קורס מדריכי ומאמני כדורסל

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס מדריכי ומאמני כדורסל
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מדריכי ומאמני כדורסל?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מדריכי ומאמני כדורסל?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי מדריכי ומאמני כדורסל

ענף הכדורסל הוקם ב 1891 בארצות הברית על ידי ד"ר ג'יימס נייסמית. נייסמית היה מאמן במכללה במדינת מסצ'וסטס כשהגה רעיון של משחק באולם סגור בין שתי קבוצות, כשהמטרה היא לקלוע לרשת. עם הזמן, התפתחו חוקי המשחק, נקבעו חדשים והענף השתלב במשקים אולימפיים בשנות ה 30 באירופה.

קורס מדריכי כדורסל משלב אימון והדרכה לצד פיתוח מיומנויות מורכבות יותר בכדורסל. ענף הכדורסל קיבל את מעמדו כענף שמגלגל מיליונים ושווה ערך למשחקי כדורגל. במידה והינכם מעוניינים להיות מאמני בתחום זה, תשמחו לגלות כי לימודים אלה משלבים תכנים השייכים לקורסי אימון ביחד עם המיומנויות השייכות לכדורסל.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מדריכי ומאמני כדורסל?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מדריכי ומאמני כדורסל?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי על קורס מדריכי כדורסל 

קורס מדרכי כדורסל פותח במיוחד עבור אנשי מקצוע בתחום שמעוניינים להשתלב בתחום ההדרכה והאימון בכדורסל, לאמן קבוצות ילדים ובני נוער ולחזק את הכישורים הפיסיים והמנטליים של התלמידים.

הכדורסל הפך להיות ענף פופולרי שהצמיח מהשחקנים הגדולים בעולם, מאמנים כישרוניים ואוהדים בכל רחבי העולם. מכבי תל אביב, קבוצת הכדורסל הישראלית, הייתה לאלופת אירופה מספר פעמים ברציפות וזאת הודות להתמדה ואימון אינטנסיבי. מאמן טוב לא נמדד רק בכישוריו אך גם במוטיבציה וההכנה המנטלית שהוא מעניק לקבוצתו.

מה לומדים בקורס מאמני כדורסל?

לימודי הדרכת כדורסל פותחו במיוחד על פי תוכנית לימודים הנדרשת לכל מדריך בשטח. בין התכנים תמצאו לימודי אנטומיה, פיזיולוגיה, עזרה ראשונה, התמודדות עם פציעות ספורט ועוד.

כמו כן, המדריכים מקבלים ידע רב בפסיכולוגיה של הספורט כי הכנה פיסית היא לא הגורם העיקרי להצלחת הקבוצה. משחק כדורסל הוא משחק קבוצתי ולכן חשוב שמדריכים ידעו לעבוד על הדינמיקה הקבוצתית ולמנוע הצגות של אדם אחד בלבד. 

מה הם תנאי הקבלה לקורס מאמני כדורסל?

קורס מדריכי כדורסל מכשיר את הספורטאים לעבודת הדרכה ואימון של ילדים ובני נוער עד גיל 16. הקורס מתאים למועמדים בני 16 ומעלה, בעלי כושר פיסי טוב ובריאות תקינה. כמו כן המועמדים נדרשים לעבור מבחן וראיון קבלה.

הקורס מקנה יכולות הדרכה וכלים מעשיים לאימון קבוצה. כדורסל באופן כללי הוא משחק מלהיב ובעל כללים ברורים, על כן, מדריכי כדורסל לומדים הערכה ושיפוט המשחק ועומדים על כל חוקי המשחק. חיוניח שהמדריך ידע לשפוט את המשחק, יכיר את העבירות ואת המהלכים המותרים בכל סיטואציה. מדריך כדורסל חייב להיות בעל בטחון בתחומו ולהיות מומחה לענף הכדורסל.

משחקי כדורסל נודעים בשחקנים גבוהים מאוד, יכולת כדרור מושלמת וקליעת כדור לסל ממרחקים.

למי מתאים ללמוד קורס מאמני כדורסל?

הדרכת כדורסל מיועדת לקהל הרחב גם לנשים וגברים המגיעים מתחום הכדורסל והמעוניינים לקחת את התחום צעד אחד קדימה. במידה ויש בכם את הרצון העד להשתלב בתחום ההדרכה בכדורסל, תוכלו להיות דמות מפתח המספקת רשת תמיכה לדור הבא של הספורטאים מכיוון שהמדריכים מגיעים עם ניסיון מעשי רב מהשטח. חווית ההדרכה הספורטיבית הינה ייחודית ומספקת סמכות למדריך ותחושת שליטה על מהלך המשחק. 

אילו אפשרויות לימודים נוספות יש לבוגרי קורס מאמני כדורסל?

לצד קורס מדריכי כדורסל, תמצאו קורס מדריכי כדורעף, אשר ילמד אתכם את רזי המשחק. ההדרכה בתחום זה, שונה לגמריי מלימודים אחרים ודורשת מיומנות ושליטה בכדור שהינן מורכבות ביותר. 

קורס מדריכי טניס
, הינו תחום נוסף המשלב כדור במשחק, רק שכאן נוסף גם המחבט שאסור לעזוב אותו לאורך כל המערכה. תחום זה דורש ריכוז ותשומת לב, שכן ללא תכונות אלה, יהיה קשה להביס את היריב שעומד מולכם. 

כמו כן, קורס מדריכי כדורגל הינו תחום מוכר יחסית וכולל שמות מוכרים של טובי המאמנים בארץ, כמו: אלי אוחנה, רן בן שמעון, אלי גוטמן, אברהם גרנט ומוכרים אחרים. על מנת להפוך להיות כמותם, תצטרכו להבין בתחום הכדורגל בצורה יסודית ומקיפה.

במה עוסקים בוגרי קורס מאמני כדורסל?

אלופי עולם בכל ענף ספורט יעידו כי הם הגיעו לנקודת שיא שלהם בעקבות המדריכים והמאמנים שסיפקו להם את הכלים. ענף הכדורסל הוא ענף תחרותי בין ערים ומדינות בדיוק כמו כדורגל ולכן חיוני מאוד שהשחקנים ישחקו כקבוצה. כמו כן, קורס מדריכי כדורסל מעשיר את ידע המדריכים בטרמינולוגיה מקצועית והדרכים הנכונות לאימון השחקנים, מבחינת האימון הפיסי, האימון המנטלי ואף תזונה נכונה.

עומרי כספי עשה זאת בגדול , כשהיה השחקן הישראלי הראשון ב NBA. למי שאינו מכיר NBA היא ליגת כדורסל בכירה של ארצות הברית וקנדה National basketball association. למעשה מדובר בארגון שאליו שואפים להגיע שחקני כדורסל בכל העולם.

בתור בוגרי קורס מדריכי כדורסל תוכלו להכיר מקרוב את היסטוריית הענף ולרכוש ידע נרחב אודות כדורסל. בקורס מדריכי כדורסל תלמדו אודות תפקידים בקבוצת כדורסל, הפרות, עבירות, מהלך המשחק כגון כדור ביניים פסק זמן, כדור חוזר, קלאץ', גארבז' טיים, התקפה מתפרצת, אסיסט, דלת אחורית, פוסט אפ, קליעת ניתור, הטבעה ועוד.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎