קורס הכשרת מנהלי בית ספר

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי ניהול פדגוגי במכללות

החינוך הוא מהגורמים החשובים והמשפיעים ביותר על עיצוב דמותו של האדם והתפתחותו, ועל כן יש חשיבות רבה כי העוסקים בתחום יהיו בעלי מיטב הכלים והכישורים לביצועה של עבודה מאתגרת זו. אנשים אלו הם, כמובן, המורים, אולם הדמות המעצבת את אופיו של ביה"ס, היא מנהל בית הספר.

תפקיד מנהל בית הספר אינו קל כלל, שכן אחריותו רבה היא ושלל אתגרים רובצים לפתחו, אולם הסיפוק המתלווה לעבודה זו רב, ועל כן מורים ואנשי חינוך מנוסים, המעוניינים לממש את חזונם החינוכי ולסייע בעיצובם וגידולם של אלפי תלמידים, פונים ללימודים בקורס להכשרת מנהלי ביה"ס. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורס הכשרת מנהלים בחינוך.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס הכשרת מנהלי בית ספר?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס הכשרת מנהלי בית ספר?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מי קהל היעד לקורס הכשרת מנהלי בית ספר?


הלימודים בקורס הכשרת מנהלים לביה"ס (קורס ניהול פדגוגי) מיועדים למורים ואנשי חינוך מנוסים, המעוניינים להתקדם ולהתפתח מקצועית לתפקידי ניהול בחינוך, ולסייע בחינוכו של הדור הבא.

אם אתם מתעניינים בלימודים ניהול פדגוגי, אולי תגלו עניין גם בלימודים מתקדמים נוספים בתחומי החינוך – לימודי תואר שני בניהול מערכות חינוך, לימודי תואר שני במערכות למידה וטכנולוגיות למידה, תואר שני בייעוץ חינוכי, תואר שני בחינוך מיוחד, תואר שני בתקשוב ולמידה וכיו"ב.
קורס הכשרת מנהלי בית ספר
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה תנאי הקבלה לקורס הכשרת מנהלי בית ספר?


תנאי הקבלה ללימודים בקורס ניהול פדגוגי כפופים לדרישות משרד החינוך, ועל כן נדרשים המועמדים לעמוד בתנאים הבאים, הלקוחים מחוזר מנכ"ל משרד החינוך מה – 1 בינואר 2013:

1. עובדי הוראה קבועים בבתי ספר יסודיים ועל-יסודיים (עד כיתה י"ב, כולל), בעלי ותק בהוראה בבתי ספר של 4 שנים לפחות, ובעלי תואר אקדמי שני, תעודת הוראה ורישיון הוראה קבוע או רישיון לעיסוק בהוראה.

 2. עובדי הוראה שאינם קבועים, בעלי תואר אקדמי שני, תעודת הוראה ורישיון הוראה קבוע או רישיון לעיסוק בהוראה, יוכלו להגיש מועמדותם בתנאי שהם בעלי ותק בהוראה של חמש שנים לפחות, ובתנאי שהיו קבועים במערכת החינוך בעבר והפסיקו עבודתם לכל המאוחר בתום שנת הלימודים התשס"ח. בעת הגשת המועמדות לתכנית על המועמדים ללמד בבית ספר יסודי או על-יסודי (עד כיתה י"ב, כולל) בהיקף של שליש משרה לפחות, ולהתחייב להמשיך ללמד בהיקף של שליש משרה לפחות גם בעת הלימודים בתכנית ההכשרה.

 3. עובדי הוראה בעלי תואר אקדמי שני, בעלי תעודת הוראה ורישיון הוראה קבוע או רישיון לעיסוק בהוראה, ובעלי ותק של שנתיים לפחות בהוראה בבית ספר יסודי או על-יסודי (עד כיתה י"ב, כולל), בתנאי שהם בעלי ניסיון ניהולי של ארבע שנים לפחות במערכת החינוך או מחוץ לה (ראה הערה ד' בסיפא של סעיף זה).

בעת הגשת המועמדות לתכנית, על המועמדים ללמד בבית ספר יסודי או על-יסודי (עד כיתה י"ב, כולל) בהיקף של שליש משרה לפחות, ולהתחייב להמשיך ללמד בהיקף של שליש משרה לפחות גם בעת הלימודים בתכנית ההכשרה.

כמו כן מכללות אחדות מקיימות ראיונות קבלה, במטרה לבדוק את מידת התאמתו של המועמד ללימודים ולעבודה בניהול בתי ספר או להציג המלצות ממנהלי בתי ספר בהם הם עבדו ו'או ממפקח אזורי, ולעיתים נדרשים המועמדים גם להציג חיבור בו הם מציגים את עשייתם בעבר, הסיבות לרצונם להשתלב בלימודים ובעבודה בתחום וחזונם לעתיד.

מה משך הלימודים לקורס הכשרת מנהלי בית ספר?


בהתאם לדרישות משרד החינוך משך הלימודים בקורס מנהלי ביה"ס עומד על 400 שעות לכל הפחות. ברב המכללות המלמדות את התחום נמשכים הלימודים בין שנה לשנתיים.

כיוון שהלימודים מיועדים למורים בפועל, מכללות רבות משקיעות מאמצים על מנת להתאים את לוח הזמנים ומערכת השעות של הלימודים לעבודתם של המורים, ועל כן בדרך כלל מתקיימים ימי לימוד מרוכזים בזמני החופשות של מערכת החינוך, ואילו במהלך שנת הלימודים כוללים הלימודים, לרוב, רק מפגש אחד בשבוע, כך שהנרשמים ללימודים יכולים להמשיך ולעבוד (כמעט) כרגיל.
קורס הכשרת מנהלי בית ספר
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה נושאי הלימוד לקורס הכשרת מנהלי בית ספר?


תכנית הלימודים בקורס הכשרת מנהלים בחינוך היא עשירה ומגוונת למדי, ומשלבת בין לימודים עיוניים ותיאורטיים לבין שלל תרגולים והתנסויות מעשיות ומפתחות.

בדרך כלל כוללים הלימודים את הנושאים והתכנים הבאים: אבחון פדגוגי, הוראה ולמידה אפקטיביות, תצפית, משוב והערכה למורים, ניהול פדגוגי מבוסס נתונים, ניהול הצוות הבית ספרי ופיתוחו המקצועי, מנהיגות מבוזרת, ניהול ידע, הובלת צוות, ניהול משאבים ותכניות, ניהול זמן, ניהול שינוי, העצמה ופיתוח מנהיגות אישית, פיתוח חזון, יעדים ותכנית עבודה, אתגרים במערכת החינוך ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים, אשר יכשירו את הבוגרים במיטב הידע והכלים הדרושים למנהל האיכותי במערכת החינוך.

איזו תעודה מקבל בוגר לקורס הכשרת מנהלי בית ספר?


בוגרי קורס ניהול פדגוגי, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת הסמכה לניהול בתי ספר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם ומטעם משרד החינוך.

מה אפשרויות התעסוקה לקורס הכשרת מנהלי בית ספר?


בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתלב במשרות ניהול בבתי הספר היסודיים והעל יסודיים, ולהוביל את תחומי החינוך וההוראה אל עבר פני עתיד. כן יוכלו הבוגרים להשתלב במשרות שונות במשרד החינוך ובארגונים שונים העוסקים בתחום.

סיכום לקורס הכשרת מנהלי בית ספר?


לסיכום, אם אתם אנשי חינוך מנוסים, וברצונכם להתקדם לפסגת עולם החינוך וההוראה ולהשתלב בעבודה כמנהלים בבתי ספר – קורס הכשרת מנהלים בחינוך מיועד עבורכם. קורס זה ידאג להכשירכם בכל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים על מנת למלא תפקיד מאתגר ורב חשיבות זה בהצלחה, ולהשתלב בעבודה מלאת סיפוק, בה תסייעו בחינוכו של דור העתיד.

אז בואו ליהנות מלימודים שמעצבים עתיד – בואו ללמוד בקורס מנהלי ביה"ס.
מודעה
מחפש קורס הכשרת מנהלי בית ספר?
מחפש קורס הכשרת מנהלי בית ספר?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה