי זה, והן לאומנים מהסוגים השונים אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס נפחות

תנאי הקבלה לקורס נפחות משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר בדרך כלל פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב ואינם מציבים דרישות קבלה כלל, אמנם ישנם כאלו הדורשים כי יהיו המועמדים בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי נפחות

משך לימודי נפחות משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, כוללים הלימודים בין 30 ל-60 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חודש לבין שנה.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס נפחות

במהלך לימודי הקורס בנושא נפחות מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו תולדות הנפחות, יסודות הנפחות, כלי העבודה המרכזיים (פטיש, סדן, אזמל, מלקחיים), כללי זהירות ובטיחות, משקפי מגן ואטמי אוזניים, חומרי הגלם ליצירה (ברזל, פלדה ומתכות אחרות), פיצול וחיתוך, כיפוף, הלחמה, חיסום, הרפיה, יצירת רהיטים, יצירת פסלים, יצירת חפצי נוי, יצירת כלי אוכל ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס נפחות

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי נפחות

עם סיום לימודי נפחות יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות וביניהם חנויות לכלי בית, סטודיו לאמנות וכדומה. נוסף על כך יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר קורס נפחות

בוגרי קורס נפחות המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס עיצוב בזכוכית בו יוכשרו ליצירת תוצרים מרהיבים באמצעות זכוכיות צבעוניות ומיוחדות.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס נגרות ועיצוב בעץ שיכשיר אותם ליצירת חפצים, פרטי אמנות, פסלים ורהיטים שונים מסוגי עץ מגוונים.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎