קורס רכש וקניינות

נמצאו עבורך 7 מוסדות לימודים:

לימודי רכש וקניינות במכללות

בין אם מדובר בחברה קטנה שעוסקת בשבבים אלקטרוניים, או בחברת ספנות שסוחרת בספינות ומכולות - כל ארגון צריך איש רכש וקניינות. מחלקת הרכש אחראית על כל הרכש של החברה, כל מה שהיא קונה, מוכרת, עלות של כל חלק קטן ושל מוצר מוגמר. איש הרכש יחפש ספקים, לעיתים אף יוציא מכרז כדי למצוא את העסקה הכדאית ביותר וינהל את המשא ומתן עם הספק כדי להגיע למחיר הטוב ביותר. לאחר מכן מחלקת הקניינות והרכש תרכוש את המוצר, ותעדכן את כל המחלקות הרלוונטיות ברכישה. מדובר באחת העבודות המעניינות ביותר, בה תוכלו לסחור בחלקים קטנים של מאות שקלים ועד למוצרים גדולים בשווי מאות אלפי שקלים. 

תחום הקניינות והרכש, המשתייך לעולם הלוגיסטיקה, הינו אחד התחומים המרכזיים והחשובים ביותר לתפקודם של מוסדות, ארגונים ועסקים השונים, והוא בעל השפעה אדירה על רווחיותו של העסק, שכן ביצועיו ויכולתו המקצועית של הקניין משפיעים ישירות על ההכנסות וההוצאות של הארגון. לימודי הקניינות והרכש, מספקים לסטודנטים את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות, כמו גם את התעודות הנדרשות על מנת לעסוק בתחום, ועל כן הם מהווים הזדמנות מצוינת להשתלבות בענף מקצועי רווחי ונדרש, ובתפקידים הכוללים אחריות רבה, והיכולים להוביל את העסק כולו לדרכיי ההצלחה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס רכש וקניינות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס רכש וקניינות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס קניינות ורכש

הקניין הוא, למעשה, איש המקצוע האחראי על ביצוע כלל הרכישות לעסק – ציוד, חומרים, רכיבים ושירותים. על כן, אחראי הקניין גם על ההתנהלות השוטפת מול הספקים, לרבות בקרה ופיקוח על ביצועי הספקים והיצרנים. הקניין הוא הקובע את מדיניות הרכש של העסק, ואחראי לביצוע ההתקשרויות בתחום. כן אחראי הקניין לייעץ להנהלת הארגון בנושאי עלויות החומרים והעבודה, ולייעץ לדרגים המקצועיים במוסד בשלבי בחירת חומרי הגלם והטכנולוגיות הדרושים.

הקניין אף אחראי על כל שלבי הרכישה – החל מאיתור מקורות האספקה ובחינת התאמתם וכדאיותם לעסק, דרך ניהול ההתקשרויות החוזיות הרלוונטיות, ועד לבחינה וביקורת של תפקוד שרשרת האספקה. לאור דברים אלו, ניתן לראות כי תפקידי הקניין הם רבים ומרכזיים, כוללים אחריות רבה ומהווים את אחד הנדבכים המרכזיים והמשמעותיים בארגון. בקורס קניינות ורכש תלמדו את כל מה שרציך לדעת על תמחור מוצרים, ניהול משא ומתן, מכרזים, מכירות, שיווק ועוד. תלמדו כיצד לשלב אחריות, אסרטיביות ויצירתיות בתפקיד אחד שמרכז בתוכו את כל המהות של החברה. 
קורס רכש וקניינות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאימים לימודי רכש וקניינות?

לימודי הקניינות והרכש מיועדים בעיקר לעובדי מחלקות הרכש, ליבואנים, לעובדי חברות הנותנות שירות, למנהלי מחסן ומערך לוגיסטי, למנהלי מחלקות ומנהלי עסקים קטנים ובינוניים, ולאנשי רכש ולוגיסטיקה המעוניינים להעמיק ולעדכן את ידיעותיהם ולהרחיב את פועלם בתחום. כן מיועדים הקורסים בתחום לאנשים המעוניינים להשתלב באופן מקצועי בעולם הקניינות והרכש. אולי אתם עובדים בחברה גדולה ורוצים לקבל הזדמנות להתקדם באמצעות קורס שיכשיר אתכם לכך. כך או כך - מדובר בהחלט בקורס שיכול להתאים לכל מי שעובד בחברה גדולה, בין אם בניהול או ברכש. 

מה הם תנאי הקבלה לקורס רכש וקניינות?

תנאי הקבלה ללימודים בקורסים בתחום הקנייניות והרכש משתנים ממכללה למכללה ותלויים בדרך כלל בקהל היעד. ברוב המכללות תנאי הקבלה כוללים, בד"כ, דרישה כי המועמדים בוגרי 12 שנות לימוד, עם בגרות 3 יח"ל במתמטיקה ואנגלית (או מעבר של מבחן כניסה בתחומים אלו). כן דורשים רבים ממוסדות הלימוד בתחום היכרות בסיסית עם המחשב, תוכנות האופיס ורשת האינטרנט. ישנן גם מכללות אשר דורשות מהמועמדים לעבור מבחן כניסה או ראיון קבלה, שיבחן את מידת התאמתם ללימודים ומידת הנכונות שלהם להשקיע בקורס. 
קורס רכש וקניינות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה משך קורס רכש וקניינות?

משך הלימודים בקורס קניינות ורכש משתנה ממכללה למכללה אך בדרך כלל אינו ארוך במיוחד: הקורסים נמשכים חודשים אחדים (ולא יותר משנה) וכוללים בין 150 ל 200 שעות לימוד, לערך. שלל מוסדות הלימוד מאפשרים לתלמידים להירשם למסלולי לימוד המתאימים והנוחים להם – לימודי בוקר, המתקיימים פעם או פעמיים בשבוע במספר שעות מרוכז ומסלול לימודי ערב המתקיים בשעות אחר הצהריים או בימי שישי, כך שהתוכניות השונות מתאימות גם לאנשים עובדים ומלאי עיסוקים בשעות הבוקר, שיוכלו להירשם ללימודים מבלי לפגוע בשגרת חייהם. 

מה לומדים בקורס רכש וקניינות?

קורסי הקניינות משלבים לימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים ומעמיקים, המועברים על ידי טובי המרצים המומחים בתחומם, לצד התנסויות פרקטיות ותרגולים מעשיים. הקורסים השונים מספקים לבוגריהם את מיטב הידע והכלים לתפקוד אופטימאלי כקניינים, ומסמיכים אותם להתמודדות ראויה עם האתגרים הרבים שמציב תחום זה. בין הנושאים הנלמדים ברב התוכניות בתחום: שרשרת האספקה והסכמי המסגרת, קבלני משנה, דיני חוזים ומכרזים, מימון וסחר בינ"ל, רכש גלובאלי, ניתוח עלויות, ניהול מו"מ, מערכות מידע וטכנולוגיות תומכות, איתור מקורות אספקה, מלאי ולוגיסטיקה, מדיניות ותהליכי הרכש, ועוד נושאים. 

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס רכש וקניינות?

בחירת מקום ומסלול הלימודים לקורס הרכש תלויה רבות בתעודות וההסמכות שמספק מוסד הלימודים. רצוי לברר האם הקורס מוכר ע"י משרד התמ"ת, ומהן התעודות המוענקות לבוגרים. חשוב אף לברר אם תעודות סיום הקורס מוכרות ע"י ארגון מנהלי הרכש והלוגיסטיקה ולשכת המסחר. קורסים רבים בתחום מציעים הענקת תעודה בינ"ל לבוגרים העומדים במבחנים החיצוניים הדרושים לעיסוק בתחום – תעודות יוקרתיות המוכרות ע"י ארגון מנהלי הרכש והלוגיסטיקה הבינ"ל IFPSAM .כמו כן, רבים מהקורסים בתחום אף מקנים לבוגריהם נקודות זיכוי הדרושות להסמכת ניהול הרכש הבכיר (CPM).

במה עוסקים בוגרי קורס רכש וקניינות?

כאמור, כמעט כל תחום וכל ארגון זקוק לקניינים איכותיים ומקצועיים על מנת לקדם את מטרותיו. בוגרי הקורס יוכלו להשתלב בשלל תעשיות ומקומות עבודה המספקים פרנסה נאה – תעשיית הרכב, ההיי-טק, הבנקאות, השירות והציבורי ועוד. הבוגרים יוכלו להשתלב במשרות ניהוליות מאתגרות ומרתקות, ואף להתקדם לתפקידים ניהוליים ובכירים שונים. לסיכום, אם חשקתם לרכוש מקצוע חשוב ומאתגר, המציע אפשרויות פרנסה רבות וטובות, והמצריך לימודים לא ארוכים במיוחד – קורסי הקניינות והרכש יכולים להיות פתרון מושלם עבורכם, ולהקנות לכם – תוך חודשים ספורים – יכולת להשתלב בשלל עבודות רווחיות ורבות אחריות.
מודעה
מחפש קורס רכש וקניינות?
מחפש קורס רכש וקניינות?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אשקלון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: נצרת עלית
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה ובאר שבע
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק חפר - בין חדרה לנתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: צפון הארץ
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל חי - ליד קרית שמונה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה