קורס מדריכי סנפלינג

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס מדריכי סנפלינג
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מדריכי סנפלינג?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מדריכי סנפלינג?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי הדרכת סנפלינג במכללות

הסנפלינג (גלישת מצוקים) היא אחת מהפעילויות האתגריות הנפוצות בישראל – לצד הצלילה, הצניחה, הסקי ופעילויות נוספות. אף על פי שהסנפלינג נראה כפעילות מסוכנת למדי – הלא אתם תלויים בגובה רב, כשרק חבלים מפרידים ביניכם לבין צניחה לתהום, מדובר בפעילות בטוחה ונטולת סיכונים כמעט, באם היא מבוצעת במקומות המיועדים לכך, עם ציוד מתאים ובהשגחתו והדרכתו של מדריך מוסמך.
כיוון שהפופולאריות של הסנפלינג נמצאת בעליה מתמדת – והשתתפות בגלישה ממצוקים מהווה את גולת הכותרת של טיולים רבים – קיימת דרישה הולכת וגוברת למדריכים איכותיים בתחום. אז אם גם אתם חובבי ספורט אקסטרים ו"מכורים" לאדרנלין – תוכלו להשתלב בקורס להכשרת מדריכי הגלישה ממצוקים וליהנות מעבודה מלאת ריגושים ואתגר.
 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מדריכי סנפלינג?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מדריכי סנפלינג?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

למי מתאימים לימודי הדרכת סנפלינג?


הלימודים בקורס הכשרת מדריכי הסנפלינג מיועדים לחובבי אדרנלין וספורט אתגרי, אשר פעילויות שטח וטיולים מאתגרים ומסעירים ממלאים את ליבם רינה. הלימודים מתאימים במיוחד למדריכי טיולים ומורי דרך, מנחי סדנאות שטח, ומדריכים ומאמנים מתחומי הספורט וההתעמלות ככלל, והספורט האתגרי ככלל – מדריכי צניחה, מדריכי סקי, מדריכי צלילה, מדריכי רכיבה על סוסים וכיו"ב.

מה הם תנאי הקבלה לקורס מדריכי סנפלינג?


תנאי הקבלה לקורס מדריכי הגלישה ממצוקים כוללים, בדרך כלל, את הדרישות הבאות: גיל 18 ומעלה (מכללות מסוימות מקבלות אל שורותיהן רק בני 21 ומעלה) ואישור רפואי המעיד על בריאות תקינה וכשירות לעסוק בפעילות גופנית. בחלק מהמכללות מיועדים הלימודים רק לבעלי ידע וניסיון בגלישת מצוקים, או לבוגרי הקורסים הבסיסיים בתחום, ואילו מכללות אחרות מציעות מסלולי הכשרה המתאימים גם לחסרי כל רקע, ידע וניסיון בתחום.

חלק ממוסדות הלימוד אף עורכים מבחני ידע, מבחנים מעשיים וראיונות קבלה, על מנת לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו. על מנת לקבל את תעודת המדריך לגלישה ממצוקים נדרשת תעודת מגיש עזרה ראשונה, ועל כן אם אין תכנית הלימודים במכללה כוללת גם קורס עזרה ראשונה, נדרשים המועמדים לעבור קורס זה בנפרד.

מה משך קורס מדריכי סנפלינג?


משך הלימודים בקורס מדריכי סנפלינג נע בין 120 ל- 250 שעות לימוד אקדמיות, והלימודים נמשכים בין שבוע לחודשיים. רבים מהקורסים בתחום נערכים במתכונת של לימודי ימים שלמים (לעיתים כוללים הלימודים לינה בשטח), ולא רק מפגש שבועי בן שעות ספורות, ועל כן ניתן, לפעמים, להשלימם, תוך שבוע – שבועיים בלבד. פעמים רבות מחולקים הלימודים בקורס לחלק עיוני – הנלמד בכיתות המכללה, וחלק מעשי – הנלמד באתרי סנפלינג שונים ברחבי הארץ.

מה לומדים בקורס מדריכי סנפלינג?


תכנית הלימודים בקורס הכשרת מדריכי הגלישה ממצוקים היא עשירה ומרתקת וכוללת הן לימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים, וכמובן גם שלל תרגולים והתנסויות מעשיות חווייתיות באתרי טיפוס וגלישת מצוקים מרהיבים ברחבי הארץ, כך שהכשרת הבוגרים הינה מלאה ושלמה. שימו לב – לעיתים כוללים הלימודים לינה מחוץ לבית, ולעיתים ההגעה לאתרי ההדרכה וההתנסות המעשית היא עצמאית ובאחריות התלמידים.

בין הנושאים הנלמדים במרבית התכניות בתחום: גלישה באבטחה עצמית, טיפוס על חבל, סוגי קשרים (לולאת שמינית, לולאת הצלה, לולאת פרפר, קשרי דייגים, קשר פלמי, פרוסיק, פרוסיק צרפתי ועוד), כללי בטיחות, בניית תחנות עגינה, גלישה זוויתית, הובלת קבוצה והדרכתה, הורדת גולש מהאוויר, מעבר נחל, מטאורולוגיה וגיאולוגיה, עבודה מול יחידות חילוץ, אומגה, ניהול סיכונים, עבודה עם קבוצות עם צרכים מיוחדים, קשרים מתקדמים, עיגונים טבעיים ומלאכותיים, חלוקת משקל ועוד.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס מדריכי סנפלינג?


בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת "מדריך גלישה ממצוקים" מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם ובאישור מנהל הספורט ועל פי חוק הספורט. מכללות בהן כוללים הלימודים גם את קורס העזרה הראשונה, יזכו את בוגריהן גם בתעודת "מגיש עזרה ראשונה".

במה עוסקים בוגרי קורס מדריכי סנפלינג?


בוגרי הקורס יוכלו להשתלב בעבודה כמדריכי סנפלינג במרכזי ספורט אתגרי ברחבי הארץ, ולהדריך קבוצות ופרטים בגלישת מצוקים. בוגרים אשר כבר עוסקים בהדרכת טיולים, הנחיית קבוצות שטח (ODT), טיפול בהרפתקה וכיו"ב, ייהנו מיכולת לשלב את עבודת הדרכת הגלישה ממצוקים במהלך עבודתן.

סיכום


לסיכום, אם אתם "מכורים" לאדרנלין, אם סנפלינג ממלא אתכם התרגשות מסעירה, ואם גלישה ממצוקים – תלויים בין שמיים לארץ – בינות נופים מרהיבים היא פעילות הפנאי האהובה עליכם – למה שלא תשלבו את אהבתכם זו עם מקצוע מרתק, מאתגר ורווחי?

קורס מדריכי הסנפלינג (גלישה ממצוקים) יקנה לכם, תוך זמן קצר בלבד, את כל הכלים, המיומנויות והידע הדרושים למדריך האיכותי והמקצועי, כך שתוכלו להדריך קבוצות רבות ולהכשירם בפעילות מהנה ומלאת אדרנלין זו. אז בואו לגעת בשמיים בלימודים מהנים – בואו ללמוד בקורס הכשרת מדריכי סנפלינג.

קורס סנפלינג וקורס קניונינג


כמובן שניתן להירשם גם לקורס קניונינג וקורס סנפלינג חווייתי, בו נהנים התלמידים מחוויה ייחודית של טיולי קניונינג וסנפלינג, אך אינם זוכים להכשרה והסמכה כמדריכים בתחום. קורס סנפלינג וקורס קניונינג נמשכים, כמובן, זמן קצר יותר מהקורסים להכשרת מדריכים בתחום, ופעמים רבות הם כוללים רק חלק מעשי - טיולים באתרי הקניונינג והסנפלינג הטובים בארץ. לעיתים נמשכים הלימודים יומיים רצופים (או אף יותר), והתלמידים ישנים בשטח.

תנאי הקבלה ללימודי קניונינג ולימודי סנפלינג וגלישת מצוקים הם לא רבים - ופעמים רבות ניתן להצטרף לקורסים בתחום בכל גיל. כמו כן - על מנת ליהנות מקורס סנפלינג וקורס קניונינג אין צורך ברקע וניסיון בתחום - שכן מטרתו של הקורס היא להפגיש את המשתתפים בו עם חוויות הסנפלינג והקניונינג. בסיום קורס סנפלינג-קניונינג יכולים הבוגרים להצטרף ללימודי הכשרת המדריכים בתחום.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎