ClickCease

קורס קליגרפיה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס קליגרפיה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס קליגרפיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס קליגרפיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי קליגרפיה

לימודי קליגרפיה במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מבוקשים, מרתקים ומיוחדים אשר נלמדים תחת ענף העיצוב. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם לכתיבה אמנותית, קישוטית ויפה הנחשבת לאחת מארבע האומנויות המרכזיות בתרבות הסינית.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך שילוב בין רוח ונפש באמצעות כתיבה ציורית זו, המהווה הן תחום אמנותי והן פעילות מדיטטיבית ומרגיעה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס קליגרפיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס קליגרפיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס קליגרפיה

אמנות הקליגרפיה נפוצה בתרבויות רבות ובראשן התרבות הסינית. בנוסף, נפוצה בתרבות הערבית, הפרסית, העברית והמערבית. בסין נחשבת הקליגרפיה לצורת הציור המעודנת ביותר, בארצות האסלאם נתפסת כאמנות העולם הרוחני, בתרבות העברית נחשבת לקדושה, שכן סופרי סת"ם הם מומחי הקליגרפיה העברית.

מעבר להיותה תחום אמנותי, תורמת הקליגרפיה לרוגע, שלווה ואיזון, ועל כן נחשבת גם לכלי טיפולי כמו קלפים טיפוליים, ציור מנדלות, מדיטציה וכדומה. כמו כן, מאפשרת הקליגרפיה לאדם להעביר את תחושותיו על גבי הנייר ולכן משחררת ומובילה לתחושה טובה.

קהל היעד לקורס קליגרפיה

לימודי קורס קליגרפיה פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון קודם בנושא המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום מבוקש ורווחי זה, והן לאומנים או למטפלים ברפואה משלימה מהסוגים השונים אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס קליגרפיה

תנאי הקבלה לקורס קליגרפיה משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר בדרך כלל פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב ואינם מציבים דרישות קבלה כלל, אמנם ישנם כאלו הדורשים כי יהיו המועמדים בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי קליגרפיה

משך לימודי קליגרפיה משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, כוללים הלימודים בין 30 ל-100 שעות לימוד אקדמיות.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס קליגרפיה

במהלך לימודי הקורס בנושא קליגרפיה מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו עקרונות הקליגרפיה, הפילוסופיה של הקליגרפיה, ההיסטוריה של הכתיבה האמנותית, גובה השורה, התאמת הציפורן לשורה, זווית הציפורן, צביעה ותוספות, תכנון היצירה, קומפוזיציה, כללי אסתטיקה, קליגרפיה כמדיטציה, קליגרפיה ככלי טיפולי, פיתוח הדמיון, היצירתיות והתפיסה החזותית ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס קליגרפיה

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי קליגרפיה

עם סיום לימודי קליגרפיה יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות וביניהם משרדי עיצוב גרפי, תחומי האמנות, ואף אם הם מחזיקים בתעודת מטפל יוכלו לשלב מיומנות זו ככלי טיפולי.  נוסף על כך יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר קורס קליגרפיה

בוגרי קורס קליגרפיה המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס איור, רישום וציור בו יוכשרו לשימוש בטכניקות שונות על מנת להמחיש רעיון בצורה חזותית.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס ציור מנדלות שיכשיר אותם ליצירת מנדלות תוך שימוש בטכניקות ובחומרים מגוונים.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎