קורס אוצרות ומוזיאולוגיה

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי אוצרות ומוזיאולוגיה

לימודי אוצרות ומוזיאולוגיה מכשירים סטודנטים לאצירת תערוכות אישיות וקבוצתיות במוזיאונים וגלריות לאמנות. הלימודים בתחום מכשירים את בוגריהם במיטב הידע, הכלים והמיומנויות הנדרשים לאוצר המקצועי והאיכותי. על מנת לדעת להעריך נכונה את ערכה של יצירת האמנות, וכן לייצגה בכבוד במוזיאונים השונים, האוצר צריך שיהיו באמתחתו את הכלים לעמוד בבטחון מול קהל ושיהיה לו ידע בהנחיית קבוצות

הכלים הנלמדים במהלך הקורס, מאפשרים ללומדים לדבר מול קהל משתנה בין אם תלמידים בבתי ספר, הייטקיסטים או מביני דבר באמנות בביטחון תוך הבנת החשיבות הקיימת בייצוג נכון של יצירת האמנות העומדת לפניהם. אם גם אתם מתעניינים בלימודים מרתקים אלו, הגעתם למקום הנכון, כאן תקבלו את המידע הנחוץ לכם כדי להבין אודות לימודי אוצרות ומוזיאולוגיה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס אוצרות ומוזיאולוגיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס אוצרות ומוזיאולוגיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי על לימודי אוצרות ומוזיאולוגיה

האוצר הוא האחראי על כל הפרטים האומנותיים בתערוכה שמוצגת במוזיאון או בגלריה,  והוא זה שמחליט כיצד למקם את חפצי האמנות בתערוכה, במטרה להציג את נושא התערוכה בצורה הטובה ביותר. לימודי אוצרות משלבים את לימוד ההיבטים התיאורטיים והתרבותיים של העשייה האוצרותית עם הצדדים המעשיים של העשייה האוצרותית.

הסטודנטים בלימודי אוצרות מתנסים במהלך הלימודים באופן פעיל באצירת תערוכות. כמו כן, הסטודנטים שומעים הרצאות של טובי המומחים בתחום האוצרות, עורכים סיורים לימודיים בחללי תצוגה (מוזיאונים, גלריות, מרכזי לימודים) ומשתתפים בסדנאות ובמפגשים עם יוצרים וממלאי תפקידים בתחום התערוכות כמו מעצבים, גרפיקאים, אנשי שימור ועוד.

בחלק ממוסדות הלימוד המציעים קורס אוצרות, הסטודנטים בלימודי אוצרות עוברים לאחר השנה הראשונה ללימודיהם הכשרה מקצועית (תקופת סטאז') באחד ממוסדות התרבות בארץ.

קורס אוצרות ומוזיאולוגיה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בקורס אוצרות ומוזיאולוגיה?

נושאי הלימוד בלימודי אוצרות ומוזיאולוגיה משתנים ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב מוסדות הלימוד לימודי אוצרות מקיפים את הנושאים הבאים: מושגי יסוד בעולם האמנות והתערוכות, תפישות באוצרות, ניסוח קונספט של תערוכה, תיעוד וקטלוג, עיצוב תערוכות - תיאוריה, מושגים ורעיונות, תהליכי עבודה לקראת תערוכה- גיוס תמיכה, גיבוש צוות עבודה, ניהול חלל תצוגה, ניהול אוסף וכדומה, רסטורציה ושימור, כלכלת התרבות, וסיורים לימודיים במוזיאונים הגדולים בארץ. לקראת סיום לימודי אוצרות, הסטודנטים מכינים פרויקט גמר ו/או מקימים תערוכה.

למי מתאימים לימודי אוצרות ומוזיאולוגיה?

קהל היעד של לימודי מוזיאולוגיה ואוצרות משתנה ממוסד למוסד ועם זאת, לימודי אוצרות מיועדים בעיקר לאנשים בעלי רקע בתחום האמנות כמו סטודנטים הלומדים תואר ראשון באמנות, אנשי תולדות האמנות, העיצוב והאדריכלות, אספנים ויועצי אמנות.

בנוסף לכך, הלימודים מתאימים גם לאנשים שבאו מעולם הפרסום ויחסי הציבור ולאקדמאים שמעוניינים לעשות הסבה מקצועית לתחום האוצרות.
קורס אוצרות ומוזיאולוגיה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה משך קורס אוצרות ומוזיאולוגיה?

משך לימודי אוצרות ומוזיאולוגיה משתנה ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב מוסדות הלימוד קורס אוצרות נמשך שנתיים.

מסיימי לימודי אוצרות מקבלים תעודת גמר מטעם המוסד הרלוונטי, ויכולים לעבוד במגוון תפקידים כאוצרים, חוקרי אמנות, מוזיאולוגים, אוצרי תערוכות, חוקרי תרבות ועוד.

אילו אפשרויות לימודים נוספות יש לבוגרי קורס אוצרות ומוזיאולוגיה?

באופן כללי, אם התעניינתם בתחום לימודים זה, סביר להניח כי גם לימודי אספנות והערכת אמנות ועתיקות, יכולים להיות רלוונטיים עבורכם. אנשים המתעסקים בסחר באומנות יודעים להעריך האם מדובר ביצירה השווה כסף רב, אשר כדאי לסחור בה ולהשקיע בתחזוקה השוטפת שלה או לא. 

תחום נוסף יכול להיות קורס פיסול וקדרות אשר מאפשר לפסל, להשתמש בחומר גלם, שלרוב הינה חימר, וליצור ממנו יצירות המבטאות את הלכי הרוח המשתנים שלו ואת יצירתיותו. 

במה עוסקים בוגרי קורס אוצרות ומוזיאולוגיה?


במידה וסיימתם את הקורס, תוכלו להשתלב כאוצרים במוסדות השונים כמו: מוזיאונים, מתנ"סים, וכן להציג בתערוכות שונות המתקיימים באוניברסיטאות או במכללות יצירות שערכן הוא גבוה ביותר. 

כמו כן, אם תחום לימודי החינוך וההוראה מעניין אתכם, ואתם בעלי טכניקה ומיומנות בתחום האמנות הפלסטית, תוכלו להיות מורים בבתי הספר היסודיים והעל יסודיים.
מודעה
מחפש קורס אוצרות ומוזיאולוגיה?
מחפש קורס אוצרות ומוזיאולוגיה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה