קורס הוראה מתקנת

נמצאו עבורך 0 מוסדות לימודים:

לימודי הוראה מתקנת במכללות

הוראה מתקנת מכוונת ישירות לצרכיו הייחודיים של התלמיד אשר מתקשה בלימודיו, ונדרש לסיוע על מנת לצמצם את הפערים שנוצרו בלמידתו. פערים אשר בגינם אינו מממש את הפוטנציאל הלימודי שלו ולא עומד בציפיות הפדגוגיות במוסד בו לומד. אם כן, לימודי הוראה מתקנת נועדו להכשיר בוגרי תואר ראשון בחינוך או לימודי חינוך מיוחד ומורים מומחים שיוכלו לשפר את תהליכי הלמידה של תלמידים בעלי קשיים ולקויות למידה.

הוראה מתקנת מטרתה לשפר את הישיגיו של התלמיד בבית הספר ולהביאו לידי ביצועים משופרים והצלחה בלימודים, וכן להופכו לתלמיד המכיר ביכולותיו ולפתח בקרבו תחושות של מסוגלות ועצמאות. כמו כן, הוראה מתקנת היא גישה התורמת לשילובו החברתי של התלמיד עם קבוצת השווים שלו. הלימודים המרתקים של הוראה מתקנת יכולים לסייע לכם לפתח קריירה מספקת כאנשי חינוך מומחים בלקויות למידה, באמצעותה תוכלו לתרום ולהיות לעזר לאחר ולהינות ולהתמלאות בגאווה מעבודתכם.

אז אם גם אתם מתעניינים בלימודים מרתקים אלה - הגעתם למקום הנכון. בואו לקרוא עוד על לימודי הוראה מתקנת.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס הוראה מתקנת?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס הוראה מתקנת?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

קורס הוראה מתקנת - מידע כללי

הוראה מתקנת נועדה לאפשר לתלמידים עם לקויות למידה, לקות שפה, ליקויים חברתיים והפרעת קשב- להתמודד בצורה טובה יותר עם המשימות הלימודיות השונות איתם הם מתמודדים ולהקנות להם אסטרטגיית למידה נכונה. ההוראה המתקנת מתייחסת בעיקר לתחומי הקריאה, הכתיבה והמתמטיקה והיא מבוססת על התאמת תכנית לימודים פרטנית לכל תלמיד. בפועל המורה או איש החינוך נותן את הסיוע במתכונת של מפגשים אישיים ו\או בקבוצת לימוד מצומצמת.

תכלית ההוראה המתקנת בשיפור היכולות הקוגניטיביות והתקשורתיות של התלמיד בעל לקויות הלמידה ובחיזוק בטחונו העצמי, במטרה לשלב אותו במערכת החינוך ובחברה. על כן קורס זה יכול להתאים גם לבוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה וחינוך. כמו כן, ההוראה המתקנת שמה דגש על עקרון הלמידה הפעילה בה התלמיד לוקח חלק בשיעור ואינו נוכח בשיעורים כשומע סביל בלבד. אפקט השיתוף, היוזמה והיצירה הוא זה שישפר את יכולת הלמידה של התלמיד הלוקח חלק פעיל בתהליך הלמידה שלו עצמו.

במסגרת לימודי הקורס, המיועדים ברובם לבוגרי תואר ראשון בחינוך ולבעלי תעודת הוראה, העוסקים בהוראה בפועל- מכללות רבות מאפשרות לסטודנטים בקורס ללמוד הוראה מתקנת במתכונת של לימודי ערב, כך שיוכלו לשלב את עבודתם במקביל ללימודים.
קורס הוראה מתקנת
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בקורס הוראה מתקנת?

לימודי הוראה מתקנת מהווים ידע משלים עבור אנשי חינוך ומורים מתחום החינוך המיוחד, לקויות הלמידה וכן גם עבור בוגרי לימודי ייעוץ חינוכי. הלימודים מקנים ללסטודנטים ידע רב, שיטות, גישות וכלים מעשיים להתערבות נכונה ויעילה בתהליכי הלמידה והחיברות של תלמידים בעלי לקויות שונות. הסטודנטים בתכנית לומדים כיצד לתת מענה מספק לתלמידים הן באופן פרטני והן בקבוצה.

נושאי הלימוד במסגרת קורס הוראה מתקנת משתנים ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב מכללות החינוך לימודי ההוראה המתקנת מקיפים את הנושאים המרכזיים הבאים: ליקויי למידה- הגדרותיהם וסוגיהם, פרופילים שונים של תלמידים - היבטים לימודיים, רגשיים, חברתיים ועוד. נושאים נוספים שיילמדו כוללים קריאת דו"חות אבחון ותרגום ההמלצות לתכנית למידה, עקרונות הוראה מתקנת במיומנויות יסוד של קריאה, כתיבה וחשבון, שילוב המחשב בקידום תלמידים בעלי ליקויי למידה והפרעות קשב, אסטרטגיות למידה ויישומן בתחומי תוכן ספציפיים על פי קבוצות גיל, תיווך בתהליכי הוראה-למידה, כלים למעקב אחר התקדמות התלמיד, שילוב התלמיד בכיתה ועקרונות לשיתוף פעולה בין הגורמים המטפלים בתלמיד.

למי מתאים ללמוד הוראה מתקנת?

קהל היעד של לימודי הוראה מתקנת משתנה ממוסד למוסד, ועם זאת ברוב מוסדות הלימוד לימודי הוראה מתקנת מיועדים למורים ולעובדי הוראה מוסמכים, קרי בעלי תעודת הוראה ובעלי ותק במערכת החינוך שעובדים עם תלמידים בעלי לקויות למידה; ולכאלה שיש להם עניין ומוטיבציה רבה בקידום תלמידים בעלי לקויות למידה על בסיס ידע מקצועי רחב. כמו כן, אם הינכם מורים שיש להם הכשרה בתחום החינוך המיוחד, ודאי שתשמחו לקבל הכשרה נוספת ומעמיקה שתסייע לכם בהתמודדות עם ציבור התלמידים העומד במרכז עבודתכם. במסגרת הלימודים תקבלו כלים ווידע בשיטות מקיפות המתמקדות בעיקר בקושי שיש ללומדים כשהם ניגשים להתמודד עם החומר העיוני. 

בנוסף, למסיימי תואר שני בלקויות למידה ללא תעודת הוראה, ישנה אפשרות להשתלב בקורס אשר יפתח צוהר למקומות תעסוקה נוספים בתחום. המודעות הגוברת לתחום מעלה את הנחיצות הכללית למורים אשר למדו הוראה מתקנת בכל תחום לימודים אפשרי, בין אם במתמטיקה, עברית, הבנת הנקרא או אנגלית. 
קורס הוראה מתקנת
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם תנאי הקבלה ללימודי הוראה מתקנת?

לימודי הוראה מתקנת מיועדים בעיקרם למורים בבתי הספר ובתיכונים, ליועצים חינוכיים, למאבחנים דידקטיים, לאנשי טיפול העוסקים בליקויות למידה וכדומה. לכן, לרוב תעודת הוראה הנה תנאי קבלה הכרחי ללימודי הקורס. על כן, במרבית המקרים על הנרשמים להיות בעלי ניסיון מעשי בחינוך, אם כי בחלק מהמקרים תתאפשר גם קבלה של מועמדים מתחומים אחרים, אך זאת ללא זכאות לגמול השתלמות או לתעודה.

כמה זמן נמשך קורס הוראה מתקנת?

משך לימודי ההוראה המתקנת משתנה בין המכללות השונות, כאשר במוסדות לימוד מסויימים ההוראה המתקנת נלמדת במסגרת זמן של קורס סמסטריאלי, ובמוסדות לימוד אחרים זו נלמדת במסגרת תכנית שנתית או דו-שנתית.

מסיימי לימודי הוראה מתקנת מקבלים תעודה בהוראה מתקנת מטעם מוסד הלימוד בו השלימו את חובות הקורס בהצלחה.

במה עוסקים בוגרי קורס הוראה מתקנת?

במידה וסיימתם את לימודי ההוראה המתקנת, תוכלו להשתלב בתחום בתור מורים הן בחינוך הפורמאלי והן בחינוך הבלתי פורמלי. כיום, ההוראה המתקנת משתלבת לרוב במסגרת ההוראה הרגילה. זאת במטרה כי התלמידים ילמדו בצורה אפקטיבית שתבטיח הטמעה של החומר הכיתתי לאורך זמן והשתלבות מחודשת בכיתה.

כמו כן, קיימים גם מכוני הוראה מתקנת שונים המאפשרים מצד אחד, קבלת אבחון דידקטי מקצועי במידה והתעורר חשד לקושי בלימודים מסיבה כזו או אחרת, ומצד שני, ניתן להקנות למאובחן מיומנויות שיקלו עליו בעת ההתמודדות עם הקושי. 
מודעה
מודעה