קורס גילוף ופיסול בעץ

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס גילוף ופיסול בעץ
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס גילוף ופיסול בעץ?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס גילוף ופיסול בעץ?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי גילוף ופיסול בעץ

עבודות גילוף ופיסול בעץ נפוצות ברבות מתרבויות העולם כבר אלפי שנים ואין זה מפליא כלל - שכן מדובר באחד החומרים הראשונים שהיו זמנים לאדם על מנת לבנות כלים שונים - כלי עבודה, רהיטים וכמובן - גם פסלונים ויצירתיות אמנותיות אחרות, שכן עבודה עם חומרים אחרים (מתכות, אבנים וכיו"ב) הינה, לרוב, מסובכת יותר ודורשת טכנולוגיה מעט יותר מתקדמת. חשיבותו הרבה של העץ - ושל היצירה בעץ והעיצוב בעץ - לתרבות האנושית, מהדהדת בהיותם של רבים מגיבורי המיתולוגיה והדתות השונות נגרים (או בני נגרים, כישו מנצרת, לדוגמא). 

היצירה בעץ, הגילוף בעץ והפיסול בעץ זוכים להצלחה רבה גם בשנים האחרונות - ולא רק כי ניתן ליצור יצירות מדהימות באמצעות חומר זה - יצירות הנותנות אווירה חמימה וביתית - אלא גם עבודת הפיסול והגילוף בעץ עצמה - הינה מהנה למדי. אז אם גם אתם מחפשים לימודי אמנות ויצירה מרתקים, ורוצים ללמוד לפסל ולגלף בעץ - הגעתם למקום הנכון: בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע רב ושלל פרטים חשובים אודות לימודי פיסול וגילוף בעץ במכללות המובילות ברחבי הארץ. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס גילוף ופיסול בעץ?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס גילוף ופיסול בעץ?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס גילוף ופיסול בעץ

עולם קורסי האמנות והיצירה הוא עולם עשיר במיוחד, הזוכה לפופולאריות הולכת וגוברת בשנים האחרונות, שכן רבים מבקשים לנצל את שעות הפנאי לעבודה יצירתית מהנה ומפתחת. על כן מכללות רבות החלו להציע קורסים בתחום: קורס ציור ורישום, קורס פיסול בנייר, קורס איור, קורס ויטראז' ועוד, כשאחד הקורסים הפופולאריים בתחום זה הוא קורס פיסול וגילוף בעץ, הנועד להקנות לבוגריו ידע, כלים ומיומנויות ליצירת פסלונים ויצירות אמנות נוספות מעץ. הדגש בקורס גילוף ופיסול עץ הוא על הצד האמנותי - ובכך הוא נבדל במעט מקורס נגרות, אשר הינו בעל דגש פרקטי יותר ומיועד להכשיר את בוגריו בעיקר ליצירת רהיטים וכלים שונים. 

לימודי גילוף ופיסול בעץ מוצעים במגוון רמות - הן למתחילים, העושים את צעדיהם הראשונים בתחום, והן לרמות ביניים ומתקדמים, אשר כבר צברו ניסיון בפיסול וגילוף בעץ ורוצים להמשיך ולפתח כישוריהם בתחום, כך שכל אחד ואחת יכולים למצוא קורס גילוף ופיסול עץ המתאים בדיוק למטרותיהם ולרמת הכשרתם. בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע רב על לימודי פיסול וגילוף עץ - מהם תנאי הקבלה, כמה זמן נמשכים הלימודים וכו'. תוכלו אף למלא פרטיכם בעמוד - ואנו נדאג כי נציגי המכללות המובילות בתחום יחזרו אליכם בהקדם עם פרטים נוספים אודות לימודי גילוף ופיסול בעץ.

מי קהל היעד לקורס גילוף ופיסול בעץ?

לימודי גילוף ופיסול בעץ מתאימים לאנשים יצירתיים, המעוניינים ללמוד כיצד ליצור יצירות שונות בעץ. הלימודים מתאימים הן למעוניינים בהעשרה אישית בלבד - והן למעוניינים בקבלת ידע, כלים ומיומנויות מקצועיות בתחום - אשר יעזרו להם להשתלב בעבודה בנגריות ובסטודיואים לעיצוב בעץ - ושיקנ להם את הכלים ליצירת יצירות אותם יוכלו למכור. 

אם אתם מתעניינים בלימודי גילוף ופיסול עץ אולי תגלו עניין גם בקורס נפחות, קורס עיצוב בזכוכית, קורס פיסול וקרמיקה - ומגוון מסלולי לימוד נוספים מעולם האמנות והיצירה. 

מה הם תנאי הקבלה לקורס גילוף ופיסול בעץ?

בדרך כלל אין כל תנאי קבלה ללימודי פיסול וגילוף בעץ - והלימודים בהם פתוחים בפני הקהל הרחב. יחד עם זאת, חלק מהמכללות מקיימות מבחני קבלה שונים, על מנת לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודים. 

הקבלה לקורסים מתקדמים לגילוף ופיסול בעץ מותנית בסיום קורסי בסיס בתחום ו/ או צבירת ניסיון מעשי בו. 

מה הוא משך הלימודים לקורס גילוף ופיסול בעץ?

לימודי גילוף ופיסול בעץ כוללים, בדרך כלל, בין 20 ל-70 שעות אקדמיות והלימודים בהם נמשכים בין חודש לארבעה חודשים (בהתאם לסך שעות הלימוד הכולל, מספר מפגשי הלימוד השבועיים ואורכו של כל מפגש לימודים). 

הקורסים הקצרים ביותר בתחום, הכוללים לעיתים פחות מ-20 שעות לימוד אקדמיות ונפרשים על פני מפגש אחד או שניים-שלושה מפגשים בלבד - נועדו רק לפתוח צוהר לעולם יצירתי זה ולהקנות למשתתפים כלים בסיסיים לעיצוב וגילוף בעץ. הקורסים הארוכים והמקצועיים יותר בתחום - הינם, כמובן, מעמיקים ומקיפים הרבה יותר, ובחלקם זוכים הבוגרים להכשרה מקצועית של ממש. 

חלק מן המכללות בתחום אף מציעות לכם אפשרות ללימודים בשעות אחר הצהריים והערב ו/ או בימי שישי בבוקר - כך שגם אתם עובדים במשרה מלאה (או עסוקים במהלך שעות היום מכל סיבה אחרת) תוכלו להשתלב בלימודים בקלות ובנוחות, מבלי לפגוע יתר על המידה בסדר יומכם הרגיל. 

מה הם נושאי הלימוד לקורס גילוף ופיסול בעץ?

תכנית הלימודים בקורס גילוף ופיסול בעץ הינה בעלת דגש מעשי רב, ולצד מעט הרצאות מרתקות וחשובות - עיקר הלימודים הוא מעשי ויישומי - וכולל תרגולים רבים תוך קבלת הדרכה צמודה מסגל המרצים בקורס, הכולל את מיטב אנשי המקצוע בתחום. 

בין נושאי הלימוד במרבית הקורסים לעיצוב, פיסול וגילוף בעץ - סוגי עצים ובחירת עץ לעבודה, טכנולוגיה של העץ וחומרי גלם נוספים, היכרות עם כלי העבודה, בטיחות בעבודה, השחזת סכינים, שימוש באיזמל, סוגי גילופים שונים, ניסור, שיוף והרכבה, חיתוך, פיסול, חריטה, צביעת העץ, ציפויים, גימורים, בניית פסלונים וחפצי נוי שונים, בניית בובות עץ ועוד מגוון נושאי לימוד מרתקים, המלווים בתרגולים שוטפים. 

איזו תעודה מקבל בוגר קורס גילוף ופיסול בעץ?

בוגרי קורס פיסול וגילוף בעץ, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים (חובת נוכחות, השתתפות בתרגילים, הגשת פרויקטים וכיו"ב) יהיו זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המכללה בה השלימו את לימודיהם. 

מה הם אפשרויות התעסוקה לקורס גילוף ופיסול בעץ?

בוגרי קורס עיצוב וגילוף בעץ יוכלו להשתלב בעבודה בנגריות, בסטודיואים לעיצוב ופיסול בעץ וכו'. כן יוכלו הבוגרים ליצור חפצי נוי, פסלונים וצעצועים מעץ - ולמכור את מרכולתם בחנויות או באתרים ייעודיים (כגון אטסי ואי ביי). 

מה אפשרויות ההמשך ללימודים לקורס גילוף ופיסול בעץ?

בוגרי קורס פיסול וגילוף עץ יוכלו להמשיך ולהתפתח בתחום בעזרת פנייה לקורסים מתקדמים: קורס נגרות, קורס בניית כינורות, קורס בניית סירות עץ וכיו"ב. כן יוכלו הבוגרים לפנות לקורסים נוספים מעולם היצירה והאמנות - קורס ציור, קורס פיסול בנייר, קורס עיצוב בזכוכית וכו'. 
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎