קורס קליגרפיה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס קליגרפיה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס קליגרפיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס קליגרפיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי כתיבה תמה - קליגרפיה

הקליגרפיה היא אמנות הכתיבה היפה. אמנות זו נפוצה בתרבויות רבות – הסינית, הערבית, הפרסית, העברית והמערבית – ולאורך ההיסטוריה רבים ראו בה אמנות נעלה: בסין היא נחשבת לצורת הציור המעודנת ביותר, בארצות ערב והאסלאם היא נתפסת כ"אמנות העולם הרוחני", ואף בתרבות העברית נודעת לה קדושה – וסופרי הסת"ם הם, למעשה, מומחי קליגרפיה עברית.

כפי שניתן לראות, הקליגרפיה אינה רק אמנות יצירתית – אלא, בדומה לציור המנדלות או מדיטציה, היא נחשבת גם כתורמת לרוגע, שלווה ואיזון, ומטפלים רבים רואים בה כלי טיפולי לכל דבר ועניין – ממש כמו קלפים טיפוליים.  בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי קליגרפיה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס קליגרפיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס קליגרפיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מי קהל היעד לקורס קליגרפיה?


הלימודים בקורס קליגרפיה מיועדים לכל מי שמעוניין להתמחות באמנות ייחודית זו, ולימודים אלו פונים לקהלי יעד רבים – למי שמעוניין בפיתוח יצירתיות או פיתוח תפיסה אסתטית, למי שמעוניין ליהנות מיתרונותיה המדיטטיבים של הקליגרפיה ומתרומה לרוגע והשלווה, למטפלים ברפואה משלימה (ומטפלים ככלל) המעוניינים להיעזר בקליגרפיה לקידום טיפוליהם, ולמעצבים גרפיים המעוניינים בכלים בתחום.

אם אתם מתעניינים בקורס קליגרפיה, ייתכן כי תגלו עניין גם בלימודי ציור מנדלות, לימודי ציור ואיור, לימודי עיצוב גרפי, לימודי מדיטציה, לימודי ספרות סת"ם, לימודי טיפול באמנות ולימודי קורסים נוספים מתחומי האמנויות, ההעשרה האישית או הטיפול.

מה תנאי הקבלה לקורס קליגרפיה?


מכללות רבות מציעות קורסים בקליגרפיה שפתוחים בפני הקהל הרחב, ואינם כוללים כל תנאי קבלה: כל המעוניין בלימודים המעשירים – מוזמן להירשם ולהצטרף. מכללות אחדות מקיימות ראיונות אישיים, טרם הקבלה ללימודים, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו.

כמו כן, מתקיימים קורסי קליגרפיה הפונים לקהלי יעד ספציפיים – כגון קורס קליגרפיה למטפלים ברפואה משלימה או קורס קליגרפיה למטפלים באמנות ופסיכולוגים – ולימודים בקורסים אלו מיועדים, כמובן, למי שנמנה על קהלי היעד הרלוונטיים.

מה משך הלימודים ומתכונתם לקורס קליגרפיה?


משך הלימודים בקורס קליגרפיה משתנה בהתאם לאופיו של הקורס (שכן, אין דין קורס קליגרפיה סינית ויפנית כדין לימודי קליגרפיה עברית, לדוגמא).

חלק מהקורסים בתחום הם קצרים יחסית, ומונים בין 30 ל-60 שעות לימוד אקדמיות, ואילו מכללות אחרות בתחום מציעות קורסים מקיפים ומעמיקים יותר – הכוללים מעל ל-100 שעות לימוד אקדמיות, כך שכל אחד יכול למצוא קורס העונה בדיוק לדרישותיו ומטרותיו – בין אם הוא מעוניין ללמוד קליגרפיה עברית להעשרה אישית או ללמוד קליגרפיה סינית באופן מקצועי.

אם גם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים מעשירים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס והמלא יקשה עליכם להשתלב בלימודים – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות בתחום מציעות לכם אפשרות בחירה בין לימודים בשעות אחר הצהריים והערב לבין לימודים בשעות הבוקר – ולעיתים אף קיימת אופציה ללימודים בימי שישי בבוקר – כך שגם אם אתם אנשים עובדים, סטודנטים עמוסי לימודים – או עסוקים מכל סיבה אחרת – תוכלו להשתלב בלימודים בנוחות וקלות יחסית.

מה נושאי הלימוד לקורס קליגרפיה?


תכנית הלימודים בקורס קליגרפיה היא מרתקת למדי, וכוללת, כמובן, לימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים לצד התנסות מעשית חווייתית בכתיבה אמנותית. נושאי הלימוד משתנים בהתאם לאופיו של הקורס (קליגרפיה עברית, קליגרפיה סינית ויפנית, קליגרפיה ערבית וכו').

על אף הבדלים אלו, פעמים רבות כוללים לימודי קליגרפיה את הנושאים והתכנים הבאים: עקרונות הקליגרפיה, הפילוסופיה של הקליגרפיה, היסטוריה של הכתיבה האמנותית, גובה השורה, התאמת הציפורן לשורה, זווית הציפורן, צביעה ותוספות, תכנון היצירה, קומפוזיציה, כללי אסתטיקה, קליגרפיה כמדיטציה, קליגרפיה ככלי טיפולי, היכרות עם הסימניות הסיניות הבסיסיות (ללומדים קליגרפיה סינית), פיתוח הדמיון, היצירתיות והתפיסה החזותית, ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים, המלווים בתרגולים שוטפים, ומקנים לבוגרים ידע, כלים ומיומנויות לשימוש בקליגרפיה בחיי היום יום שלהם ובעבודתם.

איזו תעודה מקבל בוגר לקורס קליגרפיה?


בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

מה אפשרויות התעסוקה לקורס קליגרפיה?


בוגרי קורס קליגרפיה יוכלו – בראש ובראשונה – ליהנות מכתיבה אמנותית כתחביב מעשיר, התורם לשלווה, יצירתיות, רוגע ואיזון. כמו כן בוגרים אשר הינם גם מטפלים מוסמכים (מטפלים באמנות, מטפלים ברפואה משלימה, פסיכולוגים, מרפאים בעיסוק ועוד) יוכלו לשלב את הקליגרפיה בעבודתם הטיפולית. אנשי אמנות ועיצוב, ואנשי עיצוב גרפי בפרט, ייהנו מתרומה משמעותית לעבודתם, ומורים ומדריכים יוכלו אף הם לשלב את הקליגרפיה בעת עבודתם עם ילדים.

סיכום לקורס קליגרפיה


לסיכום, אם גם אתם רוצים ליהנות מרכישת הכלים לאמנות הקליגרפיה- הכתיבה התמה – אמנות עתיקה, בת מאות ואלפי שנים, אשר נפוצה בתרבויות רבות, ואשר לעיתים קרובות נקשרו לה כתרים רבים – כאמנות הנעלה ביותר, כדרך להגיע להארה ולהתקרב לאלוהים וכו' – לימודי הקליגרפיה מיועדים עבורכם.

לימודים אלו, אשר אינם נמשכים זמן רב כלל וכלל (חודשים ספורים בדרך כלל) יכירו לכם את עולמה המרתק של הקליגרפיה ויכשירו אתכם בכלים לכתיבה אמנותית זו, אשר על פי רבים תורמת לא רק לפיתוח היצירתיות – אלא גם לשלווה, רוגע ואיזון פנימי – ועל כן היא אף מהווה כלי טיפולי יעיל. אז בואו ליהנות מלימודים שנראים מצוין – בואו ללמוד בקורס קליגרפיה.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎