ClickCease

קורס דפוס

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס דפוס
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס דפוס?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס דפוס?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי דפוס

לימודי דפוס במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מעניינים, מיוחדים ומקצועיים אשר נלמדים תחת ענף העיצוב. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם לייבוא קבצים לדפוס תוך שימוש בשיטות שונות ומגוונות, כאשר מושם דגש רב על איכות ההדפסה.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך השתלבות בעולם העיצוב הגרפי, התקשורת החזותית, הדפוס וההוצאה לאור, זאת באמצעות עבודה עם תוכנות ממוחשבות מתקדמות.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס דפוס?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס דפוס?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס דפוס

הדפוס הוא אינה שיטה טכנית בלבד, אלא תחום הכולל בתוכו אלמנטים עיצוביים רבים ומגוונים. עיצוב הטקסט קשור במידה רבה לענפי השיווק והפרסום, שכן המפרסם נעזר בו בכדי להביע את רעיונותיו ומטרותיו וכן משפיעים אופני הדפוס השונים על תגובתו של הקורא.

עקב התפתחותן של תוכנות גרפיות שונות ומגוונות המאפשרות לבצע פעולות מרובות ביעילות ובמהירות, עבר עולם הדפוס שינויים רבים בשנים האחרונות. כיום, נעשה שימוש בעיקר באמצעים דיגיטליים בעולם הדפוס, בכל הנוגע לכריכות של חומרים כתובים, לעיצובם ולאיכות ההדפסה.

קהל היעד לקורס דפוס

לימודי קורס דפוס פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים יצירתיים ואמנותיים, בעלי חוש אסתטי מפותח ויכולות טכניות מתקדמות, בין אם הינם חסרי כל רקע וניסיון בתחום ומעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה ישתלבו בתחום מבוקש ומרתק זה, ובין אם הינם מעצבים מהתחומים השונים, אנשי שיווק ופרסום וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.  

תנאי הקבלה לקורס דפוס

תנאי הקבלה לקורס דפוס משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר בדרך כלל פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב ואינם מציבים דרישות קבלה כלל, אמנם ישנם כאלו הדורשים כי יהיו המועמדים בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה. ייתכן שיידרשו המועמדים להיות בעלי היכרות בסיסית עם אחת מתוכנות העיצוב הגרפי הנפוצות בשוק.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי דפוס

משך לימודי דפוס משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין חודש אחד לבין שנה.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס דפוס

במהלך לימודי הקורס בנושא דפוס מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו סגירת קבצים, המרה של קבצים, הבאת קבצים לדפוס בפורמטים שונים, רשתות הדפסה, סריקת קבצים, ייבוא וייצוא בין תוכנות, הכנת קבצים סופיים לדפוס, שיטות הדפסה, תכנון ועיצוב, העמדה, שלב קדם דפוס, טכנולוגיית דפוס, קרטון נייר וחומרי גלם, העתקת לוחות, סקנרים וצבע, עיצוב גרפי ותקשורת חזותית, הבאה לדפוס, כריכה וגימורים, חשיבה יצירתית, טיפוגרפיה, תוכנות מחשב בתחום העיצוב, חידושים טכנולוגיים בעולם הדפוס, תמחור, בקרת איכות, תקלות דפוס נפוצות ועוד.    

תעודת גמר לאחר קורס דפוס

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי דפוס

עם סיום לימודי דפוס יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות וביניהם חברות הוצאה לאור, בתי דפוס, סטודיו לעיצוב גרפי ותקשורת חזותית, מערכות עיתונות, אתרי אינטרנט ועוד.

לימודי המשך לאחר קורס דפוס

בוגרי קורס דפוס המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס קליגרפיה בו יוכשרו באמנות הכתיבה היפה שנחשבת הן לאמנות יצירתית והן לכלי מרגיע במיוחד.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס Freehand שיכשיר אותם לעבודה עם תוכנה פופולרית זו המשמשת לעיצוב גרפי.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎