ClickCease

קורס אוצרות ומוזיאולוגיה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס אוצרות ומוזיאולוגיה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס אוצרות ומוזיאולוגיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס אוצרות ומוזיאולוגיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי אוצרות ומוזיאולוגיה

לימודי אוצרות ומוזיאולוגיה במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מרתקים, ייחודיים ויישומיים אשר נלמדים תחת ענף העיצוב. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם לאצירת תערוכות במוזיאונים וגלריות, ובמסגרת כך עיצוב התערוכה ולקשר בין האומן לבין הצופה.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך תכנון, ארגון, הקמה וניהול של תערוכות שונות להצגת יצירות אומנותיות, כמו גם לסידור העבודות המוצגות בתערוכה, ולעיתים ליחסי ציבור, שיווק, גיוס כספים וכדומה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס אוצרות ומוזיאולוגיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס אוצרות ומוזיאולוגיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס אוצרות ומוזיאולוגיה

אוצר הינו בעל המקצוע האחראי על כלל הפריטים האומנותיים שמוצגים בתערוכות, במוזיאונים ובגלריות, וכן על סידור פריטים אלו ומיקומם בצורה שתביע את נושא התערוכה והרעיון המרכזי בצורה הטובה ביותר. על האוצר להיות בעל הבנה מעמיקה ונרחבת בכל הנוגע לתחומי התרבות והאומנות, חוש יצירתי מפותח, וכן בעל עין עיצובית לצורך סידור החלל בצורה המושכת ביותר.

הסטודנטים במסלול זה ילמדו אודות האמנות, התרבות, ההיסטוריה, החינוך והעיצוב, זאת בכדי שיוכלו להעריך את ערכן של יצירות האומנות ולהציגן בכבוד המגיע להן, תוך שילוש בין ההיבטים התיאורטיים והתרבותיים של העשייה לבין הצדדים המעשיים של זו.

קהל היעד לקורס אוצרות ומוזיאולוגיה

לימודי קורס אוצרות ומוזיאולוגיה פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון קודם בנושא המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום מבוקש ורווחי זה, והן למורים לאמנות, אספני אמנות, מעצבי פנים, מנהלי גלריות וכל העוסקים בתחומים הרלוונטיים אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס אוצרות ומוזיאולוגיה

תנאי הקבלה לקורס אוצרות ומוזיאולוגיה משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר בדרך כלל פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב ואינם מציבים דרישות קבלה כלל, אמנם ישנם כאלו הדורשים כי יהיו המועמדים בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה. חלק מן המוסדות דורשים כי יהיו המועמדים בעלי ניסיון קודם בתחומים הרלוונטיים.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי אוצרות ומוזיאולוגיה

משך לימודי אוצרות ומוזיאולוגיה משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, כוללים הלימודים בין 250 ל-350 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של כשנתיים.   

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס אוצרות ומוזיאולוגיה

במהלך לימודי הקורס בנושא אוצרות ומוזיאולוגיה מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו תולדות האמנות, תפישות באוצרות, תיעוד וקטלוג, מושגים ורעיונות, גיוס תמיכה, ניהול אוסף, ניהול חלל תצוגה, מגמות עכשוויות באוצרות ובאמנות, תודעה וזיכרון קולקטיבי במוזיאון, ניהול הרישום, עיצוב תאורה במוזיאון, בחירת רעיון וקונספט לתערוכה, הפקה והצגה של תערוכה ועוד.  

תעודת גמר לאחר קורס בניית תיק עבודות

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. חלק מן המוסדות אף מקנים לבוגריהם תעודה מוכרת ומאושרת על ידי המחלקה למוזיאונים במשרד החינוך, התרבות והספורט.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי אוצרות ומוזיאולוגיה

עם סיום לימודי אוצרות ומוזיאולוגיה יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות וביניהם תערוכות, מוזיאונים, מתנ"סים וכדומה, בתפקידי ניהול, פרסום, יחסי ציבור, תיעוד, איסוף וכדומה.

לימודי המשך לאחר קורס אוצרות ומוזיאולוגיה

בוגרי קורס אוצרות ומוזיאולוגיה המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס עיצוב חללים מסחריים שיכשיר אותם לתכנון מיטבי של חללים מסחריים, זאת תוך מתן דגש לנוחות, לעיצוביות, למיתוג וכדומה.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס עיצוב חלונות ראווה בו יוכשרו לסידור חלון הראווה אשר מהווה את הרושם הראשוני של החנות.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎