קורס שיט וספורט ימי

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס שיט וספורט ימי
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס שיט וספורט ימי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס שיט וספורט ימי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי שיט וספורט ימי

קיימת הילה יוקרתית וזוהרת שמקיפה את עולם הים והספנות. העיסוק בתחומים אלו מהווה פתח לעולם המרתק והאקסקלוסיבי של הספורט הימי. תוכלו להתחיל את דרככים באמצעות קורס ספורט ימי בהתאם להעדפות שלכם. ישנם אינספור קורסים המציעים לימודי שיט, צלילה או גלישה  ויכולים להפוך אותך לצוללן, גולש, או משיט סירות חובב או מקצועי.

כדי להתחיל את דרככם בעולם הספורט הימי, חשוב שתאהבו את הים ותהיו עמידים בפני מחלת ים. בנוסף - יש צורך להשלים בהצלחה את הלימודים העיוניים והמעשיים וכן להשלים בחינות כדי לקבל את הרישיון הנכסף. כאן תקבלו את כל המידע אודות לימודי ספורט ימי - מכללות שמציעות קורסים בתחום הספורט הימי, עבודה בתחומי השיט, הגלישה וכדומה ועוד.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס שיט וספורט ימי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס שיט וספורט ימי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס שיט וספורט ימי

לימודי ספורט ימי משלבים בתוכם לימודים עיוניים ומעשיים גם יחד. קורסי ספורט ימי נושאים רבים שהם כללים ומשותפים לכל תחומי הספורט הימי וכן נושאים ספציפיים בהתאם לסוג הקורס ולנושא הנלמד.

ישנם אינספור לימודים הקשורים לספורט ימי - צלילה, גלישת גלים, גלישת רוח, השטת סירות מנוע, השטת סירות מפרש, השטת יאכטות - סקיפר (משיטי יאכטות), מדריכי שייט, משיטי ספינה למים חופיים, לימודי תעודה לתעודת משיט, משיטי אופנוע ים, גלשני רוח, שייט בסירות מפרש, שייט בקטמרן, משיטי סירות מהירות ועוד.

אם אתם מתלבטים באיזה קורס לבחור - כדאי שתבינו מהן החלופות העומדות בפניכם. תוכלו לפנות למועדוני השייט השונים בישראל ולבקש להתנסות בפעילויות השונות שמושכות אתכם, וכך תוכלו לראות לאיזה תחום אתם מתחברים ולבחור את הקורס ממנו תפיקו את ההנאה המירבית ביותר.

מה לומדים בקורס שיט וספורט ימי?

בין הנושאים הכלליים הנלמדים בכל קורסי הספורט הימי ניתן למצוא את הקורסים ונושאי הלימוד הבאים: ימאות, כלי השייט השונים, מפרשנות, חוקי דרך, מטאורולוגיה, מפעיל רדיו (GMDSS), תמרוני מנוע, חבלים, עוגנים, ניווט מכשירים, ג'יפיאס, מכ'מ, מכשירי קשר, עזרה ראשונה, משואות הצלה, מכונאות כלי שיט, ניווט, מפות, תכנון נתיבי הפלגה, תכווינים, טווחים ועוד. טרם קבלת רישיון שיט יש לעמוד בהצלחה בבחינות של משרד התחבורה, מנהל הספנות ובטסט - מבחן מעשי.

מה הם מסלולי הלימוד בקורס שיט וספורט ימי?

לימודי קייט סרפינג: הקייט סרפינג הוא תחום מלא אנדרנלין וריגוש שמספק לכם את האפשרות להניף מצנחים באופן יצירתי ומרגש. קורס זה יוכל להקנות לכם את כל הכלים להטסת מצנח ביבשה וכן במים. הקורס ילמד אתכם כיצד לגלוש בצורה בטוחה. תכנית הלימודים כוללת לימודי תרגילי שליטה, הנפות והנחתות, כניסה ראשונה למים, עלייה לגלשן ועוד.

קורס שייט: לימודי שייט יעניקו לכם את הכלים נחוצים לכם על מנת לשיט בעצמכם יאכטה באופן עצמאי וללא כל סיוע חיצוני. עם השלמת קורס שייט בהצלחה תוכלו לקבל רשיון משיט בינלאומי שתקף ברחבי העולם. בדרך כלל הקורס כולל קורסים עיוניים וכן קורס מעשי שיאפשרו לכם להבין לעומק את עולם שייט והימאות.

קורס גלישת גלים: גלים שנשברים מספקים שלל אפשרויות לגלישה מהנה ומאתגרת. קיימים מבחר סוגים של גלישת גלים - בגלשנים קלאסיים קטנים, בגלשנים ארוכים, גלשנים שמיועדים לגלים גבוהים (גלשני גאן) ועוד... כדאי שתדעו - ישראל נחשבת למיקום אידיאלי ללימודי גלישת גלים, שכן - הים התיכון מספק שלל אפשרויות גלישה מעולות לאחר סערות - כאשר הגלים סדירים ואין רוח, מצב שמקצוענים קוראים לו Swell.

אילו אפשרויות לימוד נוספות יש לבוגרי קורס שיט וספורט ימי?

אם הים הוא בנפשך, אולי תמצא עניין גם בלימודי תואר ראשון במדעי הים והסביבה הימית. לימודי תואר ראשון במדעי הים והסביבה הימית מכשירים חוקרים ימיים שישתלבו במשק הימי, במגוון תעסוקות כמו חוקרים, ימאים, שייטים ועוד.

הלימודים מכשירים גם בוגרים שיעסקו בשימוש באורגניזמים ימיים להפקת חומרי טבע ותוצרים שונים, בהבנה ושימוש באורגניזמים החיים בסביבות המאופיינות בתנאים קיצוניים ובניטור ושיקום של הסביבה הימית והחופים ובלימוד.

במה עוסקים בוגרי קורס שיט וספורט ימי?

המסיימים יוכלו להשתלב בלימודים מרתקים ביותר ובצורה כזו לשלב בין אהבה לים לבין עבודה בתחום. משום שקורס ספורט ימי כוללים קשת רחבה של לימודים, קודם עליכם להחליט איזה תחום הכי מעניין לכם ולברר אודותיו בצורה המעמיקה ביותר.

לאחר הבירור כדאי לבדוק במכונים ובמוסדות הלימוד השונים אילו אפשרויות תעסוקה אפשריות למתעניינים בתחום, מהו גובה השכר הניתן וכן האם זו עבודה שניתן לעבוד בה לאורך כל השנה (כתלות בתנאי מזג אוויר משתנים).
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎