קורס מדריכי ג'אז

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס מדריכי ג'אז
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מדריכי ג'אז?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מדריכי ג'אז?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי מדריכי ג'אז

ג'אז (Jazz) הינו ז'אנר מוסיקלי שנוצר בארצות הברית בראשית המאה ה-20. הג'אז היא מוסיקה אפרו-אמריקנית, שמיזגה יסודות קצביים מערב אפריקניים עם מרכיבים מוזיקליים מן המוזיקה המערבית. הריקוד המזוהה עם ז'אנר מוסיקלי זה, הלא הוא ריקוד הג'אז, מורכב מאוסף סגנונות מחול שמקורם במקומות שונים בעולם.

בדומה למוסיקת הג´אז השואבת את השראתה מן המוסיקה הקלאסית, שואבים ריקודי הג´אז את השראתם מן הבלט הקלאסי והמודרני. עם זאת, מתקיימים בהם שילובים של ריקודים נוספים שאינם באותו הסגנון החל מריקודים לטיניים, דרך מחול אתני וכלה בריקודים סלוניים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מדריכי ג'אז?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מדריכי ג'אז?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס מדריכי ג'אז

תחום הג'אז הינו מיוחד במינו בין אם מדובר בתחום המוסיקאלי ובין אם בתחום הריקוד. המקצבים השונים השייכים לז'אנר זה הינם מקוריים ביותר ושייכים לתקופת הבארוק המוקדמת שבאך היה ממציאה. 

לא רבים יודעים זאת ועל כן בעת שמנסים להבינה לשם התאמה בין תנועה לצליל, חייבים לחזור כמה שנים אחורה ויש להבין בצורה מדוייקת את הסגנונות המוקדמים יותר של המוסיקה. בין המקצבים הקיימים ניתן למצוא את סגנון הסווינג המיוחד, שילוב של סוגי תיפוף שונים וכן שימוש בכלי נשיפה ממתכת, עץ וכן מיתר. 

כיום, בעת שמדברים על מוסיקת הג'אז ובמעוניינים לחבר לצליליה ריקוד, התנועות שאובות מהמחול המודרני ושמות דגש רב על החיבור הרגשי האמיתי שבין מוסיקה לכל צעד המרכיב את הריקוד השלם. 

מה לומדים בקורס מדריכי ג'אז?

קורס מדריכי ג'אז כולל כ-220-270 שעות לימוד, הכוללות שעות לימוד מעשיות, שעות לימוד העוסקות במדעי הספורט והתנועה וכן הרצאות אורח, בנושאים כמו עריכה מוזיקלית למחול, איפור במה וכיו"ב.

מאחר וסגנון ריקוד הג'אז מתבסס על סגנונות ריקוד אחרים, נלמדים ומתורגלים גם יסודות סגנונות ריקוד אלו. הלימודים עוסקים גם במוטוריקה וקואורדינציה וכן בגמישות, חיזוק, מתיחות, יציבה וסבולת. כמו בכל קורס מדריכים, כוללים לימודי מדריכי ג'אז גם קורס בהגשת עזרה ראשונה.

תכנית הלימודים של לימודי מדריכי ג'אז עשויה להשתנות במקצת בין מוסדות הלימוד השונים, אולם לרוב היא כוללת תכנים כגון: בלט קלאסי; בלט מודרני; ג´אז לירי; מחול ספרדי; מחול דרום אמריקאי; היפ- הופ; ריקודי לחימה; מחול מזרחי; פילאטיס; אנטומיה ופיזיולוגיה; ביומכניקה; תזונה; פציעות ספורט; פסיכולוגיה של גיל ההתבגרות; תולדות הג'אז; מתודיקה; כוריאוגרפיה; קומפוזיציה; עבודה עם ילדים; מחזות זמר; ועוד.

בשיעורים המעשיים יושם דגש על פיתוח היכולת האישית, הבנת התנועה, הבנת מחול הג'אז על סגנונותיו השונים ולימוד מתודיקה ושיטות הדרכת מחול הג'אז. הלימודים בקורס יחזקו בקרב התלמידים טכניקות ריקוד ידועות ויעשירו אותם בטכניקות ריקוד נוספות ופופולאריות. בדרך כלל הלומדים יתנסו בהדרכה מול כיתת הלימוד בה הם לומדים.

לעומדים בדרישות הקורס, הכוללים בחינות סיום תיאורטיות ומעשיות, תוענק תעודת גמר של קורס הסמכת מדריכים לג'אז.

למי מתאים ללמוד קורס מדריכי ג'אז?

 הקורס מיועד לבעלי רקע בתחומי המחול השונים, המעוניינים לקבל הסמכה כמדריכי ג'אז.

אנשים המעוניינים להשתלב ולהתחיל את לימודיהם השנה, יכולים למצוא את המידע הנחוץ להם בתחום בג'ימנסיה, שם ניתן ללמוד הדרכת ג'אז. הלימודים מתמקדים בתחומים מעשיים ועיוניים כאחד, משום שכדי להבין בצורה מקיפה את התחום דרושה הבנה מקיפה ויסודית של יסודות הג'אז וכן יש לצרף לכך לימודי פיזיולוגיה וניסיות עם התמודדות במתן עזרה לפציעות גופניות המתרחשות הרבה במסגרת הריקוד.

אם תחום הריקוד מעניין אתכם תדעו כי ישנם סגנונות נוספים למעט ג'אז. קורס מחול או תנועה הינו כולל בתוכו התייחסות לסגנונות מוסיקאליים שונים- קלאסי, היפ - הופ ועוד. רצוי שתבדקו את הסגנונות המוסיקאליים המתלווים לריקוד, קודם שהחלטתם ללכת וללמוד.

מה הם תנאי הקבלה לקורס מדריכי ג'אז?

תנאי הקבלה לקורס מדריכי ג'אז עשויים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים, אולם לרוב הם כוללים רקע במחול קלאסי ומודרני; גיל העולה על 16-17; אישור רפואי החתום על ידי רופא, המעיד על כשירותו של המועמד לעסוק פעילות גופנית; עמידה בראיון אישי ועמידה במבחן קבלה, הכולל בד"כ הצגת קטע תנועתי אחד שהוכן מראש ע"י המועמד וקטע תנועתי אחד שהוכן ע"י המועמד במקום

במה עוסקים בוגרי קורס מדריכי ג'אז?

בוגרי קורס מדריכי ג'אז יוכלו להשתלב בבתי ספר לריקוד; במתנ"סים; בהפקות טלוויזיוניות וקולנועיות; ובהפקת פרויקטים שונים בבתי הספר ומופעי תרבות מחוזיים וארציים.

כמו כן, יוכלו בוגרי קורס מדריכי ג'אז ללמד באופן עצמאי קבוצות רוקדים או יחידים.

לאחר שסיימתם את קורס ההדרכה חשוב שתדעו לשווק את עצמכם בצורה נכונה. לשם כך, קיימים קורסי שיווק רבים הנחשבים כיעילים ביותר כיום בעת שפניתם להיות מורים או מדריכים במוסדות לימוד שונים. הלימודים יקנו לכם כלים אשר יעזרו לכם לבנות לעצמכם שם ולשמור עליו בתחום ההוראה והריקוד.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎