קורס אספנות והערכת אמנות

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס אספנות והערכת אמנות
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס אספנות והערכת אמנות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס אספנות והערכת אמנות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי אספנות והערכת אמנות

לימודי אספנות והערכת אמנות ועתיקות מקנים לסטודנטים כלים מקצועיים להערכה אמנותית וכספית של יצירות אמנות, תכשיטים, עתיקות ודברי ערך. הקורסים בנושא מכשירים את בוגריהם במיטב הידע והכלים בתחום מרתק זה. את הקורסים להערכת אומנות מלמדים מרצים מומחים ממגוון תחומים: אוצרים, שמאים בכירים, אנשי אקדמיה ואף בעלי גלריות שמכירים לסטודנטים את עולם האמנות. בסיום לימודי הערכת אמנות תוכלו להבחין בחתימות, אחוזי זהב, נקיון יהלומים ועוד. 

במסגרת הקורס תלמדו כיצד להעריך מגוון יצירות, בסיום הקורס תוכלו להשתלב כעובדים בחברות הערכה, ביטוח ושמאות וכן במוזיאונים ומוסדות תרבות. אם גם אתם מתעניינים בלימודים בנושא, הגעתם למקום הנכון - בואו לקרוא הכל על קורס אספנות והערכת עתיקות ואמנות: מהם נושאי הלימוד העיקריים, מהו משך הלימודים בקורס, מי קהל היעד העיקרי ללימודים אלו, ועוד מגוון של פרטים רלוונטיים לשוקלים להצטרף ללימודים מרתקים אלו.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס אספנות והערכת אמנות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס אספנות והערכת אמנות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי על לימודי אספנות והערכת אמנות ועתיקות

לימודי אספנות והערכת אמנות ועתיקות מקנים ידע וכלים להערכת שוויים של חפצי ערך רבים ומגוונים - כלי כסף, תכשיטים, ריהוט עתיק ועתיקות אחרות או יצירות אמנות כמו ציורים ופסלים. בנוסף לכך, לימודים אלה מקנים ידע בכל הקשור לבניית אוסף אמנות - חיפוש מידע, מקורות רכישה ועוד.

מקצוע האספנות נחשב בעבר למקצוע של אנשים "עם שיער שיבה", אבל כיום יש ביקוש ללימודים אלו בקרב צעירים. זאת משום שחברות הביטוח מעוניינות מאוד בעובדים בעלי ידע והסמכה בתחום האספנות והערכת העתיקות והאמנות ומשום שמדובר במקצוע שמניב הכנסה נאה. יש כיום מספר מוסדות לימוד בישראל שמציעים לימודי אספנות והערכת אמנות ועתיקות.


קורס אספנות והערכת אומנות ועתיקות הוא קורס מקיף המעניק ידע בתחום האמנות והערכתה. אם אתם רוצים לעשות הסבה מקצועית ולהפוך את האמנות למקצוע, רוצים לדעת יותר על ערכן של יצירות ורוצים לדעת להבדיל בין מקור להעתק - הקורס יעניין אתכם ויעניק לכם כישורים שימושיים כמו היכולת לזהות מציאות אמנותיות.

מה לומדים בקורס אספנות והערכת אמנות ועתיקות?

נושאי הלימוד בלימודי אספנות והערכת אמנות ועתיקות משתנים ממוסד למוסד, ועם זאת, בין הנושאים שתופסים מקום מרכזי בלימודי אספנות והערכת אמנות ניתן לציין : מבוא לאספנות כלי כסף, אספנות- החלטות איסוף, אוספים לתחביב והשקעה, מקורות מידע ומקורות רכישה, שטיחים אוריינטליים באריגת יד, מבוא לאמנות ואספנות יודאיקה, מבוא לריהוט עתיק- אנגלי, ויקטוריאני ואדוארדיאני, אמנות דקורטיבית מהמאות ה-18 וה-19 (כלי קרמיקה ופורצלן אירופאים), רסטורציה וזיופים באמנות, אספנות יצירות בצלאל, טכניקות ומדיות באמנות - ליתוגרפיה, הדפס, תחריט, תצריב ועוד, אסכולות וזרמים באמנות הישראלית, גרפיקה מוקדמת בישראל - כרזות ופוסטרים.

את הקורס לאספנות והערכת אמנות ועתיקות מלמדים מרצים מומחים ממגוון תחומים: אוצרים, שמאים בכירים, אנשי אקדמיה ואף בעלי גלריות שמכירים לסטודנטים את עולם האמנות.

למי מתאימים לימודי אספנות והערכת אמנות ועתיקות?

לימודי אספנות והערכת אמנות ועתיקות מיועדים לאספני אמנות, לשוחרי אמנות המעוניינים לדעת כיצד להעריך את מחירן של יצירות אמנות ושל עתיקות או למי שעוסק או מתכוון לעסוק בתחומי השמאות והביטוח.

במידה והתעניינתם בלימודי אספנות והערכת אמנות ועתיקות, סביר להניח כי הנכם בעלי רקע כלשהו באמנות. ציירים, פסלים, קריקטוריסטים, ואנשים אחרים האוהבים לבטא את ייחודם ואת השקפת עולמם דרך שילוב בין צבע וחומר גלם היכול להיות קנבס, נייר או בד. 
כמו כן, גם אנשים אחרים המגיעים לאו דווקא ממקצוע האמנות הפלסטית, כמו מוסיקה, יכולים להשתלב בתחום וללמוד אודות היוצרים השונים תוך הבנת כוונתם האמיתית שרצו להעביר דרך יצירת האמנות. 

מה משך קורס אספנות והערכת אמנות ועתיקות?

משך הלימודים בקורס אספנות והערכת אמנות ועתיקות משתנה ממוסד למוסד, ועם זאת, ברוב מוסדות הלימוד לימודי אספנות והערכת אמנות נמשכים לא יותר משנת לימודים אקדמית אחת. מסיימי לימודי אספנות והערכת אמנות ועתיקות מקבלים תעודה באספנות והערכת אמנות ועתיקות מטעם מוסד הלימודים הרלוונטי.

לרוב אורכים לימודי אספנות והערכת אמנות ועתיקות בין שלושה חודשים לחצי שנה, ומתקיימים במתכונת בוקר/ערב לנוחיות הנרשמים.

בסיום הלימודים, יקבלו הבוגרים תעודה אשר מוכרת על ידי חברות שמאות וביטוח, מוזיאונים ומוסדות ציבור אחרים. 

אילו אפשרויות לימודים נוספות יש לבוגרי קורס אספנות והערכת אמנות ועתיקות?

אם תחום האמנות מעניין אותך, אולי תתעניין גם בתואר ראשון באמנות. תחום זה הינו מקיף ביותר, וכולל התייחסות מקיפה לכל התקופות השונות השייכות לתחום הציור והיצירה. הגישות השונות הן שמאפשרות ללומדים למצוא את הנישה שמתאימה להם ולאמץ את האופן שבו ירצו לצייר.  

במידה והנכם מתעניינים בקורס זה, יתכן כי תרצו להעמיק את הידע שברשותכם בתחום לימודי האמנות. לימודים אלה יחשפו אתכם לתכנים המשתנים המוצגים בתחומי האמנות המודרנית. כמו כן, כדי להבין את התחום לעומק, תלמדו אודות התקופות השונות הקיימות בתחום האמנות בין אם הקלאסית, הרומנטית וכן הרנסאנס המוקדם יותר. 

תחום לימודים נוסף יכול להיות קורס פיסול, המאפשר לאמן להביע את היכולת היצירתית שבו על ידי חומר גלם חיצוני לו - החימר. קיימים סוגים שונים של חימר וכל סוג משמש את האמן לשימושים שונים. 

במה עוסקים בוגרי קורס אספנות והערכת אמנות ועתיקות?

לאחר שסיימתם את הקורס, תוכלו להשתלב במסגרת עבודות הקשורות להערכת אמנות, אספנות ובתמחורן. כדאי שתדעו, כי באופן כללי, התחום בו ניתן לעסוק הינו רחב ביותר, ובעיקר מאפשר למצוא עבודה במסגרת מוזיאונים שונים, מתנס"ים ותערוכות שונות המתקיימות במהלך החגים השונים. 

במידה ותחום הסבת אקדמים להוראה מעניין אתכם תוכלו לשלב את תחום הערכת האומנות או את לימודי האמנות ולהיות מורים לאומנות, היודעים להדריך את הדור היצירתי הבא. 
בוגרים שסיימו קורס הערכת אמנות, יכולים להשתלב כעובדי גלריות ומוזאונים, שמאים ומעריכים של תחום האמנות, פסלים, חברות ביטוח וכן לפתוח גלריות ליצירות ולעתיקות.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎