לוגיסטיקה בלי פסיכומטרי

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
לוגיסטיקה בלי פסיכומטרי
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לוגיסטיקה בלי פסיכומטרי?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לוגיסטיקה בלי פסיכומטרי?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

לימודי תואר ראשון בלוגיסטיקה ללא פסיכומטרי במכללות

המונח לוגיסטיקה מתאר ניהול הובלה של חומרי גלם, משאבים, ומוצרים מוגמרים ושילוחם לנקודות יעד שונות ומגוונות. דוגמא מובהקת לכך אנו מוצאים בשילוח בין לאומי בין נמלים ממדינות שונות. אולם המונח מתייחס גם להובלה של מוצרים בתוך המדינה בין מחסנים לאזורי תפעול, מספקים אל רשתות שיווק וכדומה. גם אחסון מוצרי הגלם והמשאבים נופלים תחת הקטגוריה של התפעול הלוגיסטי. בימינו עם חדירת מושג הכפר הגלובלי, כשהסחר הוא חובק עולם, צריך להקפיד שבעתיים על ניהול לוגיסטי באיכות גבוהה, שתאפשר לארגונים, לחברות עסקיות וציבוריות לעמוד בתחרות העזה ולהישאר רלוונטיים ורווחיים.

מכיוון שתחום הלוגיסטיקה מבוקש מאוד בימינו בשוק העבודה, רבים שואפים להתמקצע בו ולהתקדם כך בסולם המקצועי. אולם לא לכולם יש תואר אקדמי שיכול לקדם אותם לתפקידים בכירים יותר. נוסף על כך לא כולם עברו בחינה פסיכומטרית, או הצליחו בה, לכן חלק מן המכללות האקדמיות מקיימות מסלול לימודים ייחודי: תואר ראשון בלוגיסטיקה ללא פסיכומטרי. המסלול הזה מיועד בין השאר לאנשים שמעוניינים בהסבה מקצועית, או לאנשים שעברו את גיל 30 והם לא חייבים בהצגת אישור על פסיכומטרי. אם גם אתם נמצאים בקטגוריה הזו ושואפים ללמוד תואר ראשון בלוגיסטיקה, הנכם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף בעמוד זה, ואף ליצור עמנו קשר בשביל לקבל מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לוגיסטיקה בלי פסיכומטרי?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לוגיסטיקה בלי פסיכומטרי?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע כללי אודות תואר ראשון בלוגיסטיקה ללא פסיכומטרי

בימינו מאוד מקובלת התופעה של לימודים אקדמיים בקרב אנשים שכבר עובדים תקופה ארוכה במקצוע מסוים, או בקרב אנשים חסרי הכשרה מקצועית שעובדים בתפקידי דחק, או בתפקידים זוטרים. לאנשים אלה בדרך כלל לא יהיה ציון פסיכומטרי והם אף יתקשו לעמוד בבחינה זו בהצלחה. מן הטעם הזה, אוניברסיטאות ויותר מכך מכללות אקדמיות פיתחו מסלולי לימוד יעודיים שמאפשרים קבלה ללימודים אקדמיים ללא צורך בבחינה פסיכומטרית. ייתכן כי למועמדים מעל גיל מסוים יתאפשר לעבור מכינה ייעודית שבאמצעותה הם יתקבלו ללימודי התואר(למשל מכינות בני 30+).

תחום מקצועי מבוקש הוא תחום הלוגיסטיקה. בשנים האחרונות אף צצו הרבה תכניות לימודים ייעודיות להכשרת אקדמאים בלוגיסטיקה. תואר ראשון בלוגיסטיקה נועד לענות על הצורך בהכשרת אנשי מקצוע בכירים בעלי מיומנות וידע רב בתחום התפעול, הלוגיסטיקה והרכש. ישנן תתי התמחויות ספציפיות, כמו תואר ראשון בלוגיסטיקה ורכש, תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה וכדומה. אם גם אתם שואפים להשיג מקצוע מבוקש ולהתקדם מקצועית, ואין לכם ציון פסיכומטרי, תואר זה מיועד לכם. לכן הבטיחו עוד היום את מקומכם במסלול תואר ראשון בלוגיסטיקה ללא פסיכומטרי וזכו בחוויית לימודים מעשירה ומעניינת וממקצוע מתגמל ומאתגר.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בלוגיסטיקה ללא פסיכומטרי?

תואר ראשון בלוגיסטיקה ללא פסיכומטרי, מיועד לאנשים שעוסקים בתחומי התפעול, הלוגיסטיקה והרכש, בתפקידים זוטרים יחסית ואין להם תואר אקדמי, או שהם לא עברו בחינה פסיכומטרית. באמצעות תואר זה הם יוכלו להתקדם מקצועית במקומות העבודה שלהם ובמדרג המקצועי.

כמו כן, לימודי תואר ראשון בלוגיסטיקה ללא פסיכומטרי, יתאימו לאנשים שעבדו שנים רבות בתפקידים זוטרים בקווי הייצור כפועלים פשוטים ומעוניינים להתקדם לתפקידים בכירים יותר בתחום התפעול והלוגיסטיקה, אולם אין להם ציון פסיכומטרי. נוסף על כך, עצם העובדה כי הם עברו טווח גיל מסוים (אם הם מעל לגיל 30 או מעל לגיל 40), מאפשרת להם באופן פורמלי להתקבל ללימודים ללא פסיכומטרי בחלק ממסלולי התואר הראשון.

מה הם תנאי הקבלה לתואר ראשון בלוגיסטיקה ללא פסיכומטרי?

בכדי להתקבל אל לימודי תואר ראשון בלוגיסטיקה ללא פסיכומטרי, אמורים בדרך כלל המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה. לאלה אשר לא מחזיקים בתעודת בגרות יתאפשר לעבור מכינה ייעודית ללימודי תואר ראשון בלוגיסטיקה.

לרוב יעברו המועמדים ללימודי תואר ראשון בלוגיסטיקה ראיון קבלה עם ראשי מסלול הלימודים (מזכירה אקדמית, ראש חוג, יועצים אקדמיים וכדומה), זה נועד לבדוק את מידת התאמתם של המועמדים ללימודים.

תנאי נוסף לקבלה ללימודים זה להיות בעל ידע מוקדם בשפה האנגלית, גם כחלק מחובות הלימודים וגם כשפה שיש לה חשיבות גבוהה בכל תחומי התפעול, הרכש והלוגיסטיקה, בייחוד בזיקה לסחר בינ"ל.

כמה זמן נמשכים לימודי תואר ראשון בלוגיסטיקה ללא פסיכומטרי?

לימודי תואר ראשון בלוגיסטיקה ללא פסיכומטרי יימשכו בדרך כלל שלוש שנות לימוד אקדמיות. במשך השנים הללו ילמדו הסטודנטים ששה סמסטרים ויצטרכו להשלים בין מאה ועשרים למאה וארבעים נקודות זכות אקדמיות. במתכונת לימודי יום ילמדו הסטודנטים ברוב ימות השבוע בשעות היום והערב. במתכונת של לימודי ערב ילמדו הסטודנטים בין פעמיים לשלוש פעמים בשבוע, בשעות אחר הצהריים והערב וייתכן שבנוסף גם בימי שישי.

במתכונת לימודי ערב המיועדת לאנשים עובדים התואר עשוי להתארך לבין שלוש וחצי לארבע שנות לימוד (בין שבעה לשמונה סמסטרים). ייתכן שזמן הלימודים יכלול גם השתתפות בסמסטרי קיץ.

מה לומדים בתואר ראשון בלוגיסטיקה ללא פסיכומטרי?

במסגרת לימודי תואר ראשון בלוגיסטיקה ללא פסיכומטרי ילמדו הסטודנטים נושאים מגוונים שיעניקו להם ידע מקצועי ויכולות עבודה משופרות בתחום התפעול, הרכש והלוגיסטיקה. בין נושאי הלימוד ניתן למצוא את: הכרות עם תחום הלוגיסטיקה האווירית, יסודות ניהול שרשראות אספקה, הכרות עם מנהל רכש, תחום הלוגיסטיקה הימית, תחום המשפט וזיקתו אל הלוגיסטיקה הבינ"ל, הכרות עם מערכות מידע בתחום הלוגיסטי – ERP, Priority ועוד.

כמו כן, ילמדו הסטודנטים דגשים בנושאי ביטוח ימי, אווירי ויבשתי, כלכלת מאקרו וכלכלת מיקרו, הכרות עם נושאי בטיחות בעבודה באזורי האחסון והתפעול, ניהול והנעת עובדים, ניהול פרויקטים לוגיסטיים, ניהול הייצור – תפ"י, הובלה של חומרי גלם ומשאבים התוך המדינה, הובלת חומרים מסוכנים ועוד.

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר ראשון בלוגיסטיקה ללא פסיכומטרי?

לבוגרי תואר ראשון בלוגיסטיקה ללא פסיכומטרי שעמדו בכל דרישות הלימוד שלהם, יוענק תואר ראשון בלוגיסטיקה מטעם האוניברסיטה, או המכללה בה הם למדו. דרישות הלימוד כוללות: הצלחה בסמינריונים במהלך הלימודים, עמידה בחובות הנוכחות (בדרך כלל מעל לשמונים אחוז במהלך הקורסים), השתלמות מעשית בעבודות בתחום הלוגיסטיקה, הגשת פרויקטי גמר והצלחה במבחנים במהלך הקורסים.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי תואר ראשון בלוגיסטיקה ללא פסיכומטרי?

תואר ראשון בלוגיסטיקה משולב במקרים רבים עם תחומי לימוד נוספים, כגון: תואר ראשון בלוגיסטיקה ורכש, תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה, לימודי תואר ראשון בתעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה, ועוד. כמו כן, ניתן ללמוד במסגרת מכללות או בתי ספר להנדסאים לתואר הנדסאי לוגיסטיקה או הנדסאי תעשייה וניהול.

בוגרי לימודי תואר ראשון בלוגיסטיקה ללא פסיכומטרי יכולים לפנות אל לימודי תואר שני בלוגיסטיקה. התואר הזה יעמיק את ידיעותיהם של הבוגרים וגם יפתח בפניהם את האופציה להתקדם במחקר בתחום. יתר על כן, מי שעובד במנהל הציבורי ושואף להתקדם לתפקידים בכירים בתחום הלוגיסטיקה, יוכל באופן זה להציג מועמדות להשתתפות במכרז, שאחד מתנאיו עשוי להיות הצגת אישור על תואר שני בלוגיסטיקה.

במה עוסקים בוגרי תואר ראשון בלוגיסטיקה ללא פסיכומטרי?

בוגרי תואר ראשון בלוגיסטיקה ללא פסיכומטרי, שעבדו קודם לכן במסגרת של מפעלים, חברות לוגיסטיות, תפעול, ושילוח בתפקידים זוטרים, יוכלו להציג את מועמדותם למשרות בכירות יותר במקום עבודתם ובאופן כללי להתקדם בדירוג המקצועי.

מי שצבר ניסיון מקצועי עשיר ויש לו ידע רב בתחום, יוכל לעבור לעבוד בתור יועץ חיצוני (כעצמאי) לחברות עסקיות בתחום הלוגיסטיקה והתפעול ואף להציג בסופו של דבר מועמדות למשרות הדרכה במכללות ולהעביר תכנים וידע חדש ועדכני לסטודנטים של קורסי הלוגיסטיקה השונים.
מודעה
מודעה
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש