ClickCease

קורס אספנות והערכת אמנות

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס אספנות והערכת אמנות
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס אספנות והערכת אמנות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס אספנות והערכת אמנות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי אספנות והערכת אמנות

לימודי אספנות והערכת אמנות במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מרתקים, מיוחדים ומבוקשים אשר נלמדים תחת ענפי העיצוב. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם להערכה אמנותית וכלכלית של יצירות אמנות, תכשיטים, עתיקות ודברי ערך שונים.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך זיהוי, ניתוח וקביעת מחירם של פרטי אמנות וחפצי ערך, זאת בהתבסס על הסגנון שלהם, המאפיינים הייחודיים שלהם, חומרי הגלם מהם עשויים ועוד. בנוסף, יוכשרו לבניית אוספי אמנות.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס אספנות והערכת אמנות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס אספנות והערכת אמנות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס אספנות והערכת אמנות

לאמנות משמעות רבה בחיינו, שכן היא מעשירה אותנו, מגרה את הדמיון שלנו, מעוררת רגשות ומחשבות וכדומה, ועל כן מהווה מוקד עניין עבור רבים. אספנות והערכת אמנות הוא תחום מרתק במסגרתו קובעים בעלי המקצוע את מחירן של יצירות שונות כמו ציורים, תכשיטים, פסלים, ריהוט עתיק ועוד.

חלק בלתי נפרד מתחום זה הינו בניית אוספי אמנות, החל משלבי חיפוש המידע ומקורות הרכישה, זיהוי מציאות אמנות, בחירת הפריטים המתאימים ועד לשלבי הערכת שוויים.

קהל היעד לקורס אספנות והערכת אמנות

לימודי קורס אספנות והערכת אמנות פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון קודם בנושא המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום מבוקש ורווחי זה, והן לאומנים מהסוגים השונים, שמאים, עובדי חברות ביטוח, עובדי גלריות וכדומה אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס אספנות והערכת אמנות

תנאי הקבלה לקורס אספנות והערכת אמנות משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר בדרך כלל פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב ואינם מציבים דרישות קבלה כלל, אמנם ישנם כאלו הדורשים כי יהיו המועמדים בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי אספנות והערכת אמנות

משך לימודי אספנות והערכת אמנות משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, כוללים הלימודים בין 70 ל-100 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חצי שנה לשמונה חודשים.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס אספנות והערכת אמנות

במהלך לימודי הקורס בנושא אספנות והערכת אמנות מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו מבוא לאספנות כלי כסף, החלטות איסוף, אוספים לתחביב והשקעה, מקורות מידע ומקורות רכישה, מבוא לאמנות ואספנות יודאיקה, מבוא לריהוט עתיק-אנגלי, אמנות דקורטיבית, רסטורציה וזיופים באמנות, אמנות ישראלית ואמנות בינלאומית, הערכת יצירות לפי תקופות וסגנונות, זירות מסחר מקוונות, מכירות פומביות, זיהוי העתקים ועוד.  

תעודת גמר לאחר קורס אספנות והערכת אמנות

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי אספנות והערכת אמנות

עם סיום לימודי אספנות והערכת אמנות יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות וביניהם חברות שמאות, חברות ביטוח והערכה, מסחר באמנות ובעתיקות, שווקים ומכירות פומביות, מוזיאונים וכדומה. נוסף על כך יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר קורס אספנות והערכת אמנות

בוגרי קורס אספנות והערכת אמנות המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס אוצרות ומוזיאולוגיה שיכשיר אותם לאצירת תערוכות בהן יוצגו יצירות אמנותיות שונות וסידור אלו.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס עיצוב חלונות ראווה בו יוכשרו לסידור חלונות ראווה אשר מהווים את הרושם הראשוני אודות החנות.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎