קורס מצילים

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
קורס מצילים
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות קורס מצילים?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על קורס מצילים?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

לימודי מצילים במכללות

אם הייתם שמחים לבלות את שארית ימיכם בים או בבריכה וליהנות מעבודה נדרשת וחשובה עד מאד – בה תצילו את חייהם של נופשים ומתרחצים – הלימודים בקורס מצילים יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים. לימודי הכשרה מקצועית למצילים יכשירו אתכם, תוך חודשים אחדים בלבד, בכל הידע והכלים הדרושים למציל מקצועי – ובסיומם תוכלו לקבל את ההסמכה הנחשקת מטעם התמ"ת. אז אם גם אתם מעוניינים להיות מצילים – הגעתם למקום הנכון: בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע רב על הלימודים להכשרת מצילים, על סוגי ההסמכות הקיימות בתחום, על משכם של הקורסים, תנאי הקבלה אליהם ועוד. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי מצילים.
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות קורס מצילים?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על קורס מצילים?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע כללי

עבודתו של המציל היא חשובה במיוחד, שכן הוא אחראי על בטיחות הרוחצים והמבלים בים ובבריכה. על מנת לזכות בהכשרה כמצילים, יהיה עליכם לעבור קורס ייעודי, ובסיומו לעמוד בהצלחה בבחינות ההסמכה של משרד התמ"ת – אשר הינו הגוף היחידי בישראל הרשאי להסמיך מצילים.

קיימים שלושה סוגי הסמכה למצילים:

מציל מוסמך סוג 1 בבריכה - המאפשר עבודה כמציל בבריכה. לאחר סיום קורס מצילים – זו התעודה שתקבלו.

מציל מוסמך סוג 2 בבריכה – בעלי הסמכת מצילים סוג 1, אשר צברו ניסיון של שנתיים בעבודה בתחום, יוכלו לגשת למבחני ההסמכה למציל סוג 2 – ואם הם יעמדו בהם בהצלחה הם יוכלו לעבוד כמצילים בכירים בבריכות. קיימים קורסי הכנה למבחן זה הנמשכים, בד"כ, כשבועיים.

מציל ים – כדי להיות מצילי ים, עליכם להיות מצילים מוסמכים סוג 1 – ולעבור קורס נוסף (ומבחני הסמכה נוספים), אשר יקנה לכם הסמכה זו.

קהל יעד

הלימודים בקורס מצילים מתאימים לאנשים אחראיים, המעוניינים להשתלב בעבודה חשובה ומצילת חיים, וליהנות מסביבה עבודה רטובה ומשמחת במיוחד – בים ובבריכה.

אם אתם מתעניינים בלימודי מצילים - אולי תגלו עניין גם בקורס מפעילי בריכות שחייה

תנאי קבלה

על מנת להתקבל ללימודים בקורס מצילים יהיה עליכם לעמוד בדרישות הבאות: גיל 18 ומעלה, אישור רפואי המעיד על בריאות תקינה וכשירות לעסוק בתחום, מעבר של בדיקת ראייה ומעבר של מבחני כניסה בשחייה בסגנונות שונים.

משך לימודים

הלימודים בקורס מצילים כוללים, בדרך כלל, בין 80 ל-100 שעות לימוד אקדמיות.

נושאי לימודים

לימודי מצילים ידאגו להכשיר את בוגריהם בכל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים להצלת חיים בים ובבריכה, והתלמידים בקורס נהנים מהכשרה עיונית ותיאורטית מעמיקה ומקיפה, המלווה בתרגולים רבים והתנסויות מעשיות – המכשירים אותם לעבודה מצילת חיים זו.

תכנית הלימודים כפופה לדרישות משרד התמ"ת (הכלכלה) ועל כן אינה משתנה בין מכללות וקורסים שונים בתחום, והיא כוללת את התכנים והנושאים הבאים: עזרה ראשונה, החייאה, שיטות הצלה באזורים מימיים, שחייה בסגנונות שונים, סחיבת פצוע בשחייה ועוד.

תעודה

בוגרי קורס מצילים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת "מציל מוסמך סוג 1/ מציל ים מוסמך" (בהתאם לקורס בו למדו), מטעם המכללה בה השלימו את לימודיהם ומשרד התמ"ת (הענקת התעודה מטעם התמ"ת מותנית במעבר מבחני ההסמכה העיוניים והמעשיים ועמידה ביתר תנאי ההסמכה של המשרד). כן יהיו זכאים בוגרי הקורס לתעודת מגיש עזרה ראשונה והחייאה.   שימו לב: חשוב לברר טרם ההרשמה ללימודים האם המכללה בה בחרתם ללמוד מוכרת ומאושרת על ידי משרד התמ"ת, שכן ללא התעודה המקצועית מטעמו לא תוכלו להשתלב בעבודות בתחום.

אפשרויות תעסוקה

לאחר סיום לימודי הכשרת מצילים וקבלת תעודת המקצוע מטעם משרד התמ"ת, יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודה כמצילים בחופי הים, בבריכות עירוניות, בקאנטרי קלאבים, בבתי מלון, באתרי נופש וספא – ובכל בריכה הזקוקה לשירותי הצלה.

כדאי לדעת כי בישראל קיים ארגון שנקרא "ארגון מצילי הבריכה", המסייע לחבריו להשתלב בעבודה בתחום ודואג לתנאי העסקתם. כבוגרי קורס מצילים מוסמכים תוכלו להצטרף כחברים בארגון – ובכך להשתלב בעבודות בתחום ביתר קלות.
מודעה

מחפש קורס מצילים?

מחפש קורס מצילים?
כל הארץ
אזור הצפון
אזור המרכז
אזור הדרום
אזור השרון
אזור חיפה
אזור ירושלים
מוסדות לימוד בישראל
לימודים

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!

התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
מודעה