ClickCease

קורס גילוף ופיסול בעץ

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס גילוף ופיסול בעץ
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס גילוף ופיסול בעץ?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס גילוף ופיסול בעץ?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי גילוף ופיסול בעץ

לימודי גילוף ופיסול בעץ במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים ייחודיים, יצירתיים ומקצועיים אשר נלמדים תחת ענפי העיצוב והאמנות. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם ליצירת חפצים שונים וביניהם פסלים, יצירות אמנותיות, רהיטים וכדומה.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך שימוש בכלי העבודה השונים וביצוע תוצרים מרהיבים תוך שימוש בטכניקות עבודה שונות ובסוגי עץ מגוונים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס גילוף ופיסול בעץ?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס גילוף ופיסול בעץ?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס גילוף ופיסול בעץ

גילוף בעץ הינה טכניקה באמצעותה ניתן לפסל צורות שונות בעץ, תוך שימוש בסכין, אזמל או כלים נוספים. עבודות גילוף ופיסול בעץ נפוצות בתרבויות שונות ומגוונות ברחבי העולם מזה אלפי שנים, שכן עץ מהווה את אחד החומרים הראשונים שהיו זמינים לאדם וממנו בנה כלי עבודה, רהיטים וכדומה.

במלאכת הגילוף והפיסול בעץ ישנה חשיבות רבה לבחירת סוג העץ, שכן ישנם כאלו עמידים יותר ובעלי אורך חיים ארוך יותר, ישנם כאלו חלשים יותר, ישנם עצים קלים וקשים לגילוף וכדומה. מעבר לכך, ישנה חשיבות להתאמת הכלים השונים לתוצר המתוכנן ולשלבי העבודה.

קהל היעד לקורס גילוף ופיסול בעץ

לימודי קורס גילוף ופיסול בעץ פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון קודם בנושא המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום מבוקש ורווחי זה, והן לאומנים מהסוגים השונים אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס גילוף ופיסול בעץ

תנאי הקבלה לקורס גילוף ופיסול בעץ משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר בדרך כלל פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב ואינם מציבים דרישות קבלה כלל, אמנם ישנם כאלו הדורשים כי יהיו המועמדים בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי גילוף ופיסול בעץ

משך לימודי גילוף ופיסול בעץ משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, כוללים הלימודים בין 20 ל-70 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חודש לבין שנה.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס גילוף ופיסול בעץ

במהלך לימודי הקורס בנושא גילוף ופיסול בעץ מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו סוגי עצים ובחירת עץ לעבודה, טכנולוגיה של העץ וחומרי גלם נוספים, היכרות עם כלי העבודה הרלוונטיים, בטיחות בעבודה, השחזת סכינים, שימוש באזמל, סוגי גילופים שונים, ניסור, שיוף והרכבה, חיתוך, פיסול, חריטה, צביעת העץ, ציפויים, גימורים, בניית פסלונים וחפצי נוי שונים, בניית בובות ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס גילוף ופיסול בעץ

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי גילוף ופיסול בעץ

עם סיום לימודי גילוף ופיסול בעץ יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות וביניהם סטודיו לעיצוב בעץ, חנויות למכירת פרטי אמנות, גלריות וכדומה. נוסף על כך יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר קורס גילוף ופיסול בעץ

בוגרי קורס גילוף ופיסול בעץ המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס עיצוב בנייר בו יוכשרו להכנת תוצרים מגוונים במיוחד באמצעות חומרי נייר וקרטון כחומר גלם עיקרי.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס נגרות ועיצוב בעץ שיכשיר אותם ליצירת חפצים, פרטי אמנות, פסלים ורהיטים שונים מסוגי עץ מגוונים.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎