ClickCease

קורס עיצוב תאורה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס  עיצוב תאורה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס עיצוב תאורה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס עיצוב תאורה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי עיצוב תאורה

לימודי עיצוב תאורה במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים פופולריים, מעניינים ומיוחדים אשר נלמדים תחת ענף העיצוב. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם לעיצוב חללים מבחינת התאורה, בהתבסס על ההבנה כי תאורה נכונה מעניקה לחלל אווירה המשפיעה באופן מהותי על תחושתם של הנוכחים בו.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך זיהוי צרכי המשתמשים, אופי הפעילות בחלל, הדרישות מתאורת החלל, הפן העיצובי של הריהוט וכדומה, כאשר כל אלו נכללים תחת תחום עיצוב הפנים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס עיצוב תאורה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס עיצוב תאורה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס עיצוב תאורה

התאורה והאור הינם בעלי תפקיד מרכזי בכל חלל שהוא, הן בפן העיצובי והאסתטי והן בפן השימושי והפרקטי. שכן בכוחה של התאורה להבליט את יתרונותיו של החלל, לטשטש את הנקודות החלשות שלו, להקנות אווירה מתאימה, להוביל את האדם במרחב, לקבוע מה ייראה ומה ייעלם מעיני המבקרים, לעורר תחושות ורגשות שונות וכדומה.

מעצבי התאורה הינם בעלי מקצוע נדרשים בשוק העבודה, זאת לצורך עיצוב ותכנון של התאורה בחללים שונים בתי מגורים, חנויות, גני אירועים, מוזיאונים, ערים, משרדים, אולמות, מרחבים תעשייתיים וכדומה.

קהל היעד לקורס עיצוב תאורה

לימודי קורס עיצוב תאורה פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון קודם בנושא המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום מבוקש ורווחי זה, והן לאדריכלים, מעצבי פנים, מעצבים תעשייתיים, עובדי חנויות למוצרי תאורה, מפיקי ומתכנני אירועים וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס עיצוב תאורה

תנאי הקבלה לקורס עיצוב תאורה משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר בדרך כלל פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב ואינם מציבים דרישות קבלה כלל, אמנם ישנם כאלו הדורשים כי יהיו המועמדים בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי עיצוב תאורה

משך לימודי עיצוב תאורה משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, כוללים הלימודים בין 25 ל-200 שעות לימוד אקדמיות.  

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס עיצוב תאורה

במהלך לימודי הקורס בנושא עיצוב תאורה מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו אביזרי תאורה, צורות הארה, זוויות הארה, חישובי עוצמת תאורה, טכניקות תאורה, עיצוב תאורה בחללים פנימיים וחיצוניים, תאורה טבעית, תאורה מלאכותית, קריאת מפרטים טכניים, עיצוב תלת ממדי, יצירת רצף תאורה בין חדרים שונים, סוגי נרות, יסודות בחשמל לתאורה, אור וצבע ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס עיצוב תאורה

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי עיצוב תאורה

עם סיום לימודי עיצוב תאורה יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות וביניהם משרדי אדריכלות ועיצוב פנים, חברות ואולמות מכירה של גופי תאורה, אולמות אירועים, משרדי הפקות אירועים, מרכזי תרבות וכדומה. נוסף על כך יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר קורס עיצוב תאורה

בוגרי קורס עיצוב תאורה המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס עיצוב רהיטים בו יוכשרו לעיצוב חדרים מבחינת מוצרי הריהוט השונים, בהתאם לחלל ולחלוקתו, למטרתו וכדומה.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס עיצוב אירועים שיכשיר אותם להפקת אירועים בדגש על הפן האסתטי והעיצובי.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎